Hospodársky denník
USD48,6 Sk
EUR43,524 Sk
CHF28,342 Sk
CZK1,275 Sk
  Streda  28.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

„Odpojený“ inZine

V komornej atmosfére Divadla Stoka nedávno krstili v poradí už druhú tlačenú ročenku internetového magazínu inZine s názvom offZine 2000. Krstným otcom tohto dielka sa stal Viliam Klimáček, ktorý síce - podľa vlastných slov - je stále zatiaľ internetovým novicom, ale aj on už dlhší čas plánuje pripojenie na informačnú diaľnicu menom internet, na ktorej „vychádza“ aj inZine.

offZine je určený nielen čitateľom internetového magazínu inZine, ktorý v ňom nájdu výber tých najzaujímavejších textov z jednotlivých rubrík publikovaných v priebehu roku 2000, ale umožňuje práve ľuďom bez prístupu na Internet spoznať svet inZine. Okrem článkov z oblasti umenia (literatúry, hudby, filmu), životného štýlu (cestovanie, gastronómia) a oddychových textov (napr. mystifikácie) offZine obsahuje i časť venovanú publicistickým žánrom (rozhovorom, esejam, fejtónom). Kniha sa čoskoro objaví v kníhkupectvách a dostupná bude aj prostredníctvom internetového obchodu RealShop (na adrese www.realshop.sk) a na stránkach inZine.

Internetový magazín inZine vznikol začiatkom roku 1999 ako prvý slovenský profesionálny časopis na internete. InZine je vo svojej elektronickej, interaktívnej a multimediálnej podobe aktualizovaný denne počas pracovných dní na internetovej adrese www.inzine.sk.

Vydavateľom internetového magazínu inZine, ako aj jeho tlačenej podoby offZine je spoločnosť Gratex International, a. s. Gratex International je tiež dlhoročným patrónom slovenského umeleckého života.

(mb)

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, na severovýchode časom oblačno. Najvyššia denná teplota 5 až 10, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 3 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m -3 stupne. Slabý premenlivý, na východe spočiatku severný vietor 3 až 7 m/s. Vo štvrtok v noci malá, cez deň od západu postupne veľká oblačnosť a miestami občasný dážď, od 800 m sneženie. Nočná teplota -1 až -5, v horských dolinách okolo -8 stupňov. Denná teplota 3 až 8 stupňov. V piatok prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď, od 1400 m sneženie. Nočná teplota 1 až -4, na severnom Slovensku okolo -6 stupňov. Denná teplota 5 až 10, na severe okolo 3 stupne.Slnko vyjde zajtra o 6.35 a zapadne o 19.18 hod.

Amsterdamoblačno10
Aténypolojasno18
Belehraddážď10
Berlínjasno 4
Bratislavapolojasno7
Bruseloblačno6
Budapešťpolooblačno9
Bukurešťdážď9
Frankfurtpolojasno7
Helsinkioblačno-1
Istanbuldážď12
Kodaňjasno4
Lisabonoblačno16
Londýndážď10
Madridzamračené16
Milánodážď12
Moskvajasno -4
Oslosnehové prehánky-1
Parížoblačno9
Prahaoblačno4
Rímzamračené16
Sofiadážď8
Štokholmjasno2
Varšavaoblačno5
Viedeňoblačno8
Záhrebdážď8
Ženevadážď9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.