Hospodársky denník
USD48,6 Sk
EUR43,524 Sk
CHF28,342 Sk
CZK1,275 Sk
  Streda  28.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

F. Slávik: Situácia ako v rokoch ekonomickej krízy

Chýba koncepcia rozvoja, stavbári žiadajú nápravu

„Neberte naše slová ako snahu o konfrontáciu s vládou, iba bubnujeme na poplach. Táto vláda skuto. . .

Stodvadsať minút pravdy

Dnes večer sa uskutoční brainstorming o stave hospodárstva a jeho vývoji. Svoje miesto v kongresovej sále bratislavského hotela Danube potvr. . .

Všeobecný pardon?

Peter Kasalovský

Pred našimi hranicami nestoja zástupy investorov zo zahraničia. Za nimi je ich iba niekoľko. Prioritne sa zaujímajú o SPP a Slovenské elektrárne. Ozajstným, naj. . .

Pojmy a dojmy slovenskej politiky

Prevrat v roku 1989 vniesol do života slovenskej spoločnosti nové hodnoty a pojmy. Nevídaná šírka a rýchlosť premien viedla k tomu, že ľudia začali formovať svoje . . .

Dosť bolo úpadku, kedy rozvoj?

Za desať rokov klesli stavy dobytka na polovicu

„Dosť bolo úpadku, naším cieľom je rozvoj.“ Ktovie, či toto krédo ministra pôdohospodárstva Pavla Koncoša bu. . .

Výrobcovia konečne prehovorili

Praktiky obchodných reťazcov na PMÚ

Reťazce neberú zodpovednosť za množstvo objednaného tovaru a pred skončením záručnej lehoty žiadajú od výrobcu radikálne zníženi. . .

Rast investícií

Český mobilný operátor EuroTel dosiahol v minulom roku čistý zisk 4,8 mld. CZK oproti 4,322 mld. CZK v minulom roku. Celkové investície firmy v roku 2000 dosiahli takmer 8 mld. CZK.. . .

Budú prepúšťať

Švédska spoločnosť Ericsson, ktorá je tretím najväčším dodávateľom mobilných telefónov na svete, plánuje znížiť počet zamestnancov o 2100 osôb a zastaviť výrobu v dvoch britských tov. . .

Len o percento

V prvom štvrťroku vzrastie ekonomika USA podľa odhadov prezidenta FED-u zo St. Louis W. Poolea o 1 %, v druhom štvrťroku by mal byť rast mierny a ku koncu tohto roka sa rast produktu. . .

Rekordný zisk

Zisk nemeckého automobilového koncernu BMW sa vlani vyšplhal na rekordných 1,03 mld. EUR. V roku 1999 pre problémy Roveru dosiahol stratu takmer 2,49 mld. EUR. Napriek stagnácii sve. . .

Viac práce

V januári klesla miera nezamestnanosti v Taliansku pod 10 %, čo je prvý raz za posledných osem rokov. Tento výsledok sa dosiahol aj vďaka rýchlejšiemu vytváraniu pracovných miest na ju. . .

Dražby v obchode s drevom?

Súkromní vlastníci majú možnosť len predať

Vývoz surového, neopracovaného dreva zo Slovenska v posledných rokoch rastie do neželateľných rozmerov a tvorí takmer . . .

Potvrdili smer do NATO

Koalícia i časť opozície našla spoločnú reč

Ako základ pyramídy vníma predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť V. Palko (KDH) dnešné prijatie Bezpečnostnej stratégie. . .

Zaradenie "trojka" nesedí

Cítiť politikum, ale s tým treba počítať

Predbežné zaradenie Slovenska do tretej rizikovej skupiny z hľadiska možnosti výskytu BSE je podľa európskeho komisára pre poľ. . .

Slovensko sa vyhlo poklesu

Hovorí premiér predstaviteľom odborov

Slovensko sa podľa premiéra M. Dzurindu vyhlo hospodárskemu poklesu. V roku 2000 bol rast HDP 2,2 % a jeho tendencia je progre. . .

Záujem by bol

Na najväčšom škandinávskom veľtrhu cestovného ruchu TUR 2001, ktorý sa konal 22. až 25. marca vo švédskom Göteborgu, sa v reprezentácii SR návštevníci zaujímali o kúpele, termálne p. . .

Zatiaľ stop

Chovatelia oviec môžu s exportom živých zvierat na taliansky trh počítať najskôr od 4. apríla, vtedy Taliansko prehodnotí zákazy na dovoz podľa aktuálnej nákazovej situácie. Môžu počí. . .

