CZK1,261 Sk
  Pondelok  5.Marca 2001

Pozoruhodný strelecký apetít

Metropolitné trio v superlige stopercentne

V znamení úspechov troch zástupcov metropoly sa nesie vstup do jarnej časti našej superligy, na ich konto pribudlo z dvoch kôl plných 6 bodov. Majstrovský Inter po víťazstve v Púchove zdolal na bratislavských Pasienkoch Ružomberok, v ktorého drese sa prvý raz objavil Brazílčan Fabio Gomes. Bývalý hráč Slovana si dal po poriadku záležitosti v Drnoviciach, ale strelecky sa opätovne v našej lige ešte neozval. Kanonierske vlohy na opačnej strane naopak potvrdil Szilárd Németh, ktorý dvoma gólmi v minútovom časovom úseku položil základ k výhre Interu a Ružomberok po týždni vyšiel v Bratislave znova naprázdno. V predchádzajúcom kole ho zdolal Slovan, a ten dobrý vstup potvrdil triumfom v Košiciach. Rozhodujúci gól dal „žolík“ Tibor Jančula, ktorý už v I. polčase nahradil Vitteka, tradične trafil do čierneho aj kanonier Meszároš a k dobru si pripísal hlavičku do žrde košickej brány. Petržalka vycestovala za tromi bodmi do Bytče, ktorá sa stala prechodným domovom Žiliny, kde bol pri jarnom rozbehu terén za hranicou regulárnosti a Ligová komisia už v týždni povolila zmenu prostredia. Bytčiansky štadión Žiline príliš nevyhovoval a Petržalka jej na ňom pripravila druhú jarnú prehru. Kým prvá v Prešove bola dôsledkom výpadku v závere (tri inkasované góly od 86. minúty), bytčiansku pre zmenu zavinil zlý nástup Žilinčanov do zápasu. Za 48 minút bolo na ukazovateli skóre už 0:3, a teda rozhodnuté, v závere už prišlo len ku kozmetickej úprave výsledku.

Po vcelku vydarenom štarte do bežiaceho ročníka sa pre Žilinčanov razom akútne ozývajú starosti so záchranou, pretože dvaja z chvosta bojovali o existenciu zdatnejšie. Trenčín po jednom bode z Trnavy pridal tri domáce v súboji s bezzubým prešovským Tatranom a pri lepšom zakončovaní si mohol ešte zlepšiť negatívne skóre. Nováčik Púchov sa v dobrom svetle prezentoval už proti Interu, ktorý bol pre neho kvalitatívne prisilným súperom, s trnavským Spartakom si však už poradil pomerne isto. Strelecky sa blysol legionár čiernej pleti Lembakoali, autor dvoch gólov, poisťujúci strelil niekdajší trnavský útočník Mužlay. Púchovské víťazstvo mohol zvýrazniť Krauš, ale jeho strelu z penaltovej značky brankár Raška paralyzoval, trnavské starosti po zlom odpichu ešte prehĺbilo vylúčenie Kunu, ktorého čaká disciplinárny trest. Zápas v Púchove bol pozoruhodný tým, že ho videla vyše tretina celkovej návštevy (14 274 divákov) tohto kola a padli v ňom štyri góly. Gólová úroda bola pozitívom tohto kola, siete sa napli po 18 strelách a priemer 3,6 góla na zápas patrí ku špičkovým ukazovateľom.

Ľubomír Dávid

Počasie

Predpokladáme, že na väčšine územia sa slabo zintenzívnia zdravotné problémy pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Meteosenzitívne osoby môžu reagovať na prevládajúci typ počasia mierne zvýšeným sklonom k zhoršeniu zdravotného stavu pri niektorých ochoreniach srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému, ako aj nervozitou, podráždenosťou a nižšou toleranciou telesnej a duševnej námahy a schopnosťou sústredenia. Zajtra očakávame čiastočný ústup nepriaznivých vplyvov počasia.(zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia dážď, od 1200 m sneženie. Popoludní ubúdanie zrážok a čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na juhu miestami okolo 10 stupňov. Severozápadný až severný vietor 2 až 5 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 1 stupeň. V utorok bude jasno až polojasno, zrána v údoliach ojedinele hmla. Nočná teplota -1 až -5, v dolinách pri utíšení vetra a vyjasnení okolo -7 stupňov, denná teplota 5 až 9 stupňov. V stredu bude jasno až polojasno, ráno v údoliach miestami hmla. Nočná teplota 0 až 5, denná teplota 6 až 10, na juhu miestami okolo 12 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6,24 a zapadne o 17,42 hod.

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 1. 3. 2001: Bratislava 98, 31, Sliač 96,25, Košice 97,35, Poprad 91,63, za 2. 3. 2001: Bratislava 98,68, Sliač 96,65, Košice 97,74, Poprad 92,02, za 3. 3. 2001: Bratislava 97,77, Sliač 95,89, Košice 97,01, Poprad 91,39.