CHF28,45 Sk
CZK1,264 Sk
  Streda  28.Februára 2001

Zlé vykročenie SCP

S tradičným súperom v dôležitých pohárových dueloch, francúzskym CJM Bourges, sa včera stretli basketbalistky SCP Ružomberok v 1. osemfinále Európskej ligy. Oba tímy naostatok súperili vlani v apríli vo finále Final Four, Ružomberok po predĺžení vyhral 67:64. Tentoraz lepšie začal Bourges, rýchlo viedol 6:2 a hoci „Ruža“ zásluhou dobrej streľby Karpovovej držala krok, ku koncu I. polčasu úplne zvädla a dovolila súperkám získať 12-bodový náskok. V tretej štvrtine, ktorú vyhral o 6 bodov, sa SCP vrátil do zápasu a zostala mu šanca na zvrat. V ostatnom dejstve si Bourges udržiaval náskok, dôležité 4 body dala Kotočová (prvá sa vyfaulovala) a v závere skúsený tím hostí kontroloval vývoj. Ružomberku nepomohlo ani 25 bodov Karpovovej, strelkyne zápasu. SCP Ružomberok - CJM Bourges 69:79 (18:19, 28:40, 52:58). Odveta sa hrá v Bourges už vo štvrtok 1. marca.