Hospodársky denník
USD48,829 Sk
EUR43,438 Sk
CHF28,45 Sk
CZK1,249 Sk
  Štvrtok  12.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Ruské pozície (III.)

Boj s tieňovou ekonomikou, byrokraciou či colná a daňová reforma, to sú oblasti, ktoré sa stali stredobodom pozornosti ruského prezidenta V. Putina v uplynulom roku. V minulýc. . .

Oficiálna ľútosť

Prezident USA G. W. Bush vyjadril oficiálne ľútosť nad stratou čínskeho pilota pri kolízii s americkým špionážnym lietadlom z 1. apríla: „Viem, že americký ľud sa ku mne pridal. . .

S pracovným povolením

Ministerstvo zahraničných vecí SR upozorňuje verejnosť, že na pracovnú činnosť v zahraničí sa v zásade vyžaduje pracovné povolenie. Nepovolená zárobková činnosť je postiho. . .

EK je za päťročné moratórium

Poľsko ohlásilo ústupky v rokovaniach

Brusel/Varšava (TASR) - EK včera navrhla všeobecné moratórium na voľný pohyb pracovných síl z kandidátskych krajín po ich v. . .

Nový premiér

Kišiňov (TASR) - Za nového moldavského premiéra včera vymenovali 37-ročného nezávislého technokrata Vasileho Tarleva, ktorého do tejto funkcie navrhli komunisti. Tarlev je v súčas. . .

Riešenie bytovej krízy v ČR

Deregulácia nájomného zdvihla cenu

Za najväčší súčasný sociálny problém považujú občania nájdenie bytu, čo si myslí podľa Centra pre výskum verejnej mienky Akadé. . .

Čína prepustí posádku

Prezident Bush oficiálne vyjadril ľútosť

Washington/Peking (TASR) - USA a Čína sa zhodli na podmienkach prepustenia 24-člennej zmiešanej posádky amerického špionážneho. . .

Rôzne reakcie na eutanáziu

Holandský zákon vyvoláva otázniky

Paríž/Ženeva/Moskva (TASR) - Schválenie tzv. vrážd z milosrdenstva holandským parlamentom Vatikán kategoricky odsúdil ako „smutné . . .

Rozdelili si zlaté rezervy

Nasleduje deľba archívov a rezidencií

Belehrad (TASR) - Republiky bývalej Juhoslávie sa v utorok dohodli na formulácii dohody, ktorou si medzi sebou rozdelia 46 met. . .

Dovolenka s daňou

Turisti, ktorí sa v najbližšom čase vyberú na Malorku a ďalšie Baleárske ostrovy, budú musieť v budúcnosti siahnuť hlbšie do peňaženky. Napriek protestom cestovných kancelár. . .

. . .

Počasie

Dnes bude prevažne veľká oblačnosť a miestami slabý občasný dážď, vo vysokých, na severozápade postupne už od stredných horských polôh sneženie. Popoludní od západu čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na severozápade 5 až 8, na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7, cez deň na juhozápade a na východe 8 až 12, v nárazoch okolo 15 m/s. V piatok bude premenlivá veľká oblačnosť a na mnohých miestach prehánky, v horských oblastiach snehové. Nočná teplota 3 až -1, v horských dolinách okolo -3, najvyššia denná teplota 6 až 10, na severe miestami okolo 4 stupne. V sobotu bude premenlivá, na juhu časom zmenšená oblačnosť a početné prehánky, aj v nížinách väčšinou snehové. Veterno. Nočná teplota 1 až -3, v horských dolinách okolo -5, denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2 stupne. Slnko vyjde zajtra o 6.07 a zapadne o 19.38 hod.

Amsterdamoblačno12
Atényzamračené18
Belehraddážď13
Berlíndážď7
Bratislavaoblačno11
Bruseldážď10
Budapešťoblačno12
Bukurešťpolooblačno16
Frankfurtdážď10
Helsinkidážď6
Istanbulpolooblačno17
Kodaňprehánky7
Lisabonjasno23
Londýndážď11
Madridjasno23
Milánopolojasno17
Moskvadážď14
Oslojasno5
Parížpolojasno14
Prahajasno7
Rímprehánky15
Sofiaprehánky9
Štokholmdážď6
Varšavadážď6
Viedeňoblačno10
Záhrebdážď13
Ženevapolooblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.