CZK1,27 Sk
  Utorok  27.Marca 2001

Poklona velikána

V Miami samé prekvapenia

Trojnásobný víťaz tenisového turnaja v Miami, Američan Pete Sampras, prekvapivo prehral v 3. kole s krajanom Andym Roddickom. Osemnásťročný juniorský majster sveta vyhral po prvý raz v kariére nad hráčom svetovej desiatky. „Spôsob akým bojuje a štýl jeho hry nasvedčujú, že má pred sebou veľkú budúcnosť, “ zložil mu poklonu Sampras. „Je reprezentantom novej vlny amerického tenisu. Som od neho o dosť starší, a tak sa jeho nástup pokúsim odraziť, “ usmieval sa Sampras. Zápas medzi nimi sa lámal už v prvom sete, ktorý Roddick vyhral v tajbrejku. Talentovaný Američan rozhodol skrátenú hru šnúrou 4 bodov, z ktorých jeden získal vďaka Samprasovej dvojchybe. V druhom sete hral Roddick už ako ostrieľaný harcovník. Nestratil hlavu a nepovolil súperovi jediný brejkbal. „Myslím si, že som dnes dosiahol veľmi významný úspech. Podarilo sa mi poraziť hráča z prvej svetovej desiatky a navyše jedného z najlepších tenistov všetkých čias,“ žiaril Roddick. Jeho súperom v 3. kole je Rumun Pavel, ktorý zdolal finalistu turnaja z roku 1999, Francúza Grosjeana. „Už sa nemôžem dočkať,“ tvrdí Roddick, ktorý v 2. kole porazil ďalšiu bývalú svetovú jednotku Čiľana Riosa. V 3. kole sa skončila aj púť 5. nasadeného hráča Rusa Kafeľnikova, ktorého vyradil Argentínec Gaudio. Do 3. kola sa prebojoval aj náš Hrbatý.

Výsledky 3. kola: Hewitt (7-Austr.) - Lapentti (Ekv.) 6:3, 6:3, Ferrero (12-Šp.) - Ulihrach (ČR) 7:6, 6:3, Gambill (USA) - Enqvist (14-Švéd.) 7:5, 6:7, 6:1, Hingisová (1-USA) - Panovová (Rus.) 6:1, 6:0, V. Williamsová (3-USA) - Cacicová (USA) 6:2, 6:2, S. Williamsová (5-USA) - Tuľaganová (Uzb.) 3:6, 6:3, 6:2, Dementievová (7-Rus.) - Talajová (Chorv.) 6:4, 6:2, Testudová (13-Fr.) - Raymondová (USA) 6:2, 5:7, 6:4, Garbinová (Tal.) - Heninová (14-Belg.) 6:3, 6:1, Sanchezová-Vicariová (9-Šp.) - Prattová (Austr.) 6:0, 7:6, Sernová (Šp.) - Frazierová (15-USA) 6:2, 6:1.

(ČTK)

Počasie

Dnes bude spočiatku polojasno, cez deň časom oblačno a miestami prehánky, od 700 m snehové. Najvyššia denná teplota 6 až 11, na severe a miestami na východe okolo 4 stupne. Severozápadný až severný vietor 4 až 8, na juhozápade a na východe miestami okolo 10 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo -6 stupňov. V stredu bude prevažne polojasno, zrána ojedinele hmla. Nočná teplota 1 až -3, v horských dolinách okolo -5, denná teplota 2 až 7 stupňov. Vo štvrtok bude polojasno, časom až oblačno. Ojedinele slabé zrážky. Nočná teplota 0 až -4, na severnom Slovensku okolo -6, najvyššia denná teplota 5 až 10, na severe okolo 3 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6.37 a zapadne o 19.16 hod.