Hospodársky denník
USD48,416 Sk
EUR42,739 Sk
CHF28,847 Sk
CZK1,328 Sk
  Piatok  28.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Vidina oživenia mizne

Recesia hospodárstva Spojených štátov je v poslednom čase známym faktom. V priebehu roka to vytrvalo dokazovali nielen slabšie výsledky makroek. . .

Zraniteľná civilizácia

Keď začiatkom decembra časopis Time nominoval teroristu Usámu bin Ládina do ankety Osobnosť roka 2001, americká spoločnosť zostala s vyrazeným dychom. Kontroverzné pravidl. . .

Prihlboko zapadli stavbári

Nesolventnosť občanov zabraňuje rozvoju výstavby bytov

Slovenské stavebníctvo napriek vyhláseniam rôznych politikov z úvodu roka je v súčasnosti doslova na dne. Ná. . .

Vyššia je cena za bezpečnosť

S ministrom Ivanom Šimkom aj o vzťahu polície a verejnosti

Aká je podľa vás bezpečnostná situácia v SR, osobitne, ako sú bezpeční jej občania?, najprv touto otázko. . .

Denne 130

Chorvátska vláda priznáva, že nezamestnanosť je jej najslabším ekonomickým ukazovateľom. V novembri miera nezamestnanosti vzrástla na 22,5 % z októbrovej hodnoty 22,3 %. V krajine v p. . .

Rusko v pluse

Rusko v tomto roku zaznamená prebytok rozpočtu 2,8 % HDP, čo zodpovedá hodnote 254 mld. RUB (8,42 mld. USD). Ako však informoval minister financií Alexej Kudrin, prebytok zahraničné. . .

Nový rekord

Októbrová miera nezamestnanosti v Taliansku klesla na 9,2 %, čo je najnižšia hodnota od januára roku 1993. Vtedy sa tento ukazovateľ pohyboval na rovnakej úrovni. Počet nezamestnaných. . .

Vplyv ropy

Deficit obchodnej bilancie ČR sa v novembri medzimesačne znížil o 4,5 mld. CZK na 6,5 mld. CZK a od začiatku roku dosiahol sumu 97,7 mld. CZK. Oproti minuloročnému novembru je schodok. . .

To nečakali

Priemyselná výroba v Japonsku sa v novembri podľa predbežných sezónne prepočítaných údajov medzimesačne znížila o 1,8 %. Včera zverejnené čísla sú horšie ako očakávania analytikov, k. . .

Rýchla smrť vodičov

Nový priestupkový zákon, ktorý nadobúda účinnosť 1. 1. 2002, mali dostať pod vianočný stromček všetci vodiči motorových vozidiel. Výška sankcií je síce európska, napríklad z. . .

Byť rešpektovaným

Eleonóra Bujačková

Časy, keď slovo učiteľa bolo takmer dogmou, sa dávno minuli. Učiteľ, ktorý dnes predstúpi pred triedu, si väčšinou pripadá ako futbalový brankár, na kt. . .

Na vyrubenie dane lehota päť rokov

Keďže stále vo verejnosti prevláda názor, že daň môže vyrubiť daňový úrad v tzv. trojročnej lehote, pripomíname, že tomu tak nie je. V súčasnosti je táto leho. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.