Hospodársky denník
USD48,204 Sk
EUR43,54 Sk
CHF28,466 Sk
CZK1,258 Sk
  Streda  11.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Všetci tvrdia, že to nebol iba premárnený čas

Zamestnávatelia predstavili svoju hospodársku koncepciu

Hospodárska a priemyselná politika SR - to je ten dokument, ktorý predložili predstavitelia AZZ. . .

Prvá skupina najväčšia

Európska únia by v prvom kole rozširovania mala prijať čo najväčší počet kandidátskych krajín zo strednej a z východnej Európy vrátane Slovenskej republiky, čo bude výhodné . . .

Keď sa neblýska na lepšie časy

Viac nastavených prázdnych dlaní ako peňazí

Zdravotníci nezabudli, no ani nám ostatným nezaškodí si pripomenúť, čo sa všetko podľa avizovaných prognóz malo v tomto . . .

Deblokácie alebo hotovosť?

Ruský dlh voči SR stále vysoký

Približne o týždeň by mal kabinet M. Dzurindu zaujať stanovisko k návrhu ruskej vlády vyrovnať dlh voči SR vyplatením jeho časti v hotov. . .

Vyrábajú viac

Priemyselná produkcia v Českej republike vzrástla vo februári tohto roka medziročne o 6,5 %. Po očistení od vplyvu počtu pracovných dní vzrástla výroba o 8,8 %, oproti januáru však kl. . .

Vysoké investície

Priame zahraničné investície v Poľsku v minulom roku dosiahli 10,6 mld. USD po 8,3 mld. USD v predchádzajúcom roku. Vlani bol zaznamenaný dosiaľ najväčší prílev priamych zahraničn. . .

Prehĺbený deficit

Deficit tovarovej obchodnej bilancie Rakúska sa v januári tohto roka v medziročnom porovnaní výrazne prehĺbil. Podľa predbežných údajov sa zvýšil zo 6,8 na 8,4 mld. ATS. V medziro. . .

Miliardové Tesco

Prevádzkovateľ siete obchodných domov Tesco vytvoril vo svojom finančnom roku 2000/2001, ktorý sa skončil 24. februára, zisk pred zdanením 1,07 mld. GBP, čo je nárast o viac ako 12. . .

Diamanty v kurze

Minulý rok bol pre spoločnosť De Beers, ktorá sa zaoberá predajom diamantov, najlepším v jej histórii. Spoločnosť v ňom dosiahla obrat 5,67 mld. a čistý zisk 1,7 mld. USD, kým pred. . .

Rozdiely medzi susedmi

Analytici hodnotili kúpnu silu

Nedávna analýza východoeurópskych krajín priniesla zaujímavé zistenia. V porovnaní týchto krajín má najvyššiu kúpnu silu Slovinsko. Naprie. . .

Opäť do zoo

Odvčera začínajú na Slovensku platiť nové veterinárne opatrenia upravujúce predchádzajúce ochranné kroky proti zavlečeniu slintačky a krívačky. Predovšetkým sa ruší výkon dezinfekcie . . .

Nezabúdať na vedu

V rámci snahy ministerstva školstva vytvoriť legislatívny a koncepčný priestor na smerovanie vedy a techniky v duchu nových trendov Európskej únie schválila vláda ešte vlani . . .

Dotačné injekcie na závlahy

Niekoľkomiliardová výpomoc zo štátnej pokladnice

Po minuloročných škodách v domácej poľnovýrobe vyvolaných suchom, ktoré vyústili do uvoľnenia niekoľkomiliardov. . .

Verejný prísľub na odkúpenie

USX sonduje možnosti kúpy akcií VSŽ

Záujem získať všetky akcie VSŽ, a. s., prejavila USX Corporation, ktorej súčasťou je aj U. S. Steel Košice. Ponuku podľa prezide. . .

Udelili titul

Čestný titul doctor honoris causa odovzdala včera Žilinská univerzita (ŽU) profesorovi Tayfunovi Tezduyarovi, profesorovi Rice University v americkom Houstone, za vynikajúce vedeck. . .

