Hospodársky denník
USD48,417 Sk
EUR43,147 Sk
CHF29,294 Sk
CZK1,304 Sk
  Streda  5.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

...

. . .

IDE O FÉROVÚ CENU

„Je to čerstvá informácia. Po krátkej porade sme sa zhodli na tom, že budeme prehodnocovať ponuku, to znamená, že budeme pokračovať v tendri,“ týmito slovami reagoval včera Slavom. . .

Pomoc domácemu cestovnému ruchu

Zákon o daniach z príjmov, ktorý má nadobudnúť účinnosť od 1. 1. 2002, obsahuje aj rozšírenie ustanovenia § 24, ktoré sa týka daňovo uznateľných výdavkov. Od budúce. . .

Výsledkom vlády sú len sľuby

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame odpov. . .

Investície v ČR

Prebytok kapitálového a finančného účtu platobnej bilancie ČR zaznamenal na medziročnej báze nárast, keď za prvých deväť mesiacov dosiahol úroveň 74,6 mld. CZK. Hlavnou zložkou príl. . .

Zvoľnili tempo

Rast HDP Maďarska sa v treťom štvrťroku 2001 spomalil na 3,7 %, keď v rovnakom období minulého roka ekonomika rástla 4,5-percentným tempom. Za prvých deväť mesiacov sa hospodársky ra. . .

Opäť horšie

Ekonomická klíma v eurozóne zaznamenala v novembri tohto roka ďalšie zhoršenie, keď index monitorujúci nálady spotrebiteľov a podnikateľských subjektov sa znížil na 98,6 bodu, čo je jeh. . .

Zmena ratingu

Ratingová agentúra Moody's Investors Service ako posledná pristúpila k úprave hodnotenia dôveryhodnosti Japonska. Rating dlhopisov denominovaných v domácej mene stanovila agentúra na . . .

Zložitý problém

Bez pomoci byt nebudú mať

Nestotožňujem nesplnené vládne sľuby o počte postavených bytov s celonárodným problémom. V makroekonomickej rovine totiž byty ani nechýbajú, hotových, ne. . .

Dnes o štátnych fondoch

Ombudsman prešiel veľkou väčšinou

Návrh zákona o zrušení štátnych fondov prešiel v parlamente živou diskusiou pred tým, čo sa zákonodarný zbor dohodol hlasovať o jeho p. . .

Efekt nie je priamočiary

Úradníci nevedia, o čo v hodnotení ide?

Nie je u nás zriedkavosťou, že sa na riešenie nezamestnanosti (ale aj iných problémov) zavádzajú do praxe opatrenia, o ktorých n. . .

Značka má tovar predávať

Výstava je v povedomí spotrebiteľov

Podporiť lokálne aktivity malých živnostníkov si dalo do vienka trojdňové podujatie Kupujte slovenské výrobky, ktoré sa včera zača. . .

Už štatistické zisťovanie

Rozsiahla vyhláška, treba ju mať

Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) vydal podľa zákona o štátnej štatistike vyhlášku č. 470/2001 Z. z., ktorou sa vyhlasuje Program štátnych . . .

Stabilný papier a celulóza

Cyklickosť cien a hrozba vyšších nákladov

Podniky združené vo Zväze celulózovo-papierenského priemyslu (ZCPP) dosiahli za deväť mesiacov medziročný rast tržieb o 23,. . .

Ďalší Colpark

V poradí ôsme nácestné stredisko na Slovensku uviedli v Lučenci do plnej prevádzky. Nový Colpark Lučenec bude nepretržite poskytovať colno-deklaračné služby. Exportéri a importéri m. . .

Kontrola i audit

Slovenská lekárska komora sa bude dôkladnejšie zaoberať otázkami kontroly a riadenia kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti a vypracuje vlastnú metodiku. Presadzujú tiež,. . .

ZMOS k voľbám

Účasť voličov v historicky prvých regionálnych voľbách na Slovensku nepovažuje Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) za dostatočnú. Podľa Michala Sýkoru sa nízka účasť podpísala p. . .

Budúci džokeji

Stredné odborné učilište poľnohospodárske v Šali je jediným vzdelávacím zariadením v SR, ktoré zabezpečuje prípravu žiakov v odbore chov koní a jazdectvo. Riaditeľka učilišťa Magda. . .

