Hospodársky denník
USD48,417 Sk
EUR43,147 Sk
CHF29,294 Sk
CZK1,304 Sk
  Streda  5.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zachránia ženy Afganistan?

Súperiace afganské frakcie včera na konferencii v Nemecku dosiahli dohodu o texte dokumentu OSN o vytvorení prechodnej vlády v Kábule. Dokument by mali podpísať už dnes,. . .

Útok na hlavné sídlo Arafata

Izraelský dážď zo stíhačiek opäť posial pásmo Gazy

Izraelské stíhačky včera druhýkrát zamierili do pásma Gazy. Terčom novej vlny izraelských útokov sa stali budov. . .

Záväzky po dohode

Temelín bude stáť ďalšie milióny

Pražská vláda zobrala v pondelok na vedomie bruselskú dohodu medzi ČR a Rakúskom pod patronátom EÚ. Podľa premiéra Miloša Zemana by malo byť. . .

Aktuálna otázka Cypru

Do jednotnej Európy s jednotným ostrovom?

A potom je tu otázka Cyprusu. Tak uzatvára svoj článok o možnom zabrzdení procesu rozširovania EÚ najnovšie číslo britského týž. . .

Zodpovednosť, ale bez peňazí

Vyvarujeme sa problémom, ktoré majú v Česku?

„Je to denný boj s ústrednými orgánmi štátnej správy. Sociálna demokracia, teda česká vládna strana, presadila vznik . . .

Strach zo slovenskej práce?

Česká vláda zvažuje sprísnenie hraničného režimu a podmienok pre zamestnávanie slovenských občanov v Českej republike. To znamená, že Slováci by už v Česku nemohli . . .

Slovnaft na český trh?

V priebehu desiatich rokov chce slovenská rafinéria Slovnaft Bratislava expandovať v Českej republike, kde chce prevádzkovať 200 svojich čerpacích staníc pohonných látok.. . .

slová dňa

„Ak sa nájdu dvaja americkí vojaci, ktorí ho (Walkera) videli strieľať na americké jednotky, to môže stačiť. Ale ak strieľal na Severnú alianciu, dostaneme sa späť k veľmi zložitý. . .

Menej „chladnᓠKanada

Muži holdujú sexu viac ako ženy

Občania kanadskej provincie Québec majú častejšie pohlavný styk ako ľudia v ostatných provinciách, uvádza v najnovšom prieskume firma Du. . .

Ukrajinka snom Ameriky

Ukrajinka A. Nikolajenková, ktorá sa v nedávnom finále Miss World 2001 v juhoafrickom Sun City dostala do desiatky najkrajších dievčat planéty, získala zlatú korunu za . . .

Kto sú najlepší študenti

Študenti z Fínska, Japonska a z Kórejskej republiky vyšli „víťazne“ z testu merajúceho schopnosti 15-ročných študentov v čítaní, matematike a prírodných vedách, ktor. . .

Španielsko za zachovanie tempa

V čase, keď rokovania s najpokročilejšími kandidátmi na vstup do EÚ vstupujú do záverečnej fázy, sa z Francúzska začínajú ozývať hlasy proti vstupu nových členo. . .

Udalosti

Po 12 rokoch

Zvolení politickí zástupcovia kosovských Srbov a Albáncov sa včera formálne stretli zoči-voči, aby sa pripravili na zasadanie prvého zákonodarného zboru Kosova. Išlo o. . .

Zamerané na spolupracovníkov

Problémom aj Američania na strane Talibanu

Finančník Usámu bin Ládina Ali Mahmúd zahynul v pondelok ráno pri americkom nálete na cieľ vo východnej časti Afganis. . .

Nemecko potrebuje zmenu

Kritika Schrödera na zjazde CDU

Drážďany (TASR) - Kritika doterajšej práce spolkovej vlády kancelára G. Schrödera bola včera obsahom poldruhahodinového vystúpenia b. . .

Záujem nezhoršiť vzťahy

Varovný úbytok maďarskej menšiny?

Budapešť (TASR) - „Demografické údaje svedčia o značnom úbytku príslušníkov maďarskej menšiny na Slovensku. Či už je príčinou tohto. . .

Miller stráca popularitu

Rozpadne sa poľský kabinet?

Varšava (TASR) - Po necelých dvoch mesiacoch vlády koalície sociálnych demokratov s ľudovcami klesla v Poľsku spokojnosť voličov s účink. . .

. . .

Počasie

Dnes bude v západnej polovici Slovenska veľká oblačnosť až zamračené a miestami občasné sneženie alebo dážď, pri ktorom sa bude vytvárať poľadovica. Vo východnej polovici Slovenska prevažne zamračené a hmlisto, ale zrážky iba ojedinele. Najvyššia denná teplota -3 až 1 stupeň. Teplota na horách vo výške 1500 m -1 stupeň. Prevažne len slabý vietor.Vo štvrtok bude zamračené a hmlisto. Cez deň v západnej polovici občasný dážď, v nížinách miestami mrznúci. Na horách asi od 1000 m sneženie. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách miestami okolo -7, denná teplota -2 až 2 stupne. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, v nížinách lokálne mrznúci, asi od 900 m sneženie. Popoludní od severu ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Nočná teplota väčšinou 0 až -4, denná teplota 0 až 4 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.29 a zapadne o 15.57 hod.

Amsterdamdážď6
Atényjasno11
Belehradpolooblačno2
Berlínpolooblačno6
Bratislavamrznúci dážď0
Brusel dážď6
Budapešťzamračené0
Bukurešť polooblačno-1
Frankfurtoblačno6
Helsinkioblačno0
Istanbuldážď8
Kodaňdážď3
Kyjevpolooblačno-4
Lisabonjasno15
Londýndážď12
Madridhmlisto5
Moskvajasno-8
Oslosneženie0
Paríždážď8
Prahapolooblačno5
Rímoblačno12
Sofiahmlisto0
Štokholmdážď2
Varšavazamračené-2
Viedeňdážď5
Záhrebhmlisto0
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.