Hospodársky denník
USD48,416 Sk
EUR42,739 Sk
CHF28,847 Sk
CZK1,328 Sk
  Piatok  28.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zatýkanie radikálov

Jásir Arafat sa odvoláva na dohody z Osla

Jeruzalem (TASR) - Palestínsky vodca Jásir Arafat považuje svoje zablokovanie v Ramalláhu izraelskými vojakmi za „nebezpečné poruše. . .

Sankcie proti Pakistanu

Americké výzvy na zmiernenie napätia

Naí Dillí (TASR) - India, rozladená neschopnosťou Pakistanu zasiahnuť voči protiindickým militantom, zaviedla včera sankcie proti. . .

Posilnili sociálnu oblasť

Česko má rozpočet a silnú korunu

Sociálnodemokratický kabinet premiéra Zemana presadil za pomoci Klausových občianskych demokratov v poslaneckej snemovni svoj posle. . .

Nespokojnosť

Maďarská socialistická strana (MSZP) požaduje okamžitú revíziu zákona o štatúte Maďarov v susedných krajinách, pretože podľa jej stanoviska je dohoda medzi maďarským a rumunským p. . .

Jordánske vákuum

Po úmrtí kráľa Husajna pred necelými dvoma rokmi Jordánsko akoby zmizlo z politickej mapy Blízkeho východu. Ešte v nedávnej minulosti hral tento umelo vytvorený štátny útvar v. . .

Kedy odzvoní pirátom?

USA rozhodli o obmedzení importu z Ukrajiny

Vzápätí po tom, čo ukrajinský parlament opätovne odmietol ďalšiu verziu návrhu zákona o štátnej regulácii výroby, vývozu a . . .

Bin Ládinov hlas zo záhrobia?

Biely dom označil videonahrávku za teroristickú propagandu

Londýn (TASR) - Najhľadanejší terorista na svete Usáma bin Ládin v stredu vo videonahrávke vysielane. . .

Klam ako motivácia

Najťažšie je zarobiť si prvý milión, potom to ide už ľahšie, hovorí sa o amerických dolároch. A mohlo by to v trochu skreslenej podobe platiť aj o pracovných miestach. Zam. . .

Muž roka

V predvečer Nového roku si Rusi vybrali za Muža roku 2001 prezidenta Vladimira Putina a Ženou roku 2001 sa stala podpredsedníčka ruskej vlády Valentina Matvijenková. Udalosťou uplynul. . .

Vojny, škandály, recesia

Na Ďalekom východe a v Tichomorí spácha každý deň 1000 ľudí samovraždu. A toto číslo sa podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zvyšuje! Nie je to najp. . .

Hľadanie mocenskej identity

Keď krajina príde o svoj symbol najväčšej slávy a sily, neveští to zväčša nič dobré. Rusko po dlhých uvažovaniach napokon začiatkom roku podpísalo eutanáziu svoj. . .

Argentínska tragédia

Latinská Amerika prežila neľahký rok. Ekonomiky na kontinente sú tradične citlivé na každý pohyb v zahraničí, no a tie pohyby v roku 2001 v žiadnom prípade priaznivé neb. . .

EÚ medzi víziou a realitou

Posledný rok života viacerých európskych mien bol pre Európu rokom vízií, nástupu pravice, ale aj rokom strachu z terorizmu a chorého dobytka.

Aká má byť budúca. . .

Zraniteľná civilizácia

Keď začiatkom decembra časopis Time nominoval teroristu Usámu bin Ládina do ankety Osobnosť roka 2001, americká spoločnosť zostala s vyrazeným dychom. Kontroverzné pr. . .

Aids, chudoba a hlad

„Nechápeme kondómy v zmysle pôvodného dokumentu Svätého otca. Teraz je to otázka prevencie pred smrťou obrovských rozmerov,“ povedal Kevin Dowling, jeden z biskupov z tr. . .

Pokročilí a tí ďalší

Európska únia na decembrovom summite v belgickom Laekene na najvyššej úrovni vymenovala Slovensko a ďalších deväť kandidátskych krajín, ktoré môžu uzavrieť prístupové ro. . .

Pod hrozbou totálnej vojny

Blízky a Stredný východ nemali tento rok šťastnú hviezdu. Napriek sankciám voči Iraku, ktoré verejne začalo bojkotovať Francúzsko a Rusko, sa na povrch začali vypl. . .

Šokovaná Amerika

Ako odhalil rok 2001, Amerika je zraniteľná. Prognózy pritom upozorňovali, že uplynulý rok by pre prvú svetovú veľmoc mohol byť ťažký z politickej, ako aj z ekonomickej strá. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.