CZK1,305 Sk
  Utorok  4.Decembra 2001

Stop päťzápasovej sérii

Nerozhodný duel najproduktívnejších Slovákov

Zámorská NHL pokračovala piatimi stretnutiami, v ktorých nazbierali šiesti Slováci štyri body za asistencie, keď po dvoch si pripísali vo vzájomnom súboji Pavol Demitra a Marián Gáborík. Demitra sa posunul v tabuľke kanadského bodovania na tretie a Marián Gáborík celkovo na piate miesto. V úvode 58. minúty poslal Minnesotu v zápase proti St. Louis po asistencii Gáboríka do vedenia Brunette, no ešte v tej istej minúte pripravil pôdu McInnisovi Demitra, čím Blues vyrovnali na konečných 4:4. Obaja Slováci si pripísali ešte po jednom bode za druhú asistenciu a obranca Wild Sekeráš skončil zápas s mínusovým bodom. Bluesmani neprehrali v piatich posledných zápasoch. Brankár Richter zaznamenal druhý zápas s čistým kontom v sérii a ukázal, že na olympiáde by mohol americkému tímu výrazne pomôcť. Rangers sa usídlili po tesnom víťazstve nad Tampou (1:0) na prvom mieste vo Východnej konferencii a na druhom mieste celkovo. Krídelník domácich Zdeno Cíger vyšiel v naprázdno. Hurricanes začali piatkovú odvetu (2:6) vo veľkom štýle, no Capitals nezakopli ani v treťom tohtosezónnom meraní síl. Necelú minútu pred koncom vyrovnal Christič a v predĺžení dokonal dielo Halpern (3:4). Slovák Peter Bondra vystrelil 4-krát, a keďže si nepripísal ani asistenciu ukončil tak päťzápasovú bodovú sériu. Na oboch góloch Leclerca, ktorý otočil zápas, sa podieľal domáci kanonier Kariya, čím dosiahol 300. asistenciu v kariére. Predators aj s Országhom viedli už 2:0, ale domáci Ducks využili tri presilové hry, čo hostí položilo (4:2). Zároveň natiahli klubový rekord na 9 zápasov bez víťazstva na ľade súpera. Hokejový klub Florida Panthers prepustil pre slabé výsledky tímu trénera Suttera a nahradil ho Keenanom. Florida sa zatiaľ v prebiehajúcej sezóne trápi a bilancia 6 víťazstiev, 18 prehier a 2 remízy ju stavia do pozície jedného z najslabších mužstiev ligy.

Výsledky: NY RANGERS - TAMPA BAY 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), 17 866 divákov. CAROLINA - WASHINGTON 3:4 po predĺžení (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1), 18 730 divákov. MINNESOTA - ST. LOUIS 4:4 po predĺžení (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0). Góly: 6. Benýšek (Brunette, GÁBORÍK), 11. Hendrickson, 27. Dupuis, 58. Brunette (Dowd, GÁBORÍK) - 27. Mellanby (Stillman, DEMITRA), 27. Varlamov, 38. Drake, 58. MacInnis (DEMITRA, Tkachuk), 18 568 divákov. VANCOUVER - DALLAS 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), 16 970 divákov. ANAHEIM - NASHVILLE 4:2 (0:2, 3:0, 1:0), 10 214 divákov.

Počasie

Dnes bude zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto, na horách a ojedinele aj v nížinách jasno až polojasno. Ojedinele slabé sneženie. Najvyššia denná teplota -3 až 1, pri slnečnom počasí 3 až 5 stupňov. Slabý, na západe neskôr juhovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m 2 stupne. V stredu bude zamračené a hmlisto. Cez deň občasný dážď, v nížinách miestami mrznúci. Na horách od asi 900 m sneženie. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách okolo -7, denná teplota -2 až 2 stupne. Vo štvrtok bude veľká, miestami zmenšená oblačnosť a lokálne prehánky, od asi 800 m snehové. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách miestami okolo -7, denná teplota väčšinou 0 až 4 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.28 a zapadne o 15.57 hod.