Hospodársky denník
USD48,388 Sk
EUR43,23 Sk
CHF29,317 Sk
CZK1,305 Sk
  Utorok  4.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zmena vo vedení

Správna rada francúzskeho výrobcu technického zariadenia pre informatiku Bull v nedeľu schválila návrh na vymenovanie Pierra Bonelliho (62) za prezidenta spoločnosti. Bývalý prezident skupiny informatických služieb Sema Group Pierre Bonelli v najvyššej funkcii v Bull nahradí bývalého prezidenta Guya de Panafieu, ktorý nedávno podal demisiu.

Francúzska vláda po dvoch týždňoch hľadania nástupcu Guya de Panafieu napokon našla vhodného kandidáta a najmä sa jej ho podarilo presvedčiť, aby funkciu prevzal. Francúzsky štát má v spoločnosti stále 16,3-percentný podiel kapitálu. Do jari budúceho roka dá P. Bonelli vypracovať audit a správnej rade predloží „víziu a stratégiu pre firmu“. Francúzske ministerstvo financií sa vyjadrilo, že P. Bonelli bude mať „na čele Bull voľné ruky“. „Zdá sa nám, že akcionári, najmä NEC, sú pripravení akceptovať jeho rozhodnutia,“ konštatoval hovorca ministerstva financií. Japonská skupina NEC má 16,9-percentný podiel v spoločnosti, rovnako aj France Tčlčcom a americká spoločnosť Motorola. Ďalšia japonská spoločnosť Dai Nippon Printing má podiel 5,3 %.

Je otázne, či sa Bonellimu podarí dosiahnuť, aby akcionári pomohli francúzskej spoločnosti. Jeho predchodca v tom neuspel. Aj preto musela spoločnosť postupne odpredať niektoré aktivity napríklad v oblasti terminálov na platobné karty, bankových automatov, platobných kariet, a napokon aj informatických služieb v jednotlivých európskych krajinách. Bull zaznamenal v 1. polroku 2001 stratu 29,2 mil. eur.

(TASR)

Počasie

Dnes bude zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto, na horách a ojedinele aj v nížinách jasno až polojasno. Ojedinele slabé sneženie. Najvyššia denná teplota -3 až 1, pri slnečnom počasí 3 až 5 stupňov. Slabý, na západe neskôr juhovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m 2 stupne. V stredu bude zamračené a hmlisto. Cez deň občasný dážď, v nížinách miestami mrznúci. Na horách od asi 900 m sneženie. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách okolo -7, denná teplota -2 až 2 stupne. Vo štvrtok bude veľká, miestami zmenšená oblačnosť a lokálne prehánky, od asi 800 m snehové. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách miestami okolo -7, denná teplota väčšinou 0 až 4 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.28 a zapadne o 15.57 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.