CZK1,262 Sk
  Pondelok  12.Marca 2001

Takých chlapíkov neobľubujú

Bondra dosiahol už sedemnásty hetrik

Hokejová NHL pokračovala počas víkendu 16 stretnutiami, v ktorých sa predstavilo 20 Slovákov. Bodovo sa presadili siedmi, no najvýraznejšie kanonier Washingtonu Capitals Peter Bondra, ktorý do bránky NY Rangers nastrieľal v piatok 3 góly a vyrovnal rekord Petra Šťastného - 17 hetrikov v kariére. Na premiéru v bránke jazdcov (5:3) nebude Hebert spomínať v dobrom hlavne zásluhou Bondru. „Nemám rád takých chlapíkov, ako je on,“ priznal Hebert po stretnutí. Bondra kraľuje v NHL v poradí „exekútorov“ presilových hier - 19-krát dal gól. V boji o titul najlepšieho strelca ligy stráca 5 gólov na Rusa P. Bureho. „Bude to ešte tvrdý súboj, no podstatnejšie je, aby sme vyhrávali ako tím. Góly potom prídu aj samy,“ vyhlásil Bondra. Famózny český útočník Pittsburghu Penguins Jágr nazbieral proti Calgary 5 bodov a dosiahol stý bod v sezóne a štvrtýkrát v kariére NHL. Tri asistencie si pripísali pri víťazstve 6:3 Lemieux s Kovaľovom a druhý gól v sezóne sa podarilo streliť R. Petrovickému, ktorý zvýšil na 3:2. Nováčik súťaže z Minnesoty po štvrtkovej lekcii od obhajcu Stanleyho pohára (2:6) dominoval v súboji s Islanders (1:4). V bránke Wild prekvapil debutujúci Gustafson, ktorý prišiel o čisté konto necelé 2 minúty pred koncom, keď za jeho chrbát dorazil puk Blake po strele nášho obrancu Mezeia. Hosťujúci obranca Sekeráš prihral na tretí gól divochov. V Buffale perfektného brankára hostí Sala neprekonal ani domáci ostrostrelec Šatan. Oilers po prvý raz po 14 rokoch zvíťazili v siedmom zápase v poradí (4:0). Švédsky gólman, ktorý prvýkrát v kariére dosiahol v priebehu jednej sezóny sedem „shutoutov“ a 30 víťazstiev, neinkasoval gól bez dvoch sekúnd 150 minút. Ôsmy gól Nagya v sezóne znamenal vyrovnanie na 1:1, no jeho St. Louis prišiel o víťazstvo nad Detroitom, keď už v šiestom zápase inkasovali gól v záverečnej minúte. Žralokom zo San José sa nepodarilo zvíťaziť v posledných siedmich stretnutiach, na čom sa štvrtým čistým kontom v kariére podieľal český brankár Nashvillu Vokoun (0:3). Skóre stretnutia v Ottawe otvoril český útočník NY Rangers Dvořák, ktorý tak oslávil 255. stretnutie bez prerušenia, čo ho radí na 3. miesto v NHL. Náš Hossa asistoval pri oboch góloch Havláta. Rangers i napriek výhre 3:2 už tento rok pravdepodobne do play-off nezasiahnu, keď na ôsmu Carolinu strácajú 12 b. Králi z Los Angeles sa márne pokúšajú dostihnúť ôsmy Edmonton, na ktorý strácajú 4 b, keď o plný bodový zisk prišli s Chicagom necelé 4 minúty pred koncom (2:2). Pálffy skončil osobný rekord v streleckej „neplodnosti“, keď v II. tretine vyslal strelu na súperovu bránku, čo sa mu nepodarilo v ôsmich predchádzajúcich tretinách.