Hospodársky denník
USD48,829 Sk
EUR43,438 Sk
CHF28,45 Sk
CZK1,249 Sk
  Štvrtok  12.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Nejde len o to, kto nastúpi

Úspešná príprava na MS má viacero podkapitol

Hokejovú reprezentáciu po dvoch prípravných zápasoch s Českom čakajú po veľkonočných sviatkoch ďalšie previerky. Tentoraz môže tréner Ján Filc s asistentmi V. Šťastným a E. Bokrošom testovať ďalších adeptov na reprezentačný dres pre MS v súboji s Lotyšskom. Na programe sú dva zápasy a oba sa hrajú v Liptovskom Mikuláši 18. a 19. apríla. Potom hráči dostanú na sobotu a nedeľu voľno a zraz majú 23. apríla v Bratislave, odkiaľ na druhý deň odlietajú na záverečný blok prípravy do Švédska, kde ich čaká posledná previerka s domácou reprezentáciou, ktorá by už tiež mala byť v záverečnej nominácii na MS.

Jasnejšiu predstavu o tom, ktorí 25 hráči nastúpia do prípravy a súbojov s Lotyšskom, by mal mať tréner po včerajšom zápase s Českom. V tej zostave by mali už figurovať aj hráči pôsobiaci v zámorí. „Zbytočne sme neuponáhľali príchod niektorých hráčov z NHL. Ide predovšetkým aj o úsporné dôvody. Mnohí hráči mali už dávnejšie zaistené letenky a nebolo nevyhnutné, aby všetci boli testovaní už v súbojoch proti Česku, čím sa, samozrejme, ušetrilo na nových letenkách,“ vysvetlil aj druhú stranu koncepcie prípravy generálny manažér SZĽH Igor Nemeček. Letenky objednané na poslednú chvíľu vychádzajú na pekných pár desiatok tisíc korún a zväz musí opatrne narábať s každou korunou. Hoci dnes má kryté náklady na šampionát, príliš finančne rozšafný nemôže byť. Ďalším dôležitým faktorom v rámci prípravy našich hráčov sú poistky. Každý hokejista má poistku klubovú, vlastnú, ale aj zväz ich musí istiť, keďže hrajú za reprezentáciu. „Máme uzatvorenú úrazovú poistnú zmluvu s naším partnerom - Slovenskou poisťovňou. Nemáme poistky na ušlú mzdu, keďže takéto poistenie neponúka žiadna z poisťovní pôsobiaca na našom území. Už vyše roka hľadáme a rokujeme, aby sme získali i spomínané poistné zmluvy,“ prezradil šéf marketingového oddelenia SZĽH Š. Nižňanský. „Za hráčov, ktorí prídu z NHL a budú hrať na MS, nám sumy za poistky refunduje IIHF, takže sa to odpočíta z cieľovej prémie,“ dodal I. Nemeček. Koľko však zväz zaplatí za poistky hráčov, aké náklady vynaloží na letenky hráčov, to bude vedieť až po skončení MS. „Ťažko teraz povedať, o aký balík peňazí pôjde. Predovšetkým sa musí stanoviť nominácia na šampionát. Potom, či sa uvoľnia niektorí hráči z NHL počas šampionátu a tréner ich bude potrebovať. Ďalej musíme vedieť, či sa dotyčný hokejista vracia ešte späť do klubu alebo ostáva už doma na Slovensku. To sú všetko faktory, ktoré ovplyvňujú výšku nákladov spojenú s prepravou a pôsobením hráčov na MS,“ vysvetlil I. Nemeček.

Stela Geregayová

Počasie

Dnes bude prevažne veľká oblačnosť a miestami slabý občasný dážď, vo vysokých, na severozápade postupne už od stredných horských polôh sneženie. Popoludní od západu čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na severozápade 5 až 8, na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7, cez deň na juhozápade a na východe 8 až 12, v nárazoch okolo 15 m/s. V piatok bude premenlivá veľká oblačnosť a na mnohých miestach prehánky, v horských oblastiach snehové. Nočná teplota 3 až -1, v horských dolinách okolo -3, najvyššia denná teplota 6 až 10, na severe miestami okolo 4 stupne. V sobotu bude premenlivá, na juhu časom zmenšená oblačnosť a početné prehánky, aj v nížinách väčšinou snehové. Veterno. Nočná teplota 1 až -3, v horských dolinách okolo -5, denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2 stupne. Slnko vyjde zajtra o 6.07 a zapadne o 19.38 hod.

Amsterdamoblačno12
Atényzamračené18
Belehraddážď13
Berlíndážď7
Bratislavaoblačno11
Bruseldážď10
Budapešťoblačno12
Bukurešťpolooblačno16
Frankfurtdážď10
Helsinkidážď6
Istanbulpolooblačno17
Kodaňprehánky7
Lisabonjasno23
Londýndážď11
Madridjasno23
Milánopolojasno17
Moskvadážď14
Oslojasno5
Parížpolojasno14
Prahajasno7
Rímprehánky15
Sofiaprehánky9
Štokholmdážď6
Varšavadážď6
Viedeňoblačno10
Záhrebdážď13
Ženevapolooblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.