Hospodársky denník
USD48,829 Sk
EUR43,438 Sk
CHF28,45 Sk
CZK1,249 Sk
  Štvrtok  12.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Poznáte hodnotu vášho času?

Pre každého z nás má deň 24 hodín. Vnímame ho však subjektívne, pre niekoho je to málo, pre niekoho veľa. Aj jedna hodina strateného času má pre rôznych ľudí rôznu hodnotu. Pre každého však predstavuje ušlý zisk. Hodnotu času najlepšie poznajú právnici a konzultanti, ktorí účtujú na základe hodinových sadzieb. Poznáte ho aj vy?

Hodnotu času venovaného svojmu klientovi by mala dobre poznať každá spoločnosť poskytujúca profesionálne služby - od poradenských firiem v oblasti účtovníctva, daní, manažérskeho poradenstva cez právnické firmy až po reklamné a public relations agentúry. Výskumy ukazujú, že väčšina firiem poskytujúcich profesionálne služby sa stretáva s častým a nepriaznivým javom nadčasov - svojim klientom neúčtuje celkovú odpracovanú prácu, alebo vykonáva viac práce, ako je uhradené klientom. Následky podobných situácií môžu byť až neuveriteľne nákladné. Každodenný polhodinový nadčas pri hodinovej sadzbe 1000 Sk stojí firmu mesačne 10 500 Sk, teda ročne až 126 000 Sk.

Riešenie ponúka informačný systém time@work vyvinutý spoločnosťou LLP Group na meranie a zúčtovanie času. Jeho cieľom je nielen pomáhať spoločnostiam pri odhadovaní času venovanému jednotlivým klientom a projektom, ale time@work tiež poskytuje firmám možnosť lepšie kontrolovať čas venovaný klientom.

„Ponúkame riešenie, ktoré uľahčuje zistiť hodnoty poskytnutých služieb. Pomocou merania a následného zúčtovania odpracovaného času jednotlivých pracovníkov majú finanční riaditelia k dispozícii presnú a včasnú evidenciu až na úroveň konzultantov pracujúcich na jednotlivých projektoch. time@work automatizuje meranie, hodnotenie a fakturáciu času, čím sa skracuje čas potrebný na administratívu,“ hovorí Adam Bager, zakladateľ LLP Group a hlavný architekt produktu time@work. „Okrem toho si môže manažment sledovať príjmy, zisk alebo maržu až na úroveň jednotlivých zamestnancov, projektov či klientov.“

„Snažíme sa čo najlepšie vyhovieť potrebám našich klientov. Dlhoročné skúsenosti LLP ocenili aj medzinárodné spoločnosti ako Shell, ESSO, Johnson&Johnson, BP, IKEA, PricewaterhouseCoopers a Motorola. time@work je ďalším z produktov, ktoré má ambície sa presadiť, a to nielen na slovenskom a českom trhu, ale aj na kľúčových svetových trhoch, ako je región EMEA,“ dodáva Adam Bager. Záujemcovia majú možnosť vybrať si medzi dvoma spôsobmi platby. Okrem klasického priameho zakúpenia je time@work ponúkaný moderným spôsobom transakčnej ceny. Tu sa cena odvíja od uskutočnených transakcií, teda podľa toho, ako bude zákazník time@work využívať.

LLP Bratislava ponúka okrem time@work riešenia finančného a obchodného zamerania aj informačné systémy pre výrobné podniky. KPMG, Poisťovňa Cardif Slovakia, a. s., alebo Unilever Slovakia sú len niektoré, ktoré sa presvedčili o spoľahlivosti riešení dodávaných LLP Bratislava. Vývoj informačných technológií na Slovenku kladie čoraz väčšie nároky na komplexnosť informačných systémov vo firmách. Ak sa slovenské spoločnosti chcú otvoriť zahraničným trhom a uspieť v silnom konkurenčnom prostredí, je nevyhnutné, aby sa opierali o spoľahlivé aplikácie. Práve tieto služby v oblasti finančných a obchodných riešení ponúka LLP Bratislava už od roku 1995.

Počas svojej päťročnej pôsobnosti sa LLP Bratislava okrem obchodných aktivít prezentuje aj podporou kultúry. Je sponzorom každoročne usporiadanej súťaže pre mladých českých a slovenských interpretov vážnej hudby Talent roka.

Kontakt:

Petra Masárová

LLP Bratislava

Mošovského 16

811 03 Bratislava

Tel.: (07) 544 342 40

Fax: (07) 544 342 33

Počasie

Dnes bude prevažne veľká oblačnosť a miestami slabý občasný dážď, vo vysokých, na severozápade postupne už od stredných horských polôh sneženie. Popoludní od západu čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na severozápade 5 až 8, na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7, cez deň na juhozápade a na východe 8 až 12, v nárazoch okolo 15 m/s. V piatok bude premenlivá veľká oblačnosť a na mnohých miestach prehánky, v horských oblastiach snehové. Nočná teplota 3 až -1, v horských dolinách okolo -3, najvyššia denná teplota 6 až 10, na severe miestami okolo 4 stupne. V sobotu bude premenlivá, na juhu časom zmenšená oblačnosť a početné prehánky, aj v nížinách väčšinou snehové. Veterno. Nočná teplota 1 až -3, v horských dolinách okolo -5, denná teplota 4 až 8, na severe okolo 2 stupne. Slnko vyjde zajtra o 6.07 a zapadne o 19.38 hod.

Amsterdamoblačno12
Atényzamračené18
Belehraddážď13
Berlíndážď7
Bratislavaoblačno11
Bruseldážď10
Budapešťoblačno12
Bukurešťpolooblačno16
Frankfurtdážď10
Helsinkidážď6
Istanbulpolooblačno17
Kodaňprehánky7
Lisabonjasno23
Londýndážď11
Madridjasno23
Milánopolojasno17
Moskvadážď14
Oslojasno5
Parížpolojasno14
Prahajasno7
Rímprehánky15
Sofiaprehánky9
Štokholmdážď6
Varšavadážď6
Viedeňoblačno10
Záhrebdážď13
Ženevapolooblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.