O spoločnosti

Súhrnnú správu o stave slovenskej spoločnosti vydáva v týchto dňoch už šiestykrát Inštitút pre verejné otázky. Ide o takmer 900-stranovú analytickú ročenku Slovensko 2001. Je dielom. . .

Zelený projekt

V rámci súťaže pod názvom Zelený projekt vyčlenilo ministerstvo životného prostredia zo svojho rozpočtu na rok 2002 sumu 900-tisíc Sk, teda v rovnakej výške ako v tomto roku. Súťaž. . .

Zákon určil

Dňom 1. decembra nadobudla účinnosť vyhláška NBS č. 456/2001 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o podmienkach, za ktorých možno zhotoviť a používať reprodukcie bankoviek, pamätný. . .

Firma roka

Ocenenie študentov stredných a vysokých škôl O najúspešnejšiu firmu roku 2000 prevzal včera generálny riaditeľ Drukosu František Mojžiš. Od zástupcov Slovenskej komory mladých dostal . . .

O spolupráci

Memorandum o porozumení medzi Svetovou organizáciou duševného vlastníctva (WIPO) a Úradom priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR) podpíšu dnes v Banskej Bystrici generálny riaditeľ WIP. . .

Tvoja zem

Fond rozvoja Liptova, nezisková organizácia, poskytujúca verejnoprospešné služby, sa v rámci svojich aktivít zapojila do projektu Ekoopolis a ETP Slovensko Tvoja zem, v ktorom je pre zá. . .

Pre kamzíka

Správa Tatranského národného parku v spolupráci s neziskovou organizáciou A-projekt so sídlom v Liptovskom Hrádku pripravila projekt Pomôžme zachrániť kamzíka. Cieľom je prehĺbiť vzťa. . .

Cieľom je školské mlieko

Nová linka zdvojnásobí dodávky na trh

Najmodernejšiu a najvýkonnejšiu linku na balenie mlieka a mliečnych výrobkov na Slovensku dali do bežnej prevádzke v Mliekospole N. . .

Ako minister by skončil

Komentuje Ľudmila Koníková

Stavovské organizácie v rezorte zdravotníctva dávno pochopili, že v predvolebných sľuboch nešlo o nič iné, len o politiku. Dnes sa už iba r. . .

Máme na to

Postreh Andreja Pokojného

Vždy, keď jedna naša televízia uvedie pokračovanie cestopisných pohľadníc z Európy, je mi trochu smutno. Aj nedávno ukázala, ako do Rakúska prichádzajú n. . .

Otázka nielen prosperity

Komentuje Eleonóra Bujačková

Všetky doterajšie vládne kabinety vo svojich programoch definovali ako priority aj zabezpečenie rovnosti prístupu ku vzdelaniu a skvalitnen. . .

Šťastný výber špecializácie

Odbúrali čo ich ťahalo do straty, len ovce zostali

Poľnohospodárske družstvo Nová Bodva v Turnianskej Novej Vsi so súčasnými ôsmimi hospodárskymi dvormi, ktoré už t. . .

Pštrosí tuk, ale aj mäso

Opäť sú tu Kupujte slovenské výrobky

Banskobystrická firma Camelus ako jediná v SR ponúka originálne kozmetické prípravky na báze pštrosieho tuku a pravidelne sa zúčast. . .

Len podmienky nestačia

Cestovný ruch je najmä otázkou peňazí

Tisíce lyžiarov, ktorí čakajú na zimnú sezónu v našich strediskách vo Vysokých či v Nízkych Tatrách, pri rozhodovaní o konkrétnom mi. . .

ISO konzervám

Certifikát kvality ISO 9002 získal Tatrakon Poprad ako prvá konzervárenská firma na Slovensku. Riaditeľka Katarína Kacvinská oznámila, že produkujú asi päťtisíc ton výrobkov za rok.. . .

Majster Šariš

Prvé slovenské pivo, ocenené zlatou medailou Monde Selection v belgickom Bruseli, je značka Šariš 12 % Premium. Ocenenie patrí nielen jeho farbe a chuti, ale aj dizajnu fľaše a etik. . .

Letí kukurica

Bonduelle Slovensko je spoločnosť známa aj pre svoj bohatý program pre profesionálov. Pre reštauračné zariadenia dodáva balenia mrazenej zeleniny od 1 - 2 kg a konzervovanej od 2495. . .

