CZK1,264 Sk
  Utorok  20.Marca 2001

Už dvaja hráči so sto bodmi

Hviezdam NHL pokazil radosť náš M. Hossa

Hokejová NHL pokračovala šiestimi stretnutiami, v ktorých nastúpilo šesť našich hráčov. Kapitán Colorada a druhý muž kanadského bodovania NHL Sakic strelil proti Minnesote víťazný gól necelé 2 minúty pred koncom a po Jágrovi dosiahol 100-bodovú hranicu v tejto sezóne. Wild nevyužili vedenie 1:3 (4:3), o ktoré sa postaral najskôr v prvej tretine po asistencii Sekeráša Gáborík a v úvode druhej zvýšil na 2:0 Sekeráš. Hostia prehrali štyri zápasy v sérii. Domáci si v Caroline poradili s najslabším tímom NHL Islanders tesným rozdielom 2:1 a od 9. Bostonu sa odpútali na tri body. V drese hostí si J. Kolník pri dvoch góloch Hurricanes pripísal 2 mínusové body, Chára jeden a Mezei vystrelil na Irbeho jednu strelu. Finalista minuloročného Stanley Cupu Dallas dosiahol v piatej sezóne v sérii minimálne 40 víťazstiev v základnej časti. O jediný gólový zápis hostí (5:1) sa postaral náš útočník Hossa, ktorý sa tešil z 31. zápisu v tejto sezóne.

Výsledky: Atlanta - Vancouver 3:5, Chicago - Anaheim 1:4, Colorado - Minnesota 4:3, Dallas - Ottawa 5:1, Carolina - NY Islanders 2:1, San Jose - Detroit 4:6.