Hospodársky denník
USD48,388 Sk
EUR43,23 Sk
CHF29,317 Sk
CZK1,305 Sk
  Utorok  4.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Predčasný odchod Blaira?

Podľa dohody by premiérom mal byť Brown

Londýn (TASR) - Spor okolo údajnej dohody, uzavretej ešte pred prvým volebným víťazstvom labouristov medzi ministrom financií Gordonom Brownom a premiérom Tonym Blairom, sa prehlbuje, tvrdia londýnske noviny Financial Times. Podľa tejto dohody má Blair v polovici druhého volebného obdobia odstúpiť a jeho miesto má zaujať práve Gordon Brown. Tony Blair však niečo také rezolútne popiera, kým Brown sa k tomu nechce vyjadrovať, ale existenciu takejto dohody nevylúčil. „To, o čom sme s Tonym Blairom hovorili, je súkromné,“ vyhlásil.

Brownova reakcia, ktorá sa výrazne líši od jeho predchádzajúcich vyhlásení, keď takúto dohodu označil za klebetu, tak pravdepodobne ešte zhorší napäté vzťahy medzi oboma politikmi. O rivalite medzi Blairom a Brownom sa špekuluje od prvého volebného víťazstva labouristov v roku 1997. Diskusiu na túto tému oživila pred dvoma týždňami bývalá labouristická ministerka pre Severné Írsko Mo Mowlamová, keď uviedla, že atmosféra medzi premiérom a ministrom financií „ochromuje“ vládu. Vznik „mocenskej dohody“ medzi Blairom a Brownom sa datuje do roku 1994, keď Brown ustúpil a uvoľnil Blairovi cestu, aby sa mohol uchádzať o nástupníctvo po zosnulom predsedovi Labouristickej strany Johnovi Smithovi.

Počasie

Dnes bude zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto, na horách a ojedinele aj v nížinách jasno až polojasno. Ojedinele slabé sneženie. Najvyššia denná teplota -3 až 1, pri slnečnom počasí 3 až 5 stupňov. Slabý, na západe neskôr juhovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m 2 stupne. V stredu bude zamračené a hmlisto. Cez deň občasný dážď, v nížinách miestami mrznúci. Na horách od asi 900 m sneženie. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách okolo -7, denná teplota -2 až 2 stupne. Vo štvrtok bude veľká, miestami zmenšená oblačnosť a lokálne prehánky, od asi 800 m snehové. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách miestami okolo -7, denná teplota väčšinou 0 až 4 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.28 a zapadne o 15.57 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.