Pochod lásky

Iba na päťkilometrovom úseku cesty medzi Starými Horami a Motyčkami včera ráno našli 400 usmrtených žiab, hoci dopravná značka upozorňuje vodičov na ich migráciu. Záleží na motorist. . .

strany

SDĽ - Dvojročné daňové úľavy pre absolventov škôl, ktorí po skončení štúdia začnú podnikať, navrhol včera Ľ. Andrassy, návrh však neprerokoval s ministerkou financií B. Schmögnerovou. SDĽ. . .

Bez výnimiek

Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia podporilo iniciatívu Slovenskej správy ciest za odstránenie dopravných označení „bez úhrady“ z diaľničných úsekov od 1. apríla. Pôjde . . .

UPC Slovensko

Spoločnosť UPC Slovensko už predložila všetky podklady požadované Telekomunikačným úradom SR na vykonanie kontroly dodržiavania cenového výmeru. Skončenie vyčísľovania rozdielu med. . .

Zelená zmenám

Mimoriadne valné zhromaždenie a. s. Slovenské elektrárne (SE) včera predbežne odsúhlasilo zabezpečenie príprav reštrukturalizácie v zmysle uznesenia vlády z 27. 9. 2000. Zo SE v let. . .

Aké právomoci?

R. Fico včera listom ministerke M. Machovej reagoval na ponuku premiéra M. Dzurindu, čo sa týka jeho účasti v pracovnej komisii pre dohľad nad privatizáciou SPP. Požiadal o informá. . .

Druhý stupeň

Mierne zvýšenie hladín hlavných vodných tokov na Východoslovenskej nížine zaznamenali včera vodohospodári Povodia Bodrogu a Hornádu (PBaH). K stúpaniu hladín došlo vplyvom zrážok nap. . .

Kvalitný život

Trvalo udržateľný rozvoj na Slovensku je názov seminára, ktorý sa včera začal v Banskej Štiavnici v rámci projektu Capacity 21. Témou je informácia o regionálnej agende 21 pre str. . .

Zákon o odpadoch až v lete

Komentuje Zdena Rabayová

Hoci ministerstvo životného prostredia pôvodne očakávalo, že nový zákon o odpadoch nadobudne účinnosť od 1. 1. 2001, neutíchajúce diskusie o. . .

Splátkový predaj

Po tom, čo sa na Slovensku úspešne etabloval splátkový predaj spotrebičov či elektroniky, pripravila Home Credit Slovakia ďalšie možnosti nákupu na splátky. Predovšetkým sú to d. . .

Nové kontakty, nové možnosti

Regionálna komora SOPK Košice na Salóne Interplus

Miestom konania tohtoročného Salónu Interplus zameraného na podporu cezhraničnej obchodnej ekonomickej spoluprá. . .

Len formálne

Postreh Jany Zátopkovej

Ak idete do Rakúska, na hraniciach Petržalka - Berg sú síce opatrenia na zabránenie zavlečenia známych chorôb zvierat na naše územie, ale len pri ceste spä. . .

Pre Červený kríž a poštárov

Aká nastane situácia, keď už nebudú mať žiadne rezervy?

Za úspešné považuje naštartovanie výroby v tomto roku obchodno-ekonomický námestník výrobného družstva Vzorod. . .

SES: Stavili na odbornosť

Až 80 % produkcie smeruje do zahraničia

Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače a skupina ich dcérskych spoločností zaznamenali v minulom roku celkové konsolidov. . .

Majú denný odber vzoriek

Tauris ako prvý testuje hovädzí dobytok na BSE

Tauris holding dosahuje na trhu 12,453-percentný podiel z priemyselne vyrobeného a do obchodnej siete dodaného mäsa a je . . .

Vysoká pridaná hodnota

Štát, ktorý zabúda na domácich podnikateľov

Nie je tajomstvom, že na Slovensku je už po dlhé roky zakorenená tradícia výroby kvalitného nábytku. Napriek rôznym privatizač. . .

Dláždená cesta pre víťazov

Internet je výzvou pre generálnych riaditeľov na celom svete

Význam internetu a jeho vplyv na činnosť firiem sa stal najdôležitejšou výzvou pre generálnych riaditeľov. . .

Stretnutie s laureátmi

V súlade so štatútom súťaže Cena za riadenie a rozvoj ľudských zdrojov, v ktorom sa o. i. hovorí o následnej propagácii a prezentácii ocenených, sa 19. apríla v budove Slov. . .

Iný kraj, iný mrav (14)

Maďarsko a jeho pravidlá

Maďari sú pyšný, sebavedomý, avšak aj trochu zraniteľný národ. Stredoeurópsky priestor, v ktorom žijú, predznamenáva, že pravidlá správania nie . . .