Kto v obálke?

Možnosť odbytu svojich výrobkov vo sfére cestovného ruchu vidí aj kežmarský Tatraľan. Ľanový program obohatil aj o výrobu bavlnených froté uterákov. Táto akciová spoločnosť, v súčas. . .

Deň Tronetu

Spoločnosť Tronet sa počas desaťročnej existencie vypracovala na lídra v oblasti dátových komunikácií a systémovej integrácie. Technologické dni organizuje šiesty rok, v poslednom čas. . .

Analýza miesta určuje aj cenu práce

Hodnotenie pracovných pozícií - zdroj obáv či efektívny nástroj riadenia?

Hodnotenie je jednou zo základných personálnych činností manažérov a pri riadení ľu. . .

Cezhraničný rozmer

Academia Istropolitana a medzinárodné projekty

Vzdelávacia inštitúcia Academia Istropolitana Bratislava, ktorú v roku 1990 založilo vtedajšie Ministerstvo školstva, mládeže a. . .

Lídri dneška s lídrami zajtrajška

Minulý týždeň vyhlásili výsledky prieskumu Manažérsky vzor 2001

Koncom minulého týždňa vyhlásili výsledky prieskumu Manažérsky vzor 2001, ktorý tento rok vďaka. . .

otázka týždňa

Ako často je podľa vášho názoru optimálne meniť zamestnanie?

„Ťažko odpovedať jednoznačne. Sú pozície, na ktorých je zmena po určitom období prospešná pre firmu i pre zamestnanca.. . .

Kurzy, semináre

Nadácia City University Bratislava organizuje ďalší zo série Deň otvorených dverí, na ktorom možno získať informácie o manažérskych kurzoch britskej The Open University Business S. . .

Daň z prevodu a z darovania

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 02/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

V akej sume mám uviesť do daňového priznania základ dane z pr. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Oto

vo štvrtok Mikuláš

V Českej republike

dnes Jitka

vo štvrtok Mikuláš. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

7.00 Rádiožurnál

8.30 Feature o feature. Feature o rozhlasovom žánri

9.15 Hudobný medailón

9.30 Králikovci. Seriál

10.00 Min. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 3. 12. 2001: Bratislava 101,35,. . .

Streda 5. decembra

GLOBAL

*17.00*Čo dokáže láska. Brazílska telenovela

*17.55*Lokálne vysielanie

*19.05*Na ľudovú nôtu. Hudobno-zábavná . . .

Twist streda

6:00 Twist s Gregorom Marešom

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist

so Silviou Kušnírovou

7:15 Šport

7:33 Trendy v ekonomike

9. . .

. . .

Počasie

Dnes bude v západnej polovici Slovenska veľká oblačnosť až zamračené a miestami občasné sneženie alebo dážď, pri ktorom sa bude vytvárať poľadovica. Vo východnej polovici Slovenska prevažne zamračené a hmlisto, ale zrážky iba ojedinele. Najvyššia denná teplota -3 až 1 stupeň. Teplota na horách vo výške 1500 m -1 stupeň. Prevažne len slabý vietor.Vo štvrtok bude zamračené a hmlisto. Cez deň v západnej polovici občasný dážď, v nížinách miestami mrznúci. Na horách asi od 1000 m sneženie. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách miestami okolo -7, denná teplota -2 až 2 stupne. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, v nížinách lokálne mrznúci, asi od 900 m sneženie. Popoludní od severu ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Nočná teplota väčšinou 0 až -4, denná teplota 0 až 4 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.29 a zapadne o 15.57 hod.

Amsterdamdážď6
Atényjasno11
Belehradpolooblačno2
Berlínpolooblačno6
Bratislavamrznúci dážď0
Brusel dážď6
Budapešťzamračené0
Bukurešť polooblačno-1
Frankfurtoblačno6
Helsinkioblačno0
Istanbuldážď8
Kodaňdážď3
Kyjevpolooblačno-4
Lisabonjasno15
Londýndážď12
Madridhmlisto5
Moskvajasno-8
Oslosneženie0
Paríždážď8
Prahapolooblačno5
Rímoblačno12
Sofiahmlisto0
Štokholmdážď2
Varšavazamračené-2
Viedeňdážď5
Záhrebhmlisto0
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.