Hospodársky denník
USD49,104 Sk
EUR43,317 Sk
CHF28,456 Sk
CZK1,258 Sk
  Streda  18.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Takto sa nemôže získať rešpekt

Prečo Slovensko má byť v BSE nespravodlivo horšie zaradené?

Na strednej škole sme mali profesorov, podľa ktorých keď bol študent medzi dvojkou a trojkou, tak pri kla. . .

Žriedlo rozvojových impulzov

Banky za podnikateľmi, investori za turistami

Cestovný ruch nie je len významným nástrojom riešenia nezamestnanosti, ale smerom do zahraničia aj nástrojom reprezentác. . .

Zvýšili HDP

Hrubý domáci produkt Ukrajiny sa v prvom štvrťroku medziročne zvýšil o 7,7 % na 42,865 mld. UAH (7,91 mld. USD). V rovnakom období minulého roka vzrástol HDP o 5,6 %. Pod jeho nárast sa. . .

Komu by prospel privatizačný chvat?

Keď 49 % akcií SPP predáme nevýhodne, do troch rokov budeme v minorite

Hoci sa vládny kabinet pred týždňom zaoberal privatiz. . .

Dôvera klesá

V dôsledku súčasnej finančnej krízy v Turecku vytvárajúcej veľký tlak na verejné financie znížila agentúra Standard & Poor's rating dlhodobého devízového dlhu Turecka zo stupňa B na B-. . .

Potešiteľný rast

Priemyselná výroba v Maďarsku zaznamenala vo februári medzimesačný vzostup o 5,2 % a citeľne tak zrýchlila tempo svojho rastu z januárových 2,9 %. Z medziročného pohľadu sa podľa s. . .

Dobré čísla

Spotrebiteľské ceny v USA podľa sezónne prepočítaných údajov narástli v marci o 0,1 %, čo je najmenší vzostup za posledných 7 mesiacov, vo februári stúpli o 0,3 %. V medziročnom porovna. . .

Agresívny duch

Peter Kasalovský

Z druhého na tretieho augusta 1996. roku som pred nečakanou, avšak nastraženou prekážkou na ceste - koľajnicou od zvodidla k zvodidlu nezabrzdil, ale pritlačil ply. . .

Úvodný program

Na Slovensku sa využíva separovaný spôsob zberu v 651 obciach. Slovenské priemyselné združenie pre obaly a životné prostredie Slicpen pripravilo úvodný projekt, ktorého princípom je . . .

Vínne trhy

Rekordnú účasť 513 súťažných vzoriek vín majú organizátori 6. ročníka medzinárodných Vínnych trhov Pezinok. K dispozícii budú na verejnej ochutnávke 20. a 21. apríla v tamojšom Kultúr. . .

Kedy dostavajú?

Ešte 133 miliónov korún je potrebných na dofinancovanie Vodného diela Žilina podľa zmluvy so zhotovovateľom, akciovou spoločnosťou Váhostav Žilina. V tomto roku má Vodohospodá. . .

Na orientáciu

Úplnou novinkou na slovenskom trhu, ktorá zjednodušuje prácu s internetom, je nová služba MiniAtlas. Ide o ovládaciu lištu v internetovom prehliadači, ktorá umožňuje pohodlný a rých. . .

Prezident SR

Je neprípustné, aby vláda SR naďalej odkladala zvyšovanie tarifných platov zdravotníckych pracovníkov, keď na ne v štátnom rozpočte na tento rok vyčlenili sumu 3,5 mld. Sk, povedal p. . .

Odpočet úloh v ekonomike

Podstatné obmedzenie nerovnováhy

Sľubnými výsledkami hospodárskej politiky vlády je zásadné obmedzenie nerovnováhy v slovenskej ekonomike, čo sa prejavilo najmä výraz. . .

Čo bude s jatočnými býkmi?

Odbyt bude v dôsledku poklesu dopytu nižší

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora skončila monitoring predpokladaného odbytu hovädzieho dobytka v tomto r. . .

Viac áut

Za tri mesiace tohto roka sa na Slovensku predalo 15 594 osobných a malých nákladných automobilov. V medziročnom porovnaní to znamená 31,2-percentný nárast. Najžiadanejšou značkou s 51-p. . .

O havárii nikto neinformoval

Na Slovensku nezaznamenali žiadnu škvrnu

O havárii, pri ktorej v noci 16. apríla údajne vytieklo na rakúskom úseku do Dunaja 25 000 litrov vykurovacieho oleja. . .

VSE víťazne

Východoslovenské energetické závody (VSE) Košice sa včera stali víťazom v konkurze na predaj 75,56 % akcií plus 1 akcia v ukrajinskom oblastnom distribučnom energetickom podniku VAT . . .