Kurzy, semináre

Nadácia City University Bratislava otvára manažérske kurzy v oblasti marketingu, financií, manažmentu ľudských zdrojov a životného prostredia s možnosťou získať certifikát, diplom. . .

HR Oscar do Jelšavy

Víťazom čisto slovenská firma

Slovenské magnezitové závody, a. s., Jelšava sa s Projektom odbornej prípravy zamestnancov stali držiteľom Ceny za najlepší projekt v oblasti r. . .

Vidieť, zažiť, skúmať a analyzovať

Aj pri vzdelávaní dospelých môže platiť osvedčené heslo „škola hrou“

Na Slovensku využíva približne polovica firiem outsourcing – externé služby pri zabezpečo. . .

Vymedzenie zastavaného územia

Stále sa neakceptujú požiadavky na výstavbu priemyselných zón

V štátoch západnej Európy sa stavia ročne päť až sedem bytov na tisíc obyvateľov. Pri porovnaní s d. . .

ŠVK sedemdesiatpäťročná

Motto „Človek v knižnici“ sprevádza v Štátnej vedeckej knižnici (ŠVK) v Banskej Bystrici podujatie nazvané Týždeň slovenských knižníc a je súčasťou osláv 75. výročia vz. . .

Ústretovosť voči menšinám

Týždeň slovenských knižníc v knižnici Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote (potrvá do 2. apríla) ponúka sériu podujatí v prospech čitateľov. Prvé dni budú malí prváčikov. . .

drobničky

l Koncertná sieň Slovenskej filharmónie v Bratislave si v nedeľu 8. apríla pripomenieme ďalším výročným koncertom pamiatku famóznej slovenskej sopranistky Lucie Poppovej.

l Bývalá ka. . .

„Odpojený“ inZine

V komornej atmosfére Divadla Stoka nedávno krstili v poradí už druhú tlačenú ročenku internetového magazínu inZine s názvom offZine 2000. Krstným otcom tohto dielka sa stal V. . .

Spomienka na majstra

Dvadsiateho marca t. r. by sa bol dožil 78 rokov výtvarník, karikaturista, satirik a poviedkar, zakladateľ slovenského kresleného filmu, scenárista, kameraman a režisér Vikto. . .

Súťaž mladých

Podnietiť záujem detí o výtvarnú tvorbu, podporiť mladé talenty a vytvoriť im priestor na prezentáciu svojich prác je zámerom celoslovenských výtvarných súťaží, ktoré vyhlási. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Soňa, Deň učiteľov

v štvrtok Miroslav

V Českej republike

dnes Soňa

v štvrtok Taťána. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Prienik do mozgu. Pásmo o chirurgii mozgu a súčasných možnostiach neurochirurgie

9.15 Hudobný medailón

9.30 Králikovci. Seriá. . .

Daň z príjmov, poistné, ZPS

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Vzťahuje sa paušálna daň od roku 2001 aj na súkromných veter. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 26. 3. 2001: Bratislava 98,81,. . .

Twist - streda

 6:00  Twist s Gregorom Marešom

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Martinom Halandom

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna sk. . .

. . .

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, na severovýchode časom oblačno. Najvyššia denná teplota 5 až 10, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 3 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m -3 stupne. Slabý premenlivý, na východe spočiatku severný vietor 3 až 7 m/s. Vo štvrtok v noci malá, cez deň od západu postupne veľká oblačnosť a miestami občasný dážď, od 800 m sneženie. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách okolo -8 stupňov. Denná teplota 3 až 8 stupňov. V piatok prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď, od 1400 m sneženie. Nočná teplota 1 až -4, na severnom Slovensku okolo -6 stupňov. Denná teplota 5 až 10, na severe okolo 3 stupne.Slnko vyjde zajtra o 6.35 a zapadne o 19.18 hod.

Amsterdamoblačno10
Aténypolojasno18
Belehraddážď10
Berlínjasno 4
Bratislavapolojasno7
Bruseloblačno6
Budapešťpolooblačno9
Bukurešťdážď9
Frankfurtpolojasno7
Helsinkioblačno-1
Istanbuldážď12
Kodaňjasno4
Lisabonoblačno16
Londýndážď10
Madridzamračené16
Milánodážď12
Moskvajasno -4
Oslosnehové prehánky-1
Parížoblačno9
Prahaoblačno4
Rímzamračené16
Sofiadážď8
Štokholmjasno2
Varšavaoblačno5
Viedeňoblačno8
Záhrebdážď8
Ženevadážď9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.