CZK1,345 Sk
  Štvrtok  20.Decembra 2001

Načal druhú desiatku

Tentoraz bodoval Demitra, Hossa a Gáborík

V šiestich zápasoch hokejovej NHL v noci na stredu sa osem našich hráčov prezentovalo tromi bodmi za góly Demitru a Hossu a asistenciu Gáboríka. Len tri dni po tom, čo sa ani raz senátori nepresadili proti jednému z najskúsenejších brankárov v NHL Brodeurovi z New Jersey, Sens dominovali nad hráčom týždňa Barrassom z bránky Hurricanes. Barrasso pritom len druhýkrát v sezóne inkasoval päť gólov. Dôležitý okamih zápasu prišiel v II. tretine, keď na obrannej modrej domácich stratil puk Wesley. Hossa si ho pohodlne vyzdvihol a hoci Wesleymu sa podarilo zhodiť protihráča McEacherna a spolu s ním cloniť Hossovi v streľbe, puk sa odrazil od korčule ležiaceho Hossovho spoluhráča a dostal sa aj za gólmanov chrbát. Zapisovatelia napriek teču pripísali gól Hossovi, ktorý tak načal druhú gólovú desiatku. Hossa bol s piatimi pokusmi najčastejším strelcom Ottawy, obranca Chára si pripísal plusku, tri zblokované strely a štyri bodyčeky, Čiernik mal jednu neúspešnú strelu. Letci víťazstvom 6:3 odčinili bluesmanom dve posledné domáce prehry, hoci po dvoch tretinách bol stav 3:3. Na 1:1 vyrovnal Demitra, no pri početnej výhode v III. tretine inkasovali hostia víťazný gól Flyers z hokejky Theriena. Domáci Recchi strelil 400. gól v kariére. Káčery z Anaheimu prelomili v Minnesote trojzápasovú sériu prehier. Domáci vyrovnali po asistencii Gáboríka, no najúspešnejšie mužstvo sezóny pri presilovkách sa ani v jednom zo siedmich pokusov nepresadilo. Sekeráš zaznamenal 3 mínusové body. Zo súboja dvoch úspešných celkov posledných dní Toronto - Los Angeles vzišli víťazne Kings, ktorí si pripísali aj bez Pálffyho štvrté víťazstvo v rade (3:1). Obranca kráľov Višňovský sa dostal na ľad iba na 14 minút a získal plusový bod. Javorové listy okúsili chuť prehry po päťzápasovej sérii. V súboji Boston - Atlanta si Stümpel pripísal mínusový bod a štyri neúspešné strely.

Výsledky: Carolina - Ottawa 1:5 (0:1, 1:2, 0:2), góly: 27. Brind´Amour - 7. Havlát, 25. Salo, 38. HOSSA, 53. White, 55. Bonk. Philadelphia - St. Louis 6:3 (2:1, 1:2, 3:0), 12. Roenick, 18. Murray, 31. Johnsson, 50. Therien, 59. Recchi, 60. Fedotenko - 17. DEMITRA, 26. Young, 28. Salvador. NY Islander - Edmonton 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), 7. Parrish, 31. Bates, 43. Czerkawski, 56. Bates - 28. Chimera. Toronto - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:2, 1:1), 51. Tucker - 28. Heinze, 33. Laperriere, 52. Deadmarsh. Boston - Atlanta 2:3 p. p. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1), 38. Guerin, 43. Rolston - 19. Domenichelli, 34. Kovaľčuk, 64. Heatley. Minnesota - Anaheim 1:5 (0:1, 1:1, 0:3), 31. Brunette (Žoltoks, Gáborík) - 9. Kjellberg, 39., 56 Leclerc, 42., 46. McDonald.

Počasie

Dnes bude veľká, na niektorých miestach spočiatku zmenšená oblačnosť. Miestami, najmä na severe a východe, sneženie alebo snehové prehánky. Najvyššia denná teplota -2 až 2 stupne. Prevažne západný vietor 5 až 9, v nárazoch 10 až 15 m/s, na východe južný vietor 2 až 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -7 stupňov.V piatok bude polojasno, miestami oblačno a snehové prehánky. Popoludní od severozápadu pribúdanie oblačnosti a časom sneženie. Nočná teplota -5 až -10, na severe aj chladnejšie, denná teplota -5 až -1 stupňov. V sobotu bude prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasné sneženie. Nočná teplota -5 až -9, denná teplota -4 až 0 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.42 a zapadne o 15.59 hod.