Hospodársky denník
USD48,6 Sk
EUR43,524 Sk
CHF28,342 Sk
CZK1,275 Sk
  Streda  28.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

HR Oscar do Jelšavy

Víťazom čisto slovenská firma

Slovenské magnezitové závody, a. s., Jelšava sa s Projektom odbornej prípravy zamestnancov stali držiteľom Ceny za najlepší projekt v oblasti riadenia ľudských zdrojov na Slovensku – HR Oscar 2000, ktorej hlavným garantom je Klub personalistov. Personálnemu riaditeľovi spoločnosti Ivanovi Némethovi ju minulý týždeň v rámci programu konferencie Nové trendy v personálnom manažmente odovzdal podpredseda vlády SR Ivan Mikloš, ktorý povedal, že ho teší, že v tvrdej konkurencii štyroch finalistov obstála čisto slovenská firma. Podľa neho je kľúčové a dôležité, aby Slovensko využilo a zhodnotilo svoj ľudský potenciál, pretože jeho najväčší kapitál je práve v ľuďoch. Anna Hudáková, viceprezidentka pre ľudské zdroje a. s. Slovenské telekomunikácie, ktoré prevzali garanciu nad prvým ročníkom súťaže a víťazovi venovali 30 000 Sk, tiež ocenila skutočnosť, že cenu dostala slovenská firma, ktorá sa dokázala presadiť v ťažkých podmienkach.

Manažment a. s. Slovenské magnezitové závody vďaka vzdelávaniu svojich ľudí posunul podnik dopredu, čoho dôkazom je rastúca produkcia od historického minima v roku 1994. Zrod projektu si vyžiadalo postupné zvyšovanie výroby, ktoré si celkom prirodzene žiadalo nárast počtu zamestnancov. Napriek tomu, že okres Revúca patrí k regiónom s vysokou mierou nezamestnanosti, riešiť tento problém nebolo ľahké. Vzdelanostná štruktúra nezamestnaných je tu totiž mimoriadne nepriaznivá: až 50 % z nich je bez alebo so základným vzdelaním, pričom podiel vysokoškolákov sa pohybuje okolo 1 až 1,5 %. Za úspešnú podporu odbornej prípravy zamestnancov založenej na spolupráci s lokálnym strediskom dištančného vzdelávania a Technickou univerzitou získal manažment jelšavskej magnezitky okrem HR Oscara aj ocenenie MH SR.

(ach)

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, na severovýchode časom oblačno. Najvyššia denná teplota 5 až 10, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 3 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m -3 stupne. Slabý premenlivý, na východe spočiatku severný vietor 3 až 7 m/s. Vo štvrtok v noci malá, cez deň od západu postupne veľká oblačnosť a miestami občasný dážď, od 800 m sneženie. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách okolo -8 stupňov. Denná teplota 3 až 8 stupňov. V piatok prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď, od 1400 m sneženie. Nočná teplota 1 až -4, na severnom Slovensku okolo -6 stupňov. Denná teplota 5 až 10, na severe okolo 3 stupne.Slnko vyjde zajtra o 6.35 a zapadne o 19.18 hod.

Amsterdamoblačno10
Aténypolojasno18
Belehraddážď10
Berlínjasno 4
Bratislavapolojasno7
Bruseloblačno6
Budapešťpolooblačno9
Bukurešťdážď9
Frankfurtpolojasno7
Helsinkioblačno-1
Istanbuldážď12
Kodaňjasno4
Lisabonoblačno16
Londýndážď10
Madridzamračené16
Milánodážď12
Moskvajasno -4
Oslosnehové prehánky-1
Parížoblačno9
Prahaoblačno4
Rímzamračené16
Sofiadážď8
Štokholmjasno2
Varšavaoblačno5
Viedeňoblačno8
Záhrebdážď8
Ženevadážď9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.