Hospodársky denník
USD48,314 Sk
EUR43,673 Sk
CHF28,492 Sk
CZK1,264 Sk
  Streda  21.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Oscary na internete

Svet filmu žije každú jar udalosťou najväčšou - udeľovaním Oscarov, cien Americkej akadémie filmových umení a vied, tým najlepším. V tomto roku tento filmárskou obcou netrpezlivo očakávaný deň pripadá na 25. marca.

Pokiaľ chcete byť pri tom a nemáte prístup na stanicu HBO, môžete skúsiť šťastie na internete a priamy prenos si naladiť tam.

Oficiálnym miestom je pomerne ľahko zapamätateľná adresa http://www.oscar.com, ktorá je prevádzkovaná v réžii televíznej spoločnosti ABC. Tu sa môžete priebežne dozvedieť najnovšie informácie o tejto monštruóznej akcii a tu tiež nájdete všetky dôležité prehľady. Súťaživým Američanom je ponúkaná aj možnosť vyhrať niektorú zo zaujímavých cien v jednej z troch súťaží ponúkaných na týchto stránkach (tip na víťaza, znalosť histórie Ocsarov a znalosť módnych trendov). Keďže tieto ceny vyhlasuje Akadémia filmových umení a vedy, nikoho neprekvapí, že v marci aj na jej stránkach(http://www.ampas.org) nájdete hlavne všetko okolo Oscarov. Vhod určite príde aj databáza všetkých doterajších ročníkov.

Na túto udalosť, samozrejme, nezabúdajú ani rôzni sprievodcovia. S ich pomocou sa môžete v tom množstve informácií lepšie zorientovať. Naozaj všetko, na čo si spomeniete, nájdete napríklad na stránkach TV Guide (http://www.tvgen.com/oscars) . Za návštevu určite stojí prehľad súťažných filmov vrátane krátkych ukážok, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť si názor na vkus poroty. Na prenos je používaný systém Real Media, ktorý sa už pomaly stáva na internete štandardom pre prenos obrazu a zvuku. Ďalším zaujímavým výletným miestom sa môže stať ponuka Mr. Showbiz(http://www.mrshowbiz.com/features/oscar), kde si návštevníci môžu zahrať niektorú z pripravovaných hier. Napríklad na plastického chirurga a zostaviť ideálnu tvár herečky z tvárových častí nominovaných dám.

Keďže Hollywood je v Los Angeles, nesmie pri Oscaroch chýbať ani denník Los Angeles Times (http.//latimes.com/HOME/ENT/MOVIES/ACAD/?MAIL), ktorý ponúka klasický výber informácií, aktualít a súťaží ako všetci ostatní. A keď už ste v LA, nesmiete zabudnúť ani na oficiálne stránky Hollywoodu, ktoré sa výročným cenám tiež venujú (http://www.hollywood.com/oscars). Tu okrem bežných vecí nájdete aj premietaciu sálu, kde môžete vidieť niektorý z nominovaných titulov.

(mb)

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a miestami sneženie, najmä na západnom a strednom Slovensku, ktoré prejde v nížinách do dažďa. Na krajnom severe a východe spočiatku polojasno až oblačno. Najvyššia denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2, vo výške 1500 m okolo -4 stupne. Slabý premenlivý, na západe popoludní východný vietor 2 až 5 m/s. Vo štvrtok bude veľká oblačnosť, miestami až zamračené a na mnohých miestach občasné sneženie, v nížinách dážď so snehom alebo dážď. Na severovýchode polooblačno až oblačno. Nočná teplota 0 až -4, v horských dolinách na severe -6 až -10, denná teplota 2 až 6 stupňov, na severe chladnejšie. V piatok bude prevažne veľká oblačnosť a na väčšine územia občasný dážď, na horách sneženie. Nočná teplota 1 až -3, v údoliach, najmä na severe a východe miestami okolo -5, denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.52 a zapadne o 18.06 hod.

Amsterdamzamračené 4
Atényjasno19
Belehraddážď15
Berlínpolooblačno1
Bratislavadážď6
Bruselzamračené 4
Budapešťdážď6
Bukurešťoblačno14
Frankfurtdážď4
Helsinkipolooblačno-1
Istanbulzamračené19
Kodaňjasno0
Lisabondážď16
Londýndážď5
Madridzamračené14
Milánooblačno19
Moskvasneženie0
Oslozamračené-1
Paríždážď6
Prahadážď2
Rímpolojasno19
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno1
Varšavasneženie0
Viedeňdážď6
Záhrebdážď13
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.