Hospodársky denník
USD47,761 Sk
EUR43,061 Sk
CHF29,192 Sk
CZK1,32 Sk
  Pondelok  17.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

NOVÁ ZODPOVEDNOSŤ

Kto nebojuje, tak ten prehral

Začiatkom októbra oslovil správca Hospodárskeho klubu (NEF), šéfredaktor Hd P. Kasalovský niekoľkými myšlienkami vi. . .

Radikálny rez býva úspešný

Ako sa im postupne darilo prekonávať ťažkosti

Nie je na Slovensku veľa manažérov, ktorí stoja na čele firiem desať a viac rokov. Úspešne sa im podarilo prejsť etapou. . .

Samovražda vraždiaca Zem

Biologický útok nerozoznáva hranice ani náboženstvo

Vyhladenie jedného štvorcového kilometra územia konvenčnými zbraňami stojí dvetisíc dolárov, atómovou bombou os. . .

Brutovia, Judáši...

Peter Kasalovský

Vrátiť sa po niekoľkých dňoch do republiky, to bude čoraz ťažšie. Niežeby si inde chceli občanov SR ponechať, ale tí si budú musieť pripomínať, čo kedysi vn. . .

SR už spomenutá medzi uchádzačmi

Všetci pozorovatelia v predvečer dvojdňového summitu európskej pätnástky v Laekene tvrdli, že EÚ neoznámi počet ani mená kandidátov. Stal sa opak. Dokonca naprie. . .

Je to za nami

Predsedami samosprávnych územných celkov sa v sobotu v druhom kole volieb stali v Prešovskom kraji Peter Chudík (kandidát HZDS-ĽS, Smer), v Košickom Rudolf Bauer (KDH, DS), v Trenč. . .

Kapitál sa príde zhodnotiť

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame odpove. . .

Nárast rezerv

Devízové rezervy bankového sektora SR zaznamenali k 12. decembru mierny nárast o 21,3 mil. USD na 5,9195 mld. USD. Komerčné banky vykázali úroveň rezerv 1,7977 mld. USD. V porovnan. . .

Ukrajina stúpa

Hrubý domáci produkt na Ukrajine za jedenásť mesiacov medziročne vzrástol o 9 %. V novembri 2001 sa oproti rovnakému mesiacu vlani zvýšil o 8,4 %. Hodnota HDP za január až novembe. . .

Medzi elitou

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service zvýšila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Španielska na stupeň Aaa z doterajších Aa2. Španielsko tak rozšírilo elitnú skup. . .

Ďalší pokles

Priemyselná produkcia v USA sa v novembri znížila o 0,3 % a zmiernila tak pokles z októbrového oslabenia o 0,9 %. Novembrový pokles produkcie bol už štrnástym znížením v poradí. V . . .

Na Tora Bore

Minister obrany USA D. Rumsfeld včera zapochyboval o tom, že by sa boje vo východodoafganskom horskom regióne Tora Bora blížili k skorému koncu. V regióne, kam pricestoval, zdôrazn. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.