Hospodársky denník
USD48,427 Sk
EUR43,219 Sk
CHF29,325 Sk
CZK1,31 Sk
  Štvrtok  6.Decembra 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Šialený útek dopredu

Slová z titulku patria francúzskemu ministrovi zahraničných vecí Hubertovi Védrinovi. „Jediný spôsob, ako sa dostať z tejto situácie, je spoľahliv. . .

Ochota je, výsledky chýbajú

Akú sú skúsenosti slovenských podnikateľov s Eximbankou?

Slovenská exportno-importná banka hrá významnú úlohu pri podpore exportu domácich podnikov. Súčasťou jej akti. . .

Štát nemá zdravotnú politiku

Pomenovať fakty pravým menom je dobré, ale to nestačí

Za základ ťažkostí nášho zdravotníctva označil viceprezident Slovenskej lekárskej komory MUDr. Milan Dragula ne. . .

Menej očakávať, viac robiť

Domácim nositeľom tohtoročných prestížnych cien Zlatý biatec a Prominent ekonomiky šéfredaktor Peter Kasalovský položil niekoľko otázok, ktoré si vyžadujú priame odpoved. . .

Nejde o najlepších

Eleonóra Bujačková

Čím viac Remarquových románov si človek prečítal, tým menej je ochotný očakávať, že ten, ktorý ešte nedočítal, sa skončí happy endom. Čím viac sme zažil. . .

Nečakali toľko

Počet predaných nových automobilov dosiahne tento rok v USA 17 miliónov a hoci bude o 400-tisíc vozidiel menší ako vlani, predsa bude lepší než v lete predpovedali analytici. Podľa. . .

Staré úroky

Anglická centrálna banka (BoE) ponechala kľúčové úrokové sadzby na nezmenenej úrovni 4 %. Oznámila to včera po zasadnutí jej Výboru pre menovú politiku (MPC). Napriek trvalému zvýšeni. . .

Nálada v EMÚ

Index podnikateľskej nálady v krajinách eurozóny v novembri klesol na najnižšiu úroveň od júla 1996 a naďalej sa pohybuje pod hodnotou -0,5 bodu. Tá sa považuje za hranicu medzi rasto. . .

Menej práce

V novembri dosiahla miera nezamestnanosti v Rakúsku 6,7 % a v porovnaní s minulým rokom vzrástla o 0,9 %. Počet nezamestnaných v krajine sa tak zvýšil z vlaňajších 192 894 na 224 877. . . .

MMF v Tokiu

Medzinárodný menový fond dnes začne skúmať systém regulácie finančného sektora v Japonsku. Predstavitelia fondu nie sú spokojní so spôsobom, akým sa vláda tejto krajiny snaží vyrovna. . .

Bude výber znieť dôchodok či mzda?

Do redakcie sme dostali list od rozhorčeného čitateľa, ktorý žiada jeho uverejnenie. Poukazuje na to, že na základe § 48 nového Zákonníka práce, ktorý má nado. . .

. . .

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené, popoludní na východe zmenšovanie oblačnosti. Miestami sneženie, najmä na západe. Na juhozápade ojedinele i mrznúci dážď, pri ktorom sa môže tvoriť poľadovica. Najvyššia denná teplota -2 až 2 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m -3 stupne. Slabý, na juhozápade spočiatku východný až juhovýchodný vietor 3 až 6 m/s sa popoludní bude postupne na väčšine územia meniť na vietor severných smerov 2 až 5 m/s.V piatok bude veľká, cez deň postupne zmenšená oblačnosť, miestami sneženie, v nížinách ojedinele aj dážď so snehom. Nočná teplota -1 až -5, denná teplota 0 až 4 stupne. V sobotu bude jasno až polojasno, na východe časom až oblačno a ojedinele sneženie. Zrána lokálne hmly. Nočná teplota -3 až -7, v údoliach okolo -9, denná teplota -2 až 2 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 15.56 hod.

Amsterdampolooblačno7
Aténydážď10
Belehradoblačno1
Berlíndážď2
Bratislavasneženie-1
Brusel polooblačno7
Budapešťzamračené-1
Bukurešť oblačno-2
Frankfurtoblačno6
Helsinkioblačno0
Istanbulpolooblačno8
Kodaňoblačno1
Kyjevoblačno-6
Lisabonoblačno16
Londýnoblačno5
Madridjasno11
Moskvajasno-12
Oslozamračené-1
Parížoblačno7
Prahadážď0
Rímoblačno12
Sofiapolooblačno0
Štokholmdážď4
Varšavaoblačno-3
Viedeňdážď1
Záhrebdážď1
Ženevapolooblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.