CZK1,257 Sk
  Utorok  17.Apríla 2001

Prvým gólom víťazstvo

V play off Stümpel zaistil výhru kráľom z LA

Z nedele na pondelok pokračovala hokejová NHL troma zápasmi 1. kola play off, v ktorých sa predstavil rovnaký počet našich legionárov. Z trojlístka slovenských kráľov v Los Angeles vyšiel obranca Višňovský bodovo naprázdno, ale Pálffy prihrával Stümpelovi na víťazný gól. Pre Stümpela to bol prvý gól v tohtoročnej play off, zásluhou ktorého znížili králi stav série s Detroitom na 1:2. Králi v rekordne zaplnenom Staples Centre (18 478) využili absenciu zranených opôr hostí Steva Yzermana (členok) a Brendana Shanahana (noha) k prvému víťazstvu v play off od roku 1993. „Potrebovali sme vyhrať a vrátiť sa do série,“ povedal L. Robitaille, ktorému sekundoval Stümpel: „Skúšali sme viac strieľať a pretlačiť puk do bránky za každú cenu. Napokon sa nám to podarilo.“ Ani herná prevaha hostí z Caroliny v New Jersey v záverečnej tretine nepokazila brankárovi diablov M. Brodeurovi radosť zo siedmeho „shutoutu“ v play off v kariére. V jednej z najvyrovnanejších sérii 1. kola medzi Edmontonom a Dallasom sa olejárom takmer podarilo vstať z mŕtvych. Dallas kontroloval 59 minút vývoj zápasu, no 63 sekúnd pred koncom hviezdy najprv zatienil Smyth a na pár minút ich dokonca zhasol Murray. Stars však dôležité víťazstvo i vedenie v sérii získali zásluhou Hogueho, ktorý 12 sekúnd pred koncom prvého predĺženia skóroval.

Výsledky: LA - Detroit 2:1 (na zápasy 1:2), New Jersey - Carolina 2:0 (na zápasy 2:0), Edmonton - Dallas2:3 p.p. (na zápasy 1:2).

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.