Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Víkend v znamení Bondru

Slovenskí hokejisti v NHL bodovo plodní

Štyri stretnutia v noci na sobotu a jedenásť v noci na nedeľu mala na programe zámorská NHL. Predstavilo sa v nich 19 našich hokejistov, z ktorých sa cez víkend najviac darilo Bondrovi s dvoma gólmi a asistenciou v zápasoch proti Floride a Tampe. Dva body získal do kanadského bodovania aj Pálffy z Los Angeles (2+0), Zedník z Montrealu (1+1), Petrovický z Calgary (1+1) a Handzuš z Phoenixu (1+1).

Sobotňajší zápas Columbus - Calgary (6:4) rozhodla neuveriteľná úspešnosť domácich v presilových hrách, keď z 8 príležitostí využili polovicu. Nový klubový rekord Columbusu dosiahol Knutsen, ktorý získal 5 asistencií, z toho štyri v presilovkách. Slovenský hokejista plameňov Petrovický dal jeden gól a pridal jednu asistenciu. V stretnutí Los Angeles - Anaheim (3:3) hostia z Anaheimu vydolovali bod na ľade kráľov gólom Tverdovského z 53. minúty (3:3). Slovenský ostrostrelec Pálffy sa presadil dvakrát v presilových hrách, keď prvú využil 2 sekundy po tom, ako káčery prežili 41-sekundové oslabenie o dvoch hráčov. Na tento gól mu prihrával Stümpel, ktorý sa vrátil do zostavy kráľov po sedemzápasovej pauze zapríčinenej zlomeninou rebra. Tretí Slovák v tíme LA Višňovský zaznamenal plusový bod. V dueli v Buffale obaja elitní brankári odolávali strelám súperov dve tretiny, no v poslednej sa strelecké šťastie priklonilo na stranu šablí, ktoré prerušili štvorzápasovú víťaznú sériu Caroliny. Náš Šatan pečatil 10 sekúnd pred koncom do prázdnej siete na 3:1, keď radosť z čistého konta pokazil Čechovi Hašekovi v presilovke štyri minúty pred koncom Karpa. Lepší začiatok si domáci Canadiens proti Atlante ani nemohli želať, keď v 51. sekunde prebral Ručínsky prihrávku od Zedníka a pomedzi nohy prekonal krajana Hniličku. V prvej tretine pridal ešte gól v jednej z presiloviek Zedník a zdalo sa byť rozhodnuté. Montrealu sa však v presilovkách prestalo dariť (zo 7 premenil jednu) a Atlanta tak najmä zásluhou Guollu, ktorý dva razy asistoval a gólom z 54. minúty rozhodol zápas, otočila nepriaznivý stav a získala 3 body. Washington v sobotu víťazstvom na ľade Tampy v pomere 3:2 pretrhol sériu piatich prehratých stretnutí za sebou. Opäť sa v stretnutí darilo slovenskej hviezde - lídrovi juhovýchodnej divízie Bondrovi, ktorý v II. tretine gólom a asistenciou pomohol obrátiť zápas v prospech Capitals. Bondra v 37 stretnutiach proti Tampe dosiahol už 35 gólov a celkovo 45 bodov. Výsledky: Boston - Colorado 2:4, NY Rangers - Detroit 0:6, Columbus - Calgary 6:4, St. Louis - Chicago 5:1, Los Angeles - Anaheim 3:3 p. p., Buffalo - Carolina 3:1, Montreal - Atlanta 2:3, Toronto - Philadelphia 5:3, Tampa Bay - Washington 2:3, Nashville - Ottawa 0:4, Phoenix - Edmonton 7:4.