CZK1,261 Sk
  Pondelok  5.Marca 2001

Slovenský center exceloval

Zedník rozhodol zápas s Pittsburghom

NHL pokračovala cez víkend 16 zápasmi, v ktorých sa predstavilo 18 slovenských hokejistov. V stretnutí Los Angeles - Detroit (6:3) „červené krídla“ po 13 zápasoch bez prehry stratili gloriolu neporaziteľnosti. Exceloval slovenský center LA Jozef Stümpel (1 gól + 3 asistencie), po jednej prihrávke do štatistík si pridali Ž. Pálffy a Ľ. Višňovský v tíme víťazov. Obranca Floridy R. Švehla sa proti Atlante (3:4) presadil jednou asistenciou a zaznamenal aj jeden plusový bod, jeho tím však prehral už 6. zápas za sebou. V odvete sa zrodila remíza 2:2, no Švehla sa už bodovo

Po 4,5 roku sa fanúšikovia Vancouveru dočkali víťazstva so St. Louis (3:2), o triumfe rozhodol gól Švéda Öhlunda v predĺžení. Jaroslav Obšut, 29. Slovák v súťaži, skončil premiéru s plusovým bodom, rovnako L. Nagy. Tretí Slovák v St. Louis Ľ. Bartečko inkasoval jednu „mínusku“. Ďalší dvaja Slováci - Demitra a Handzuš - pre zranenia nehrali. Prvý raz od sezóny 1997/1998 vyhral Edmonton piaty zápas v poradí - nad Minnesotou 3:1. Hostia s M. Gáboríkom a Ľ. Sekerášom (po dva mínusové body a jednej strele) nezvíťazili už v 6. zápase za sebou. Útočník R. Zedník rozhodol súboj Washingtonu s Pittsburghom (4:3) dvoma gólmi v poslednej tretine, pri prvom dorazil strelu ďalšieho Slováka P. Bondru. V zápase plnom vylúčených (NY Islanders - Tampa Bay 0:6) z početnej slovenskej enklávy bolo najviac vidieť domáceho obrancu Z. Cháru, ktorý inkasoval päť trestov na dve minúty a jeden desaťminútový. J. Kolník a B. Mezei sa nepresadili, K. Kudroč z Tampy zaznamenal dva plusové body.