Hospodársky denník
USD48,683 Sk
EUR43,306 Sk
CHF29,309 Sk
CZK1,314 Sk
  Utorok  11.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Prepúšťanie v TPSA

Najväčšia poľská telekomunikačná spoločnosť TPSA plánuje znížiť počet zamestnancov o 20 %, čo predstavuje približne 12 500 pracovných miest. Tento krok je súčasťou reštrukturalizačného plánu TPSA, ktorý by mal byť schválený v najbližších dňoch.

„Zníženie počtu zamestnancov plánujeme realizovať čo najrýchlejšie,“ konštatoval pre Wall Street Journal Europe finančný riaditeľ TPSA George Storozynski. Hovorca telekomunikačnej spoločnosti Michal Potocki odmietol toto vyjadrenie komentovať, ale na druhej strane ho nevyvrátil. „Dlhodobú stratégiu spoločnosti plánujeme oznámiť ešte pred koncom tohto roka,“ spresnil Potocki. Otázkou zníženia počtu pracovníkov ako súčasti plánu redukcie nákladov a reštrukturalizačným plánom sa bude zaoberať dozorná rada TPSA na svojom tohtotýždňovom stretnutí.

France Telecom a jeho poľský partner Kulczyk Holding vlastnia celkovo 47,5-percentný podiel v TPSA ako aj opciu na dosiahnutie majority v nasledujúcom roku. Podľa neoficiálnych informácií by malo prepúšťanie zamestnancov najviac zasiahnuť divíziu pevných sietí v súvislosti oslabením dopytu spotrebiteľov a stále trvajúcim rozmachom mobilných telefónov v krajine. Oblasť internetu a bezdrôtových operácií by mala byť znižovaním počtu zamestnancov najmenej dotknutá. Storozynski pripomenul, že v blízkej budúcnosti spoločnosť plánuje predať väčšinu svojich málo využívaných nehnuteľností a rovnako by mala nastať zmena denominácie dlhu z amerických dolárov a eura do poľských zlotých.

(REUTERS)

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené, miestami sneženie. Najvyššia denná teplota -5 až -1 stupeň. Teplota na horách vo výške 1500 m -5 stupňov. Prevažne slabý, na západe a na horách severozápadný až severný vietor 2 až 5 m/s.V stredu bude oblačno, časom až polooblačno, miestami snehové prehánky. Nočná teplota -8 až -12, v horských dolinách -13 až -17 stupňov. Denná teplota -7 až -3 stupne. Vo štvrtok bude prevažne oblačno so snehovými prehánkami alebo občasným snežením. Nočná teplota -7 až -11, v údoliach okolo -13 stupňov. Denná teplota -9 až -5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.35 a zapadne o 15.56 hod.

Amsterdamoblačno4
Atényzamračené9
Belehradpolooblačno-2
Berlíndážď1
Bratislavasneženie-1
Brusel polojasno5
Budapešťzamračené-2
Bukurešť polooblačno-2
Frankfurtzamračené1
Helsinkioblačno-2
Istanbulpolooblačno4
Kodaňpolooblačno3
Kyjevsneženie-5
Lisabonzamračené16
Londýnoblačno5
Madridjasno7
Moskvasneženie-10
Oslooblačno2
Parížpolooblačno5
Prahadážď1
Rímjasno8
Sofiajasno-2
Štokholmzamračené4
Varšavasneženie-1
Viedeňsneženie0
Záhrebsneženie-2
Ženevajasno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.