CZK1,265 Sk
  Štvrtok  29.Marca 2001

Prvý finalista je zo Zvolena

Semifinále v extralige s drámou v Trenčíne

Hokejová extraliga už pozná prvého finalistu. Sú nimi hokejisti Zvolena, ktorí suverénne zvíťazili v troch semifinálových zápasoch nad hráčmi Popradu. Zvolenčania aj vo včerajšom súboji na súperovom ľade s prehľadom zvíťazili 3:0 a zaslúžene postúpili už po druhý raz do záverečných bojov o majstrovský titul. Kto bude jeho súperom sa rozhodne možno už zajtra v Trenčíne. V meste pod hradom Matúša Čáka videli diváci zaujímavú hokejovú drámu, v ktorej herný prim hrali domáci hráči. Tí, vedomí si šance, ktorá sa im naskytla po výhre v druhom zápase na Slovane, sa ju snažili využiť. Belasí do brány postavili pre istotu aj nie úplne vyliečeného Rybára. Trenčania sa vedenia ujali v 7. minúte (Zlocha), no belasí vzápätí vyrovnali. O tri minúty neskôr Ďurčo dostal Duklu do vedenia. Hoci vojaci stále atakovali Rybárovú bránu, gól sa im nepodarilo vsietiť. Stav na 2:2 vyrovnal v 35. minúte Cíger a skóre sa nemenilo až do konca riadneho hracieho času.

ŠKP Poprad - HKm Zvolen (0:1, 0:1, 0:1), na zápasy 0:3

Góly: 3. Plch, 40. Milo, 48. Šechný

Poprad: Šimonovič - Turan, Ščibran, Kledrowetz, M. Tomas, Gavalier, Harabin - Kollár, Palvočík, Junas - Jabrocký, Ktorák , Pavličko - Klouda, Surový, R. Tomas

Zvolen: Rovnianek - Kowalczyk, Čech, Pukalovič, Štork, Augusta, Milo - Longauer, Šechný, Rajčák - Plch, Vlk, Majeský - Pohorelec, Vlach, Čierny

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 2:2 (2:1, 0:1, 0:0) na zápasy:

Góly: 7. Zlocha, 10. Hlavačka - 8. Weissman, 35. Cíger

Dukla: Murín - Ďurčo, Bombic, Čakajík, Hlavačka, Starosta, Zajac - Barinka, Mravík, Kováčik - Fabuš, Haščák, Zlocha - Kukumberg, Liška, Bartánus

Slovan: Rybár - Casey, Sorokins, Kolba, Babka, Jendek, Hecl - Kolník, Hurtaj, Cíger - Štefanka, Hreus, Rataj - Kuľha, Weismann, Melichárek.