Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zbierali mínusky

V NHL sa Slováci nepresadili

Hokejová NHL pokračovala v noci na utorok siedmimi zápasmi, v ktorých nastúpilo 5 Slovákov bez bodového zápisu. Mimoriadnou aktivitou sršal Zedník, ktorý vystrelil 12-krát, čo bolo viac ako tretina striel Montrealu v zápase s Minnesotou, no získal len jednu plusku. Až tri mínusové body pribudli na konto Gáboríka, Sekeráš bol pri dvoch góloch súpera. Pre zranenie krčného svalstva opäť chýbal z NY Rangers Zdeno Cíger. Po desiatich mesiacoch sa z víťazstva tešil 38-ročný brankár Vernon. Rodák z Calgary predviedol proti bývalému tímu exkluzívny výkon, keď zastavil 28 striel červených krídel a zaznamenal 27. „shutout“ v kariére. Náš Petrovický odohral takmer 8 minút a do štatistík sa nezapísal. Najväčšiu zásluhu na víťazstve domácich po piatich zápasoch má brankár Theodore, ktorý chytil 24 striel Minnesoty a 10-krát vychytal nulu. Nepríjemnou správou pre Philadelphiu, ktorá sa dostáva do vedenia Východnej konferencie, je zranenie obrancu Desjardinsa, ktorý má zlomený prst a môže chýbať až 6 týždňov. Bartečko odohral takmer 18 minút a pripísal si jednu mínusku.

Výsledky: Columbus - New Jersey 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), góly: 25. Knutsen, 29. Výborný, 44. Klesla - 28. Niedermayer. Colorado - Anaheim 1:1 p. p. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0), 40. Sakic - 7. Bylsma. Calgary - Detroit 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), 45. Iginla, 60. Niedermayer. Vancouver - Tampa Bay 1:1 p. p. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0), 24. H. Sedin - 51. Richards. Montreal - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), 13. Petrov, 21. Dackell, 42. Asham, 57. Perreault. Atlanta - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:0, 0:2), 11. Hrkac - 10. Gagne, 50. Roenick, 54. Primeau. NY Rangers - Carolina 3:4 p. p. (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1), 24. Lindros, 49. Fleury, 56. Nedvěd - 21. Kapanen, 22. Battaglia, 29. Brind´Amour, 63. Francis.

(TASR)

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia občasné sneženie. Najvyššia denná teplota -4 až 0 stupňov. Prevažne severný vietor 2 až 5, k večeru zosilnie na 5 až 10 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -7 stupňov. Vo štvrtok bude premenlivá veľká oblačnosť a početné snehové prehánky. Veľmi chladno. Nočná teplota -6 až -11, v horských dolinách -13 až -17, denná teplota -9 až -5 stupňov. V piatok bude polooblačno, časom až oblačno a miestami snehové prehánky. Naďalej veľmi chladno. Nočná teplota -8 až -13, v údoliach -15 až -20, denná teplota -10 až -5 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.36 a zapadne o 15.56 hod.