Hospodársky denník
USD47,336 Sk
EUR43,862 Sk
CHF28,544 Sk
CZK1,258 Sk
  Streda  7.Marca 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Spolupráca cez znalosť jazyka

Academia Istropolitana Nova (AINova) je nezávislá vzdelávacia inštitúcia, kde prednášajú renomovaní domáci a zahraniční odborníci. Angličtina je vyučovací jazyk a ovládať ho preto musia ako študenti tak zamestnanci inštitúcie AINova. O úroveň angličtiny sa stará Program profesionálnej komunikácie a angličtiny, ktorý organizuje kurzy na rozvíjanie a zdokonaľovanie angličtiny študentov, ako aj kurzy pre rôzne cieľové skupiny – podnikateľov, štátne inštitúcie a ministerstvá. Pracovala tu aj Dr. Nicole Lyscom, manželka bývalého britského veľvyslanca, ktorej kvalifikácia a nadšenie prispeli k práci tímu našich profesionálnych učiteľov. Spolupracovala najmä pri príprave intenzívnych kurzov pre denných študentov ako aj špecializovaných seminárov, ako napr. Angličtina v diplomacii organizovanom pre Ministerstvo zahraničných vecí, kde pani Lyscom využila svoje schopnosti a skúsenosti z diplomacie.

Anglický jazyk je komunikačným prostriedkom i na programe Ochrana pamiatok, čo uľahčuje už dlhoročnú spoluprácu tohto programu AINova s Veľkou Britániou. O svoje vedomosti a skúsenosti sa s poslucháčmi odboru prichádzajú podeliť špičkoví odborníci z oblasti pamiatkovej starostlivosti, kultúrneho turizmu, vidieckeho rozvoja, manažmentu kultúrneho dedičstva, interpretácie kultúrnej krajiny – Lester Borley (Europa Nostra), Peter Burman (York University), Michael Dower (Ecovast), Jonathan Griffin (Britain Abroad Task Force), Elisabeth Oldfield (konzultant), James Strike (RIBA architekt). Popri odbornej spolupráci sa programu Ochrany pamiatok zo strany Veľkej Británii dostáva aj štedrej finančnej podpory od súkromnej nadácie Headley Trust.

Environmentálny program AINova takisto spolupracoval s britskými univerzitami ako Manchester Metropolitan University, Hull University a South Bank University. Výsledkom bol projekt Rozvoj miestneho a regionálneho výskumu. Jeho súčasťou boli semináre, kde britskí partneri poskytli svoje know-how na environmentálne plánovanie hodnotenie krajiny, hodnotenie vplyvu na životné prostredie, integrácia ekonomického rozvoja a životné prostredie. Seminárov sa zúčastnili študenti AINova a univerzity South Bank, zamestnanci vládnych inštitúcií a mimovládnych organizácií. V rámci projektu sa vytvoril priestor na výmenu skúseností a vedomostí medzi slovenskými a britskými partnermi.

Okrem anglického jazyka a partnerov z Veľkej Británie spája inštitúciu spoločná téma, ktorou je európska integrácia a rozvíjanie občianskej spoločnosti.

Problematikou európskej integrácie sa zaoberá program Európske štúdiá, ktorý taktiež spolupracuje s britskými expertmi, napríklad z Európskeho inštitútu pre verejnú správu. Mnohí absolventi tohto programu pokračujú v štúdiu vo Veľkej Británii.

O našich programoch a projektoch sa dozviete viac na web stránke:

www.ainova.sk

Academia Istropolitana Nova, Pálffyho kaštieľ, Prostredná 13, Svätý Jur,

Slovenská republika

00421 2 44970 449 (telefónne číslo)

00421 2 44970455 (fax)

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, ráno a predpoludním miestami oblačno. Najvyššia denná teplota 6 až 11, na horách vo výške 1500 m 2 stupne. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s, popoludní na juhozápade zosilnie. Vo štvrtok bude jasno až polojasno, zrána miestami hmlisto. V západnej polovici krajiny postupne veľká oblačnosť a časom dážď. Nočná teplota 2 až -2, na severe okolo -5, denná teplota 11 až 15, na severe okolo 8 stupňov. V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď, vo vysokých horských polohách sneženie. Nočná teplota 4 až 0, denná teplota 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6.20 a zapadne o 17.45 hod.

Amsterdamdážď6
Atényoblačno19
Belehradpolooblačno18
Berlínpolooblačno3
Bratislavapolooblačno9
Bruseldážď6
Budapešťpolooblačno12
Bukurešťpolooblačno15
Frankfurtpolooblačno5
Helsinkisneženie-1
Istanbuloblačno17
Kodaňpolooblačno2
Lisabonprehánky13
Londýndážď5
Madridoblačno14
Milánopolooblačno15
Moskvasneženie-1
Oslooblačno0
Paríždážď6
Prahapolooblačno3
Rímpolooblačno18
Sofiapolooblačno17
Štokholmpolooblačno-1
Varšavapolooblačno2
Viedeňpolooblačno8
Záhrebpolooblačno15
Ženevaoblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.