Rast tržieb

Tržby za dopravu tovarov a osôb sa vo februári tohto roka na Slovensku medziročne zvýšili o 18 % (v bežných cenách) na 4,3 miliardy Sk. V ich štruktúre viac ako tri štvrtiny (81,9 %) . . .

Kúpele so ziskom

Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s., dosiahli vlani čistý zisk 80 mil. Sk pri 64-percentnej obsadenosti kapacity kúpeľov, ktorá je v súčasnosti 2796 lôžok. V porovnaní s . . .

Ocenil spoluprácu

Minister zahraničných vecí Ukrajiny Anatolij Zlenko sa včera zúčastnil na stretnutí zástupcov podnikateľských kruhov oboch krajín. Ukrajinský hosť okrem iného ocenil spoluprác. . .

Prezident

Prezident SR Rudolf Schuster prijal včera v Bratislave podpredsedu Národnej rady SR, predsedu Kresťanskodemokratického hnutia Pavla Hrušovského. Informoval ho o svojom rozhodnutí vy. . .

Strany a hnutia

SDĽ - Ministerka financií SR Brigita Schmögnerová včera zdôraznila, že piatkovým schválením zrušenia dedičskej dane Národnou radou SR sa podľa B. Schmögnerovej porušili závery K. . .

Kontrola motoristov

V minulom roku podrobili motoristi v staniciach technickej kontroly (STK), ktoré prevádzkuje spoločnosť Slovdekra, pravidelnej kontrole 97 157 osobných automobilov. Oproti ro. . .

Priveľký ekologický dlh

Musíme investovať 60 miliárd

Ekologický dlh na vodovodoch a kanalizáciách v SR predstavuje asi 60 miliárd Sk. Uvedenú sumu musí SR investovať, ak chce splniť podmie. . .

Na ceste k exportu piva

Topvar presvedčil vo Francúzsku kvalitou

Na 2. medzinárodnej výstave pív BIER EXPO 2001 vo Francúzsku v meste Lille koncom marca t. r. sa zúčastnil ako jediný reprezenta. . .

Menu na diktát

Glosuje Zuzana Krútka

K pečenej veľkonočnej jahňacine do zlatista opečené nové zemiaky s petržlenom. V tomto ročnom období zvyčajne spestrujú nové zemiaky z južných krajín ponuk. . .

Za investormi do Japonska

Mesto nečaká, ale vyhľadáva možnosti rozvoja

Na ponuku mesta Banská Bystrica z októbra minulého roka reagovala centrála banky IBJ v Tokiu a v marci t. r. sa stretla s. . .

Investície do vzduchotechniky

Čo sa robí pre ochranu zdravia

Záujem ochrániť zdravie viedol k schváleniu zákona o ochrane nefajčiarov už pred štyrmi rokmi (1. 7. 1997). Pre zariadenia verejného. . .

Budú burzy s drevom?

Komentuje Peter Farárik

Lesohospodári a spracovatelia upozorňujú na skutočnosť, že vývoz surového, neopracovaného dreva tvorí takmer tretinu celkových dodávok a v poslednýc. . .

Dnes je naozaj všetko inak

Komentuje Zuzana Krútka

Drž sa švec svojho kopyta, hovorí príslovie, čo sme zdedili z minulosti. Lenže múdrosti predkov, ktoré sa zdali byť večné, strácajú platnosť. . . .

Telecom ponúka zľavy

Český Telecom ponúka podľa vzoru mobilných operátorov balíčky, obsahujúce bezdrôtový telefón alebo faxový prístroj a zavedenie novej telefónnej linky za zníženú cenu. „Najlac. . .

Európa potrebuje odborníkov

Európske firmy, ktoré pôsobia v informačných technológiách, budú v tomto roku potrebovať ďalší milión počítačových odborníkov. Ich počet by sa tak mal zvýšiť o desatin. . .

EK skúma praktiky Intelu

Európska komisia (EK) začala na základe podaní konkurentov skúmať marketingové praktiky amerického výrobcu počítačových čipov spoločnosti Intel Corp. Tá sa okamžite ohrad. . .

Vírus pre Windows aj Linux

V Spojených štátoch bol zaznamenaný prvý počítačový vírus, ktorý je schopný infikovať počítače pracujúce s operačnými systémami Windows aj Linux. Vírus, ktorý bol pomen. . .

