Hospodársky denník
USD48,314 Sk
EUR43,673 Sk
CHF28,492 Sk
CZK1,264 Sk
  Streda  21.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Palma-Tumys tvrdí: Kupuj slovenské výrobky - pomáhaš sebe a Slovensku

Sila značky je ohromujúca a predsa v priebehu transformácie z trhu vymizli mnohé, v mysliach spotrebiteľov hlboko zakorenené tradičné značky. Značka to nie je len svojrázna historická pamäť spotrebiteľa, ale v prípade potravín či kozmetiky jeho takmer každodenná skúsenosť s výrobkom.

Práve ona fixuje buď vernosť k výrobkom firmy, alebo naopak odháňa spotrebiteľa k inej značke. V prípade Palmy-Tumys znova a znova vyhráva vernosť zákazníkov.

Je to čo povedať, veď na Slovensku oslávime v roku 2000 osemdesiatročné jubileum tukového priemyslu, ktorého národným symbolom je práve značka Palma-Tumys.

Pravda, aj ten najväčší značkový patriotizmus začne odumierať, keď sa objaví všestranne lepší výrobok. Nie reči, ale kvalita produktu, jeho porovnateľnosť a ešte lepšie - predstih v dôležitých parametroch, to sú kritériá, ktoré bodujú u zákazníka. Týmto sa aj najviac upevňuje jeho vzťah k slovenskému produktu. Takto by sa možno v kocke dala charakterizovať firemná filozofia úspešnej zamestnaneckej akciovej spoločnosti Palma-Tumys Bratislava.

V Palme vyrábajú špecifické produkty. Z hľadiska spotrebiteľovho rozhodnutia je neobyčajne dôležitý prvý vnem. Práve vôňa, chuť, obal, informácia, čo všetko môžem s výrobkom urobiť, ako prvý zákaznícky servis pomáhajúci najmä začiatočníkom v kuchyni, sú tými momentmi, ktoré rozhodujú o sile puta zákazníka a firmy. Ten, kto musí kráčať v ústrety spotrebiteľovi, je, ako s obľubou vravieva generálny riaditeľ Palmy-Tumys Ing. Ivan Ivanič, vždy výrobca. Náš slovenský producent nemá dnes na trhu ľahkú pozíciu, pretože nadnárodné monopoly operujúce v záujmovom segmente Palmy-Tumys majú silnejšie kapitálové vybavenie, jednoduchšiu komunikáciu s financujúcimi bankami, možnosť vrhnúť do reklamy neporovnateľne väčšie prostriedky.

Napriek týmto výhodám silných spoločností má Palma-Tumys dominantné postavenie na slovenskom trhu jedlých rastlinných tukov a olejov, pri výrobe surových olejov a kŕmnych šrotov a výliskov. A presadzuje sa aj v kozmetike. V roku 2000 sa zvýšil v marci a apríli jej podiel na trhu mydiel na 35 percent, keď ešte v roku 1998 bol len 15 percent. Palma sa úspešne vrátila aj do segmentu bytovej chémie. Podnik si udržal certifikát ISO 9001, získal osem ocenení Slovak Gold, vlani bol v Top Agro Slovensko ocenený ako tretia najúspešnejšia potravinárska firma.

Previerky kvality zo strany objektívnych orgánov, prakticky nulové reklamácie na kvalitu výrobkov dokazujú, že Palma-Tumys dosahuje štandardnú európsku úroveň kvality. Je to dané, parafrázujúc Ivana Ivaniča, okrem iných činiteľov, ako je všestranne zveľadená technologická vybavenosť firmy, aj ľudským činiteľom. Sústavná práca s ľuďmi na úseku kvality priniesla výsledok nielen pre akciovú spoločnosť, ale aj pre jej pracovníkov vo forme rastu ich kvalifikácie.

Ak dnes teda Palma zožína s PALMOU a ostatnými svojimi výrobkami na trhu úspech, je to predovšetkým zásluha kvalitnej slovenskej práce. Tej práce, ktorú si zabudovanú do výrobkov hodno kúpiť, a to napokon aj preto, aby si zákazník vytváral podmienky na udržanie vlastnej práce. Mimochodom, len pomocou takýchto producentov sa dá plniť známe heslo Kupuj slovenské výrobky - pomáhaš sebe a Slovensku.

Kontakt:

Palma-Tumys, a. s., Bratislava

Račianska 76

836 04 Bratislava

Predseda predstavenstva:

Ing. Ivan Ivanič

Tel: 07/4924 5111

Fax: 07/4925 9692

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a miestami sneženie, najmä na západnom a strednom Slovensku, ktoré prejde v nížinách do dažďa. Na krajnom severe a východe spočiatku polojasno až oblačno. Najvyššia denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2, vo výške 1500 m okolo -4 stupne. Slabý premenlivý, na západe popoludní východný vietor 2 až 5 m/s. Vo štvrtok bude veľká oblačnosť, miestami až zamračené a na mnohých miestach občasné sneženie, v nížinách dážď so snehom alebo dážď. Na severovýchode polooblačno až oblačno. Nočná teplota 0 až -4, v horských dolinách na severe -6 až -10, denná teplota 2 až 6 stupňov, na severe chladnejšie. V piatok bude prevažne veľká oblačnosť a na väčšine územia občasný dážď, na horách sneženie. Nočná teplota 1 až -3, v údoliach, najmä na severe a východe miestami okolo -5, denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.52 a zapadne o 18.06 hod.

Amsterdamzamračené 4
Atényjasno19
Belehraddážď15
Berlínpolooblačno1
Bratislavadážď6
Bruselzamračené 4
Budapešťdážď6
Bukurešťoblačno14
Frankfurtdážď4
Helsinkipolooblačno-1
Istanbulzamračené19
Kodaňjasno0
Lisabondážď16
Londýndážď5
Madridzamračené14
Milánooblačno19
Moskvasneženie0
Oslozamračené-1
Paríždážď6
Prahadážď2
Rímpolojasno19
Sofiaoblačno16
Štokholmoblačno1
Varšavasneženie0
Viedeňdážď6
Záhrebdážď13
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.