Hospodársky denník
USD47,336 Sk
EUR43,862 Sk
CHF28,544 Sk
CZK1,258 Sk
  Streda  7.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Premiéra po dvoch rokoch?

Nová divadelná hra z pera humoristu Rasťa Piška pod názvom Hände hoch! (Ruky hore!) sa po takmer dvoch rokoch „pobytu v šuflíku“ zrejme dočká uvedenia na javisku bratislavského divadla Nová scéna (NS). Napriek tomu, že premiéru tejto hry avizovali na december minulého roka, dodnes ju neuviedli. „Dôvod je veľmi jednoduchý,“ vysvetlil riaditeľ NS Marek Ťapák. „Chceli sme, aby Piškovu hru režíroval môj otec Martin. On však nedávno ochorel, operovali ho a teraz už len čakáme, aby sa po zotavení ujal režijnej taktovky. Premiéru plánujeme na október tohto roku,“ povedal.

Dej hry Hände hoch autor situoval do čias Slovenského národného povstania, ale vôbec nie preto, aby sa vysmial tejto historickej udalosti. Berie ju ako zlomové obdobie, v ktorom sa najvýraznejšie prejavili ľudské charaktery. Ide o typický „piškovský“ pohľad na naše slabosti, s ktorými sa stretávame na každom kroku.

(mk)

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, ráno a predpoludním miestami oblačno. Najvyššia denná teplota 6 až 11, na horách vo výške 1500 m 2 stupne. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s, popoludní na juhozápade zosilnie. Vo štvrtok bude jasno až polojasno, zrána miestami hmlisto. V západnej polovici krajiny postupne veľká oblačnosť a časom dážď. Nočná teplota 2 až -2, na severe okolo -5, denná teplota 11 až 15, na severe okolo 8 stupňov. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, vo vysokých horských polohách sneženie. Nočná teplota 4 až 0, denná teplota 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6.20 a zapadne o 17.45 hod.

Amsterdamdážď6
Atényoblačno19
Belehradpolooblačno18
Berlínpolooblačno3
Bratislavapolooblačno9
Bruseldážď6
Budapešťpolooblačno12
Bukurešťpolooblačno15
Frankfurtpolooblačno5
Helsinkisneženie-1
Istanbuloblačno17
Kodaňpolooblačno2
Lisabonprehánky13
Londýndážď5
Madridoblačno14
Milánopolooblačno15
Moskvasneženie-1
Oslooblačno0
Paríždážď6
Prahapolooblačno3
Rímpolooblačno18
Sofiapolooblačno17
Štokholmpolooblačno-1
Varšavapolooblačno2
Viedeňpolooblačno8
Záhrebpolooblačno15
Ženevaoblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.