Hospodársky denník
USD48,6 Sk
EUR43,524 Sk
CHF28,342 Sk
CZK1,275 Sk
  Streda  28.Marca 2001

„Odpojený“ inZine

V komornej atmosfére Divadla Stoka nedávno krstili v poradí už druhú tlačenú ročenku internetového magazínu inZine s názvom offZine 2000. Krstným otcom tohto dielka sa stal Viliam Klimáček, ktorý síce - podľa vlastných slov - je stále zatiaľ internetovým novicom, ale aj on už dlhší čas plánuje pripojenie na informačnú diaľnicu menom internet, na ktorej „vychádza“ aj inZine.

offZine je určený nielen čitateľom internetového magazínu inZine, ktorý v ňom nájdu výber tých najzaujímavejších textov z jednotlivých rubrík publikovaných v priebehu roku 2000, ale umožňuje práve ľuďom bez prístupu na Internet spoznať svet inZine. Okrem článkov z oblasti umenia (literatúry, hudby, filmu), životného štýlu (cestovanie, gastronómia) a oddychových textov (napr. mystifikácie) offZine obsahuje i časť venovanú publicistickým žánrom (rozhovorom, esejam, fejtónom). Kniha sa čoskoro objaví v kníhkupectvách a dostupná bude aj prostredníctvom internetového obchodu RealShop (na adrese www.realshop.sk) a na stránkach inZine.

Internetový magazín inZine vznikol začiatkom roku 1999 ako prvý slovenský profesionálny časopis na internete. InZine je vo svojej elektronickej, interaktívnej a multimediálnej podobe aktualizovaný denne počas pracovných dní na internetovej adrese www.inzine.sk.

Vydavateľom internetového magazínu inZine, ako aj jeho tlačenej podoby offZine je spoločnosť Gratex International, a. s. Gratex International je tiež dlhoročným patrónom slovenského umeleckého života.

(mb)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.