Hospodársky denník
USD48,467 Sk
EUR42,76 Sk
CHF28,867 Sk
CZK1,337 Sk
  Pondelok  31.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

VÝHODNÝ, ALE NIE RAJ

Podľa zahraničných analytikov krajiny strednej a východnej Európy, nevynímajúc Slovensko, by v súčasnosti mali byť jedným z najvýhodnejších a po. . .

Buenos Aires hore nohami

Americká výzva Argentíne na spoluprácu s MMF

Slzným plynom a vodnými delami zasiahla argentínska polícia v noci na sobotu proti tisíckam demonštrantov, ktorí v uliciac. . .

Diaľnice vlani „nepribrali“

Branisko nemôže byť výsledkom učňovskej práce

Ak si vezmeme pod drobnohľad výstavbu diaľnic na Slovensku za rok 2001, spokojní teda nemôžeme byť. Za celý rok nás p. . .

Nie slepej uličke

(...) Slávili sme Veľké jubileum 2000 rokov Betlehema, od narodenia Krista. Celý svet si toto jubileum pripomenul. Mohlo a malo sa stať pre svet požehnaním...

Napriek Veľké. . .

Pokrok podľa Busha

„Tento rok sa končí pokrokom na bojovom poli aj úspechmi na domácom fronte,“ uviedol v sobotu vo svojom pravidelnom rozhlasovom prejave americký prezident George W. Bush, keď p. . .

Rok už odchádza, problémy zostávajú

V tomto období zvyčajne bilancujeme a v novoročných vinšoch si želáme (okrem iného) zdravie. Ak by sme si však položili otázku, čo zanechal „starý rok“ samot. . .

Nie je to poľovačka a tenis

Jedným z dvoch desiatok manažérov, ktorých Asociácia zamestnávateľských zväzov SR vyznamenala v súvislosti s ich dlhoročným úspešným pôsobením na čele firmy, je aj In. . .

Pokles rezerv

Devízové rezervy NBS sa k 21. decembru znížili o 15,4 mil. USD na 4,1864 mld. USD. Rezervné devízové aktíva komerčných bánk klesli v sledovanom období o 141,7 mil. USD a dosiahli 1. . .

Dostatok eura

Päť najväčších bánk na Slovensku je pripravených na zrušenie národných mien 12 krajín eurozóny (in-meny) a ich prechod na euro v hotovostnej forme. Slovenská sporiteľňa, VÚB, Tatra . . .

DB úsporne

Deutsche Bank AG plánuje v rámci svojho úsporného programu počas budúceho roka zrušiť ďalších 2100 pracovných miest, ktoré rozširujú už ohlásených 7100 škrtov. Podľa jej údajov najno. . .

Česi utrácajú

Zlepšujúce sa ekonomické podmienky tento rok rozptýlili obavy obyvateľov ČR z budúcnosti a podporili chuť ľudí utrácať. Štvorpercentný rast spotreby za tri štvrťroky je najvyšší o. . .

Návrat dôvery

Index dôvery amerických spotrebiteľov zaznamenal v decembri nárast po prvý raz za uplynulý polrok, keď stúpol z novembrových 84,9 na 93,7 bodu. Zhoršovanie hospodárskych podmienok. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.