Hospodársky denník
USD48,683 Sk
EUR43,306 Sk
CHF29,309 Sk
CZK1,314 Sk
  Utorok  11.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Prepúšťanie v TPSA

Najväčšia poľská telekomunikačná spoločnosť TPSA plánuje znížiť počet zamestnancov o 20 %, čo predstavuje približne 12 500 pracovných miest. Tento krok je súčasťou reštrukturaliz. . .

Upevnenie pozície

Francúzska BNP Paribas včera potvrdila, že od japonského UFJ Holdings Inc. získala United California Bank za 2,4 mld. USD v hotovosti. Táto transakcia by mala pre japonský subj. . .

Možnosti v Indii

Slovenská republika prevezme správu svojej časti (jednej tretiny) dlhu Indie voči bývalej česko-slovenskej federácii a účet slovenských pohľadávok voči tejto krajine bude spravo. . .

Evidentné rozdiely

Priemerná nominálna mesačná mzda v SR rástla v októbri oproti októbru 2000 najrýchlejšie v pošte a telekomunikáciách, a to o 24,7 % (v pošte o 11,2 % a v telekomunikáciách o 3. . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy začali nový týždeň oslabovaním, ovplyvnené piatkovým obchodovaním na trhoch v USA, ako aj obavami z najbližšieho vývoja globálnej ekonomiky. Hlavné b. . .

Boj pokračuje

Finančná skupina J&T má naozaj „eminentný“ záujem rozšíriť svoje pole pôsobnosti na Slovensku a diverzifikovať svoje služby aj do bankového sektora. Momentálne sa skupina J&T Finan. . .

Najziskovejšou bankou VÚB

Naposledy zverejnené výsledky hospodárenia celého slovenského bankového sektora poukazujú na to, že po ozdravení bývalých „štátnych“ bánk a presunutí ich zlých úverov v. . .

Potreba nezávislosti

Európska centrálna banka (ECB) žiada od kandidátskych krajín, aby v čase príprav svojho vstupu do únie zabezpečili čo možno najväčšiu nezávislosť svojich centrálnych bánk. T. . .

Spolupráca exportérov neistá

Začiatok nového týždňa priniesol pre kontrakty ropy na svetových trhoch ďalšie straty, keď obchodníci stále považujú dohodu medzi členskými krajinami OPEC a exportér. . .

Elektrim na 6-ročnom dne

V priamom obchodovaní sa včera na bratislavskej burze zobchodovalo 218 478 akcií Reštitučného investičného fondu (RIF) po 811 Sk. Tento prevod súvisel s rozdelením po. . .

Úverové riziko je strašiakom

Dominantnou témou na tokijskej burze bolo aj v úvode nového týždňa úverové riziko. Každý deň sa objavujú správy o nových bankrotoch spoločností z rôznych odvetví, . . .

Zacielené na sadzby

Britské vládne obligácie zaznamenali v pondelok vzostup, a to predovšetkým vďaka slabým makroekonomickým číslam, ale aj vďaka poklesu akcií na londýnskej akciovej burze. V. . .

Silný prodolárový sentiment

Úvod týždňa na devízovom trhu nevyšiel najmä japonskému jenu, no nedarilo sa ani euru a švajčiarskemu franku. Naopak, posilňoval sa americký dolár, ktorý sa dostal . . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené, miestami sneženie. Najvyššia denná teplota -5 až -1 stupeň. Teplota na horách vo výške 1500 m -5 stupňov. Prevažne slabý, na západe a na horách severozápadný až severný vietor 2 až 5 m/s.V stredu bude oblačno, časom až polooblačno, miestami snehové prehánky. Nočná teplota -8 až -12, v horských dolinách -13 až -17 stupňov. Denná teplota -7 až -3 stupne. Vo štvrtok bude prevažne oblačno so snehovými prehánkami alebo občasným snežením. Nočná teplota -7 až -11, v údoliach okolo -13 stupňov. Denná teplota -9 až -5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.35 a zapadne o 15.56 hod.

Amsterdamoblačno4
Atényzamračené9
Belehradpolooblačno-2
Berlíndážď1
Bratislavasneženie-1
Brusel polojasno5
Budapešťzamračené-2
Bukurešť polooblačno-2
Frankfurtzamračené1
Helsinkioblačno-2
Istanbulpolooblačno4
Kodaňpolooblačno3
Kyjevsneženie-5
Lisabonzamračené16
Londýnoblačno5
Madridjasno7
Moskvasneženie-10
Oslooblačno2
Parížpolooblačno5
Prahadážď1
Rímjasno8
Sofiajasno-2
Štokholmzamračené4
Varšavasneženie-1
Viedeňsneženie0
Záhrebsneženie-2
Ženevajasno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.