Hospodársky denník
USD48,518 Sk
EUR43,29 Sk
CHF29,249 Sk
CZK1,317 Sk
  Streda  12.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Žiadajú splatenie

Dresdner Bank požiadala nemeckú mediálnu spoločnosť Kirch aby splatila pôžičku v celkovej hodnote 900 mil. DEM. „Lehota splatnosti pôžičky sa skončila a Dresdner Bank neuvažuje o . . .

Ozdravenie Fiatu

Piata najväčšia európska automobilka Fiat SpA na začiatku tohto týždňa oznámila rozsiahlu reštrukturalizáciu, ktorá by mala túto spoločnosť vrátiť k ziskovosti. Stratégia obsahu. . .

Investičné odporúčania

Európske burzové parkety včera zažili zmiešané obchodovanie. Kým predpoludním mierne strácali, na obed sa situácia zmenila v dôsledku pozitívnych vyhliadok najväčšieho výr. . .

Kde investovať?

Podľa ankety analytickej organizácie Economist Intelligence Unit (EIU), ktorá sa vo svojom výskume zamerala na tridsaťjeden krajín, ktoré priťahujú najväčší záujem o investovanie. . .

Maďari najlepší

Maďarský bankový sektor je podľa ratingovej agentúry Moody's Investors Service jedným z najvyspelejších a najkonkurenčnejších v strednej a vo východnej Európe.

Ako uvádza agent. . .

Razancia kľúčom k oživeniu?

Otázka, či sa Spojené štáty americké nachádzajú v hospodárskej recesii, je už v týchto dňoch zodpovedaná, ale ešte stále nie je isté, s akou razanciou sa spomaľovanie. . .

Dohľad na druhý pokus

Včera Národná rada Slovenskej republiky schválila nový zákon o dohľade nad finančným trhom. Ten je podľa ministerstva financií súčasťou balíka legislatívnych noriem, ktoré. . .

Bude chcieť Rusko náhradu?

Včerajšie obchodovanie s ropou najviac ovplyvnilo vyhlásenie šéfa druhej najväčšej ťažobnej firmy v Rusku. Michail Chodorovský, riaditeľ YUKOS-u, v interview pre agent. . .

Richter sužujú obavy

Úspech neprial seanse na budapeštianskom trhu, keď väčšina akcií sa ocitla v záporných číslach. Na čele strát stáli účastiny farmaceutického lídra Richter, ktoré klesli o 3,. . .

Ropa nezastavila Moskvu

Trh cenných papierov v Tokiu zaznamenal v utorkovom obchodovaní už tretí pokles kľúčových indexov v poradí, keď straty technologických titulov a obavy z rizikových úver. . .

Priestor na korekciu

Včerajšie obchodovanie na americkom dlhopisovom trhu prinieslo jednotlivým vládnym cenným papierom posilnenie, keď obavy týkajúce sa oživenia americkej ekonomiky podporili. . .

V očakávaní zasadania FED-u

Včerajšie obchodovanie na svetových devízových trhoch je možné charakterizovať ako opatrné, pretože sa vo večerných hodinách nášho času očakávalo zverejnenie výsled. . .

. . .

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia občasné sneženie. Najvyššia denná teplota -4 až 0 stupňov. Prevažne severný vietor 2 až 5, k večeru zosilnie na 5 až 10 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -7 stupňov. Vo štvrtok bude premenlivá veľká oblačnosť a početné snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -6 až -11, v horských dolinách -13 až -17, denná teplota -9 až -5 stupňov. V piatok bude polooblačno, časom až oblačno a miestami snehové prehánky. Naďalej veľmi chladno. Nočná teplota -8 až -13, v údoliach -15 až -20, denná teplota -10 až -5 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.36 a zapadne o 15.56 hod.

Amsterdamjasno5
Atényzamračené8
Belehradsneženie-3
Berlíndážď4
Bratislavasneženie-1
Brusel polooblačno7
Budapešťsneženie-2
Bukurešť oblačno-1
Frankfurtpolooblačno2
Helsinkidážď0
Istanbulzamračené4
Kodaňpolooblačno2
Kyjevsneženie-6
Lisabonoblačno15
Londýnjasno6
Madridjasno7
Moskvazamračené-12
Oslojasno1
Parížjasno4
Prahasneženie1
Rímpolooblačno9
Sofiazamračené-4
Štokholmzamračené2
Varšavapolooblačno-2
Viedeňsneženie0
Záhrebsneženie-1
Ženevajasno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.