Hospodársky denník
USD48,314 Sk
EUR43,673 Sk
CHF28,492 Sk
CZK1,264 Sk
  Streda  21.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Manažment roku 2001

Hlavná téma: Konkurenčná výhoda podnikov v SR

Katedra manažmentu FPM a Centrum ďalšieho vzdelávania Ekonomickej univerzity v Bratislave sú organizátormi medzinárodného vedeckého seminára Manažment 2001. Podujatie s podtitulom Konkurenčná výhoda podnikov na Slovensku sa uskutoční 28. marca a jeho cieľom je oboznámiť odbornú verejnosť s výsledkami výskumu v oblasti podnikového riadenia, ktorý realizovali obaja organizátori. Okrem toho sa na seminári budú prezentovať skúsenosti popredných manažérov a konzultantov, ktoré nadobudli v dlhoročnej riadiacej a poradenskej praxi, v programe je aj výmena poznatkov a skúseností, konfrontácia názorov, spoločné hľadanie riešení, identifikácia aktuálnych problémov rozvoja teórie a praxe manažmentu na Slovensku i v Česku.

Cieľovou skupinou podujatia sú vrcholoví a strední riadiaci pracovníci a špecialisti, ktorí sa zaoberajú strategickým riadením, riadením ľudských zdrojov, podnikovým plánovaním, organizačnými štruktúrami a informačnými systémami v riadení podnikov. Jednotlivé vystúpenia zahraničných hostí, zástupcov podnikov, pracovníkov výskumných ústavov a inštitúcií a predstaviteľov manažmentu vysokých škôl budú podľa obsahu zaradené do niektorého z piatich tematických okruhov. Odborní garanti seminára zvolili ako hlavné tieto témy: Konkurencia verzus kooperácia, Ľudské zdroje, Vlastníci verzus manažéri, Informačné systémy a Životné prostredie verzus nové technológie. Záujemcovia o účasť na seminári sa môžu organizátorom prihlásiť do 25. marca tohto roka.

(do)

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a miestami sneženie, najmä na západnom a strednom Slovensku, ktoré prejde v nížinách do dažďa. Na krajnom severe a východe spočiatku polojasno až oblačno. Najvyššia denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2, vo výške 1500 m okolo -4 stupne. Slabý premenlivý, na západe popoludní východný vietor 2 až 5 m/s. Vo štvrtok bude veľká oblačnosť, miestami až zamračené a na mnohých miestach občasné sneženie, v nížinách dážď so snehom alebo dážď. Na severovýchode polooblačno až oblačno. Nočná teplota 0 až -4, v horských dolinách na severe -6 až -10, denná teplota 2 až 6 stupňov, na severe chladnejšie. V piatok bude prevažne veľká oblačnosť a na väčšine územia občasný dážď, na horách sneženie. Nočná teplota 1 až -3, v údoliach, najmä na severe a východe miestami okolo -5, denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.52 a zapadne o 18.06 hod.

Amsterdamzamračené 4
Atényjasno19
Belehraddážď15
Berlínpolooblačno1
Bratislavadážď6
Bruselzamračené 4
Budapešťdážď6
Bukurešťoblačno14
Frankfurtdážď4
Helsinkipolooblačno-1
Istanbulzamračené19
Kodaňjasno0
Lisabondážď16
Londýndážď5
Madridzamračené14
Milánooblačno19
Moskvasneženie0
Oslozamračené-1
Paríždážď6
Prahadážď2
Rímpolojasno19
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno1
Varšavasneženie0
Viedeňdážď6
Záhrebdážď13
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.