Hospodársky denník
USD47,336 Sk
EUR43,862 Sk
CHF28,544 Sk
CZK1,258 Sk
  Streda  7.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Úspech v Londýne

Slovak Bussiness Day - kladný signál pre Britov

Jedným z posledných tohtoročných podujatí, na ktorom slovenské podnikateľské subjekty, firmy a organizácie mohli vo Veľkej Británii prezentovať svoj výrobný a obchodný potenciál, bolo prestížne podujatie Slovak Bussiness Day, ktoré sa uskutočnilo 27. novembra v Londýne. Požiadali sme riaditeľku Britskej obchodnej komory v Bratislave Ing. Líviu Eperjesiouvú, ktorá sa na akcii zúčastnila, o jej krátke zhodnotenie.

Môžete nám povedať, s akým úspechom sa podujatie Slovak Bussiness Day skončilo?

- Podľa môjho názoru to bol veľký úspech. Na podujatí sa zúčastnilo okolo 100 návštevníkov, a kto pozná pomery vo Veľkej Británii, vie oceniť záujem britských podnikateľov o takúto akciu. Netreba zabúdať aj na fakt, že nedávno bol v Londýne INWEST FORUM, kde sa zúčastnilo asi 130 návštevníkov, takže v priebehu krátkeho času Slovensko vyslalo dva silné pozitívne signály do Londýna.

Kto bol garantom akcie, aké firmy a organizácie zo slovenskej strany sa na podujatí zúčastnili?

- Garantom akcie bolo obchodné oddelenie Veľvyslanectva SR v Londýne a touto formou by som sa chcela poďakovať pánovi Vráblovi, ktorý v podstate sám zorganizoval podujatie na takejto vysokej úrovni. Zo Slovenska podujatie navštívilo 10 firiem (HE-AL, VUJE Trnava, Stroptel, Slovpol, Selekt, Ignis, Senická mliekareň, Betra Marketing, Zilmont, Sviečky a voskové výrobky) , SOPK Trnava a Britská obchodná komora v SR. Večer bola prezentácia rôznych slovenských výrobcov pív.

Podarilo sa nadviazať konkrétne obchodné kontakty s potenciálnymi britskými partnermi?

- Program bol veľmi bohatý. Predpoludním sa za rečníckym pultom vystriedali zástupcovia významných britských inštitúcií, ako napr. Department of Trade and Industry, Trade partners UK, EBDR, CBI, Amadeus Capital, VUB Bank, International Finantial Services, Sario, BOK SR a mimo programu vystúpil aj bývalý britský veľvyslanec na Slovensku pán David Lyscom. Popoludní prebiehali konkrétne rokovania medzi slovenskou obchodnou misiou a zástupcami britských firiem. Britské firmy mali záujem napríklad o dovoz papierových obrúskov, papierových tašiek, plastových obalov, vrecúšok do odpadkových košov, ramienok na šaty, nástrojov a náradia, surovín pre farmaceutický priemysel, slovenské kúpele atď. Medzi účastníkmi seminára sa nadviazali konkrétne obchodné kontakty a kontakty na výrobky, ktoré neboli zastúpené v obchodnej misii, som následne zaslala záujemcom z britskej strany.

Iaromír Novák

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, ráno a predpoludním miestami oblačno. Najvyššia denná teplota 6 až 11, na horách vo výške 1500 m 2 stupne. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s, popoludní na juhozápade zosilnie. Vo štvrtok bude jasno až polojasno, zrána miestami hmlisto. V západnej polovici krajiny postupne veľká oblačnosť a časom dážď. Nočná teplota 2 až -2, na severe okolo -5, denná teplota 11 až 15, na severe okolo 8 stupňov. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, vo vysokých horských polohách sneženie. Nočná teplota 4 až 0, denná teplota 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6.20 a zapadne o 17.45 hod.

Amsterdamdážď6
Atényoblačno19
Belehradpolooblačno18
Berlínpolooblačno3
Bratislavapolooblačno9
Bruseldážď6
Budapešťpolooblačno12
Bukurešťpolooblačno15
Frankfurtpolooblačno5
Helsinkisneženie-1
Istanbuloblačno17
Kodaňpolooblačno2
Lisabonprehánky13
Londýndážď5
Madridoblačno14
Milánopolooblačno15
Moskvasneženie-1
Oslooblačno0
Paríždážď6
Prahapolooblačno3
Rímpolooblačno18
Sofiapolooblačno17
Štokholmpolooblačno-1
Varšavapolooblačno2
Viedeňpolooblačno8
Záhrebpolooblačno15
Ženevaoblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.