Hospodársky denník
USD48,178 Sk
EUR43,237 Sk
CHF29,329 Sk
CZK1,326 Sk
  Piatok  14.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

POISŤOVŇA ZAPLATÍ PN

Návrh zákona o sociálnom poistení, ktorý v uplynulých dňoch ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) postúpilo poradným orgánom vlády, neobsahuje v časti o nemoc. . .

Možnosť úveru sa rovná nule

Sú banky len evidenčné inštitúcie posúvajúce peniaze?

Prebytok v bilancii zahraničného obchodu ju cieľom každej vlády. Ináč to nie je ani na Slovensku, kde k naplne. . .

Začne sa koniec sveta?

Al-Káida plánuje uskutočniť biologický útok proti USA. Má sa začať po ramadáne, ktorý sa končí túto nedeľu ...

Správa pre svet od občana USA J. W. Lindha, ktorý done. . .

Anketa

II. ročník Best Bank

Čiastkové výsledky k 13. 12. 2001

Od 7. decembra do 13. decembra prišlo do redakcie 117 hlasovacích lístkov a celkovo od 5. novembra 822. Poradie preferovaných dom. . .

Úvodom je zahasenie poslednej cigarety

Slovensko sa včera zapojilo do Globálnej iniciatívy pre chronickú obštrukčnú chorobu pľúc (GOLD). Na poškodenie priedušiek i pľúc dlhodobou inhaláciou škod. . .

Výnimkou v regióne strednej Európy?

Globálne spomaľovanie svetových ekonomík je v posledných mesiacoch jednou z najhorúcejších tém v odborných kruhoch. Nižšie výdavky spotrebiteľov, pokles miery . . .

Stále recesia

Britská výskumná organizácia Economist Intelligence Unit očakáva, že svetová ekonomika ešte začiatkom budúceho roka zostane v recesii, pričom v druhej polovici by sa mal tento stav . . .

Čoraz lepšie

Spoločná mena EUR si vo Švédsku získava priazeň čoraz väčšej časti obyvateľov. Podľa posledného prieskumu, ktorý sa uskutočnil v novembri, sa 41 % Švédov vyjadrilo za vstup do eurozó. . .

Prepad tržieb

Maloobchodné tržby v USA vykázali v novembri až 3,7-percentný pokles oproti predchádzajúcemu mesiacu, kedy naopak zaznamenali zvýšenie o 6,4 %. Na medziročnej báze dosiahol rast t. . .

Nový rozpočet

Ukrajinský parlament v opakovanom druhom čítaní schválil návrh štátneho rozpočtu na rok 2002 s predpokladaným deficitom 1,7 % HDP. Rozpočet je koncipovaný tak, aby bol v súlade s . . .

. . .

Počasie

Počasie bude naďalej pod vplyvom vyššieho tlaku. Nie je podstatnejšia fyzická ani psychická záťaž, len ráno miestami pri nižších teplotách možnosť zvýšenej záťaže srdcovo-cievneho systému. Preto sú vhodné preventívne opatrenia u pacientov trpiacich na kardiovaskulárne ochorenia. Pozitívne sú účinky počasia na reumatické ochorenia, telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami sa však majú šetriť a vyhýbať väčšej námahe a stresom. Citliví, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi majú sklon k bolestiam hlavy a pocitom závratu.Zajtra očakávame slabé zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)n Dnes bude jasno až polojasno a chladno. Najvyššia denná teplota -8 až -4, ojedinele len okolo -12 stupňov. Vietor severných smerov do 5, v Košickej kotline 4 až 8 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -10 stupňov.n V sobotu bude prevažne polojasno a ojedinele slabé sneženie. Nočná teplota -13 až -19, ojedinele -20 až -25, denná teplota -8 až -4, ojedinele okolo -10 stupňov. V nedeľu bude prevažne oblačno a miestami, najmä na severe a východe, občasné sneženie. Nočná teplota -9 až -14, ojedinele do -20, denná teplota -10 až -5 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.38 a zapadne o 15.56 hod.

Amsterdamoblačno-4
Atényjasno11
Belehradzamračené0
Berlínoblačno-6
Bratislavapolooblačno-5
Brusel oblačno-3
Budapešťpolooblačno-2
Bukurešť oblačno0
Frankfurtjasno-3
Helsinkijasno0
Istanbuldážď5
Kodaňsneženie1
Kyjevoblačno-8
Lisabondážď16
Londýnoblačno0
Madridjasno7
Moskvasneženie-11
Oslooblačno0
Parížjasno-2
Prahapolooblačno-6
Rímdážď7
Sofiasneženie-3
Štokholmzamračené0
Varšavasneženie-7
Viedeňpolooblačno-6
Záhreboblačno-2
Ženevajasno-2

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.