Hospodársky denník
USD48,365 Sk
EUR43,27 Sk
CHF29,333 Sk
CZK1,323 Sk
  Štvrtok  13.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

OBEŤ VYŠŠEJ HRY

Predzvesť škandalózneho verdiktu

Komisia pre privatizáciu 49 % akcií Transpetrolu dospela k názoru, že ruská spoločnosť Yukos dala lepšiu ponuku ako Slovnaft. Podľa ministerky . . .

Úspešne privatizovať SPP

S manažérom, ktorý je, ale zároveň nemôže byť v ofsajde

Vyše dvoch rokov bol Ing. Ladislav Krajňák predsedom dozornej rady SPP, š. p., Bratislava. Keď bol SPP transfo. . .

Gigant Enron na kolenách

Šéf krachujúcej firmy bol kandidátom na ministra financií

Keby sme na začiatku roku 2000 investovali 100 000 amerických dolárov do veľmi prosperujúcej americkej spoloč. . .

Čo chce Slovensko?

Peter Kasalovský

Začiatkom decembra len niečo vyše dvoch tretín voličov deklarovalo jednoznačne, že by využili svoje volebné právo. Viac ako šestnásť percent občanov by nešl. . .

V Laekene o podobe budúcej Európy

Zajtra sa začína dlhoočakávaný summit v belgickom Laekene, od ktorého si členské krajiny sľubujú presný termín pripravenosti Európskej únie prijať nových kandidá. . .

Stavajú na tom, čo ich spája

Všetci pracujú s vyšším nasadením ako doma

Včera sme uverejnili prvú časť našich stretnutí s mladými ľuďmi, ktorí v zahraničí hľadajú svoje pracovné uplatnenie. Dn. . .

Už 11-krát

Federálny výbor pre operácie na voľnom trhu (FOMC) americkej centrálnej banky FED rozhodol v utorok večer v poradí už o jedenástom znížení kľúčových úrokových sadzieb o 0,25 %. Jednodň. . .

Polepšili si

Prebytok obchodnej bilancie Nemecka sa v októbri zvýšil na 17,9 mld. DEM, keď v deviatom mesiaci sa pohyboval na úrovni 12,7 mld. DEM. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to preds. . .

OECD stagnuje

Ekonomický rast 30 krajín Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v treťom štvrťroku medzikvartálne stagnoval. Zopakoval tak výkon z predchádzajúceho štvrťroka. Najv. . .

Znížili dlh

Kanada na jeseň tohto roka použila na splatenie časti štátneho dlhu 17 mld. kanadských dolárov, čo bol prebytok štátneho rozpočtu z minulého roka. Kanadská vláda hospodárila s preby. . .

Silná mena je...

Súčasné posilňovanie českej koruny predsedovi vlády M. Zemanovi na rozdiel od centrálnej banky a domácich exportérov neprekáža. „Som zástancom postupne posilňujúcej sa koruny. . . .

Váš tieňový kabinet

Od 6. 12. do 12. 12. sme dostali 451 platných hlasovacích lístkov do decembrového tieňového kabinetu a celkovo 632. Keďže ide o všeobecne známe osobnosti, tak vo väčšine pr. . .

. . .

Počasie

Dnes bude premenlivá veľká oblačnosť a miestami, najmä na severe, snehové prehánky alebo občasné sneženie. Na pocit veľmi chladno. Najvyššia denná teplota -7 až -2, na severe okolo -9 stupňov. Severný až severovýchodný vietor 5 až 10, v nárazoch miestami okolo 15 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -14 stupňov.V piatok bude polojasno až oblačno, ojedinele snehové prehánky alebo občasné sneženie. Nočná teplota -10 až -14, ojedinele okolo -17, denná teplota -7 až -3, na severe miestami okolo -9 stupňov. V sobotu bude polojasno až oblačno a ojedinele snehové prehánky. Nočná teplota -10 až -15, ojedinele až do -20, denná teplota -7 až -3 stupňov, ojedinele aj chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 7.37 a zapadne o 15.56 hod.

Amsterdampolooblačno3
Aténypolooblačno10
Belehradsneženie-3
Berlínjasno-6
Bratislavaoblačno-8
Brusel polojasno4
Budapešťoblačno-5
Bukurešť zamračené0
Frankfurtjasno1
Helsinkijasno-2
Istanbuloblačno4
Kodaňoblačno2
Kyjevoblačno-4
Lisabondážď15
Londýnjasno5
Madridjasno8
Moskvajasno-21
Oslojasno-5
Parížjasno2
Prahazamračené-7
Rímpolooblačno8
Sofiazamračené-4
Štokholmdážď1
Varšavaoblačno-5
Viedeňoblačno-9
Záhreboblačno-5
Ženevajasno2

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.