CZK1,265 Sk
  Pondelok  19.Marca 2001

Na úroveň prominenta klubu

Slovenských plusov tentoraz pomenej

NHL pokračovala cez víkend 16 zápasmi, predstavilo sa 18 slovenských hokejistov. V piatich piatkových sa zapísali dvoma asistenciami Švehla (Florida) a Marián Hossa (Ottawa), ktorý dal Anaheimu svoj 30. gól sezóny. Po takmer 135 minútach bez gólu Washingtonu skončil s Buffalom (2:3) suchoty P. Bondra svojím 21. gólom v ročníku. Bondra zaznamenal v kariére už 98 gólov v presilovkách a dostal sa na úroveň prominenta rekordéra klubu Gartnera. Pridal aj ďalší gól, no pre domácich to bolo málo. Útočník Buffala M. Šatan vystrelil na Kölziga iba raz.

V kalifornskom derby v Los Angeles (1:0) sa rozhodlo až v predĺžení, Ž. Pálffy ani Ľ. Višňovský nebodovali. V dueli Calgary - St. Louis (2:2) sa domácemu Ron. Petrovickému, ani hosťujúcemu Bartečkovi nepodarilo bodovať, Bartečko si pripísal jednu neúspešnú strelu, Petrovický tri a dostal 5-minútový trest za bitku so Salvadorom. Zo slovenskej štvorice v zápase Nashville - Phoenix (4:1) bol najaktívnejší domáci M. Cisár s dvoma strelami. L. Nagy strieľal iba raz, obrancovia - domáci R. Lintner a hosťujúci R. Suchý - sa k strele nedostali, Handzuš pre zranenie nenastúpil. Mezei asistoval pri úvodnom góle Islanders v Columbuse, trio Slovákov v Islanders (Mezei, Chára, Kolník) sa na 46 trestných podieľalo 10 minútami. Montreal prehral s Bostonom (2:3), šance na vyrovnanie Koivua a nášho Zedníka zneškodnil Dafoe. Dvojica Slovákov v drese Floridy (Švehla, Podkonický) si pri prehre s Torontom (3:5) pripísala po jednom mínusovom bode.