Hospodársky denník
USD47,761 Sk
EUR43,061 Sk
CHF29,192 Sk
CZK1,32 Sk
  Pondelok  17.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

drobničky

Novým riaditeľom Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa stal Ján Greššo. Nahradil vo funkcii riaditeľa divadla Františka Javorského, ktorý po 16 rokoch pôsobenia v Nitre odchádza do prešovského divadla.

Téma manželskej nevery a vynaliezavosti s ňou spojenej dominuje v najnovšej inscenácii režiséra Emila Horvátha Šiesti v pyžame. Premiéru bláznivej komédie britských autorov Marca Camolettiho a Robina Hawdona uviedla bratislavská Nová scéna uplynulý víkend.

Úspornou kombináciou železnej konštrukcie, betónových stropov a netradičného skleneného plášťa vznikol trojpodlažný rodinný dom v Stupave, ktorého projektanti získali prestížnu Cenu Dušana Jurkoviča 2001. Autorom víťazného projektu je slovensko-česká dvojica Ján Studený a David Kopecký.

Český divadelný a filmový herec Zdeněk Dítě, ktorý len pred mesiacom oslávil 81. narodeniny, zomrel v utorok 11. decembra v Kralupách nad Vltavou. Diváci si ho pamätajú napríklad z filmov Smrt krásných srnců, Co je doma, to se počítá, pánové či Adéla ještě nevečeřela.

Humorný príbeh nešťastne zaľúbenej blondínky Elle Woodsovej je hlavným motívom debutového filmu amerického režiséra Roberta Luketica s názvom Pravá blondínka. Včera mal slovenskú premiéru .

Knižný trh obohatila v týchto dňoch kniha Slovenské povesti od Jozefa Cígera Hronského (1896-1960). Súborná kniha jeho najznámejších, ale aj mnohých zabudnutých i knižne doteraz nepublikovaných povestí vyšla 41 rokov po smrti tohto významného slovenského spisovateľa, ktorý zomrel v emigrácii.

S vysielaním seriálu poradenských relácií, z ktorých sa diváci dozvedia cenné informácie súvisiace s realizáciou Zákona o Maďaroch v susedných štátoch, začala maďarská satelitná televízna spoločnosť Duna TV.

(bj)

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.