Kľúč k rastu je v štandarde

Craig Barrett, generálny riaditeľ spoločnosti Intel Corp., naznačil hlavné otázky, ktorých vyriešenie posunie oblasť bezdrôtových komunikácií do ďalšej fázy rastu. Vo . . .

Opatrenia v čase poklesu

Program zvyšovania efektívnosti by mal od roku 2002 znížiť náklady Ericssonu každoročne minimálne o 20 miliárd SEK

Spoločnosť Ericsson informovala o programe zvýšenia. . .

Najaktívnejší sú Juhokórejčania

Najaktívnejšími používateľmi internetu v Ázii sú Juhokórejčania. Tí surfovaním po celosvetovej sieti strávia v priemere vyše 16 hodín. Aktívnosť ázijských internet. . .

Lotus Domino pre mobilných používateľov

Nový softvér umožní prístup k podnikovým aplikáciám z prenosných zariadení

Spoločnosť Lotus Development Corp. predstavila rodinu softvérových riešení, kt. . .

Príspevok k dedičstvu

Obsadenie Turkami, Mária Terézia, Viedenský kongres, Sigmund Freud, Robert Musil, Oskar Kokoschka, Friedensreich Hundertwasser atď. - všetky tieto udalosti a mená majú spol. . .

Koraly aj v studených vodách

Koralové útesy sa obyčajne spájajú s teplými priehľadnými vodami morí v subtropických a tropických oblastiach. Že to nemusí vždy platiť potvrdzujú aktuálne výskumy v . . .

Perla z vydavateľstva

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ má pre svojich verných vždy naporúdzi dajaký bonbónik. Tentokrát knižný trh obohatili knihou vynikajúceho rozprávača a znalca sveta, člove. . .

Športovému humoru zdar!

Na východnom Slovensku vyrástol už nejeden výborný výtvarník či karikaturista. Jedným z nich je aj generačne najmladší Dušan Kostovčík z Michaloviec.

Ku karikatúre, kto. . .

Doklady pri podnikaní manželov

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Aký je predpísaný systém číslovania dokladov v účtovníctve. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 9. 4. 2001: Bratislava 99,94, . . .

Rádio Slovensko

0.00 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Gýč náš každodenný. Feature o nesmrteľnosti gýča

9.15 Hudobný medailón

9.30 Králikovci. Seriál

10.00 Minižurnál

10.30 K. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Július

vo štvrtok Estera

V Českej republike

dnes Izabela

vo štvrtok Julius. . .

Twist - streda

 6.00  Twist so Zuzanou Šikulovou

 6.30  Prehľad tlače

 7.00  Žurnál Rádia Twist

       s Martinom Halandom

 7.15  Šport

 7.33  Trendy v ekonomike

 9.30  Čierna . . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a miestami, najmä na strednom a východnom Slovensku dážď. Najvyššia denná teplota 9 až 13 stupňov, na severozápade okolo 6 stupňov a na juhu miestami až 15 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Slabý premenlivý, neskôr severozápadný až severný vietor 3 až 6 m/s. Vo štvrtok bude prevažne veľká oblačnosť a miestami občasný dážď. Nočná teplota 5 až 1 stupňov. Najvyššia denná teplota 10 až 14, na severe okolo 8 stupňov. V piatok polooblačno, cez deň až oblačno a miestami prehánky, od asi 800 m snehové. Nočná teplota 3 až -1, v horských dolinách miestami okolo -3 stupne. Denná teplota 8 až 12, na severe okolo 6 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 6.09 a zapadne o 19.37 hod.

Amsterdamprehánky9
Atényprehánky14
Belehraddážď12
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno12
Bruseloblačno11
Budapešťoblačno12
Bukurešťdážď16
Frankfurtdážď12
Helsinkioblačno6
Istanbuloblačno16
Kodaňdážď8
Lisabonjasno20
Londýnprehánky11
Madridjasno20
Milánodážď17
Moskvapolojasno14
Osloprehánky6
Parížprehánky11
Prahadážď10
Rímdážď15
Sofiadážď13
Štokholmoblačno10
Varšavadážď7
Viedeňdážď11
Záhrebdážď13
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.