CZK1,337 Sk
  Pondelok  31.Decembra 2001

Slováci vyhrali skupinu

Vo štvrťfinále pravdepodobne so Švajčiarmi

V treťom zápase na majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov v sobotu remizovali slovenskí reprezentanti v pardubickej A-skupine so Švédskom 2:2. Slováci vyhrávali už o dva góly, nakoniec však o víťazstvo prišli pri švédskej presilovke 6:4 hranej pri odvolanom brankárovi. V 58. minúte totiž rozhodcovia vylúčili Kopeckého, Švédi niečo vyše minúty pred koncom odvolali brankára a 22 sekúnd do klaksónu vyrovnal po skrumáži Nordqvist. Súboj s Američanmi sme začali dobre, viedli sme 1:0 a 2:1 Svatošovými gólmi, no po prvej tretine išli do šatní naši chlapci s mínusovým skóre. V ďalšom priebehu však naši chlapci zlepšili hru a v 46. min. sa strelou Koložváryho ujali vedenia 4:3.

Švédsko - Slovensko 2:2 (0:1, 0:0, 2:1). Góly: 56. Hedlund (Nordqvist), 60. Nordqvist (Hedlund) - 13. Svatoš (Kopecký), 44. Svatoš (Jurčina). Vylúčení: 8:13 na 2 min, navyše: Gräsberg (Švéd.) 5+DKZ za nebezpeč. hru vysokou hokejkou so zranením - Hamerlík (SR) na 10 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Favorin (Fín.) - Brunnen (Kan.), Stricker (Švaj.) - 3093 divákov. Zostava SR: Hamerlík - Velebný, Frühauf, Jurčina, Stehlík, K. Sloboda, Hudec, R. Sloboda, Malec - Skladaný, Macho, Kristín - Svatoš, Gajdoš, Holečko - Pohanka, Kopecký, Oravec - Jaško, Koložváry, Kolařík.

Slovensko - USA 4:4 (2:3, 1:0, 1:0). Góly: 2. a 14. Svatoš, 25. Frühauf, 46. Koložváry - 6. Slater, 13. Lebda, 20. Whitney, 54. Umberger.

Výsledky - A-skupina (Pardubice) - sobota: Švédsko - SR 2:2, USA - Bielorusko 5:2 (0:1, 2:1, 3:1), nedeľa: ČR - Švédsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), SR - USA 4:4.

1. Slovensko 3 2 1 0 10:3 5

2. USA 3 2 1 0 10:5 5

3. Švédsko 4 2 2 0 11:5 6

4. ČR 4 1 0 3 11:7 2

5. Bielorusko 4 0 0 4 4:26 0

B-skupina (Hradec Králové) - sobota: Švajčiarsko - Francúzsko 8:0 (3:0, 4:0, 1:0), Kanada - Rusko 5:2 (2:0, 1:2, 2:0), nedeľa: Rusko - Švajčiarsko 4:0 (2:0, 0:0, 2:0). Duel Fínsko - Kanada sa hral po našej uzávierke.

1. Kanada 3 3 0 0 26:3 6

3. Fínsko 3 2 0 1 10:4 4

3. Rusko 4 2 0 2 12:8 4

4. Švajčiarsko 4 2 0 2 12:10 4

5. Francúzsko 4 0 0 4 1:34 0.