Strojárstvo sa prebúdza

Sľubný nárast vývozu priemyselných výrobkov

„Objem vývozu v priemysle SR dosiahol v uplynulom roku 540,6 mld. SK (98,7 %) z celkového vývozu a medziročne vzrástol v be. . .

Malíkovej ,,áno"

Slovenským „áno“ a ruským „da“ spečatili včera v ruskom meste Ivanovo svoju viac než ročnú známosť predsedníčka SNS a poslankyňa NR SR A. Malíková a ruský podnikateľ A. V. Belous. . .

Benzín drahší

Slovnaft, a. s., Bratislava zvyšuje od dnešného dňa ceny všetkých druhov benzínu. Normal 91 Natural bude stáť 33,40 Sk/liter, Normal 91 UNI 33,80, Super 95 33,90, Super 95 UNI 34. . .

Zaplatia viac

Naše chemické podniky by mali od 1. mája tohto roka platiť za plyn, využívaný na priemyselnú spotrebu, asi o 10 % viac. SPP totiž na základe rozhodnutia MF SR k uvedenému dátumu ru. . .

Tak si my žijeme

Komentuje Ladislav Kulik

Obavy z pripravovanej novely banského zákona vyslovili nielen zástupcovia občianskeho združenia Sosna, ale pridávajú sa k nim aj ďalšie mimovládne orga. . .

A čo vedomie?

V čase zimného prebúdzania prírody by sa nám mala z podvedomia vynoriť aj otázka: Čo budeme jesť? Riešenie sa zdá byť jednoduché, veď stačí zájsť do niektorého zo super- či hypermar. . .

Nechcete sa stať maklérom?

Všeobecne maklér, podľa slovníka cudzích slov, je sprostredkovateľ burzových, obchodných, poisťovacích a iných transakcií za odmenu. S účinnosťou od 1. apríla 2001 pla. . .

Výsledky budú, a čo s nimi?

Na Okresnom súde v Banskej Bystrici sú zvedaví, ako to u nich vyzerá s úplatkárstvom v období, keď sa všeobecne hovorí o tomto negatívnom jave v súvislosti s justíci. . .

Chlieb sa láme na práci

Komentuje Zuzana Krútka

Z päťdesiatich bodov Generálnej dohody na rok 2000 sa podľa vlády splnilo 39, podľa zamestnávateľov 30 a podľa odborárov 26 úloh. Dokument, ktor. . .

(Ne)záujem o bývanie

Komentuje Jozef Kunik

V tomto a budúcom roku má vláda pred sebou okrem iného náročnú úlohu - skolaudovať 23 500 bytov. Bude to mimoriadne náročné, aj keď sa začína konečne. . .

Vrátim sa ako spokojná žena

SNS sa chce medzinárodne uchytiť v Európe národov

„Na Slovensku sa v politike ešte veľmi málo predierajú tieto dve rastlinky k životu. Veľmi dlho potrvá, kým sa a. . .

Parlament a strážiť kolegov

Na zmenu je zrelé všetko, reformy stagnujú

„Ja v exekutíve po voľbách v roku 2002 určite nebudem. Rada by som bola poslankyňou parlamentu. Dúfam, že sa mi podarí . . .

S nulovou toleranciou na choroby

Slovenská republika potrebuje prísnu vládu zákona

V súvislosti s diskusiou o reforme verejnej správy strana Smer neraz deklarovala, že pre ňu je najvhodnejšie. . .

ANKETA: Oslavujete s vašimi ľuďmi?

Kde sú dobré medziľudské vzťahy, tam je dobrá atmosféra i výsledky

V časoch socializmu patrili celopodnikové oslavy napríklad Medzinárodného dňa žien, výročia. . .

Kurzy, semináre

Agentúra J & T pripravila:

Kurz EFEKTÍVNY PRIENIK NA ZAHRANIČNÉ TRHY určený majiteľom firiem, členom správnych a dozorných orgánov, marketingovým manažérom, obchodným manažérom,. . .

Oddeľovanie víťazov od porazených

V minulosti sa talenty urputne získavali, teraz ich treba najmä udržať

Koncom roku 2000 spoločnosť Accenture, ktorá je globálnou poradenskou

spoločnosťo. . .

Pochopiť nepochopiteľné

„Súcit, priamosť, humor, energia, sloboda a absurdnosť - to všetko zmiešané dokopy dáva zenu onú osobitnú príchuť,“ napísali v úvode svojho nevšedného diela jeho autori, a. . .

Vybrali sme pre vás

Na obrazovky našich televíznych prijímačov sa dostáva známy obľúbený nemecký rodinný seriál Doktor z hôr o všedných i menej všedných, veselých i neradostných príbehoch sympati. . .

Mozart na epilepsiu

Hudba génia klasicizmu Wolfganga Amadea Mozarta môže mať terapeutický účinok pri epilepsii. Odborníkom sa podarilo odhaliť, že malé dávky Mozartovej sonáty K448 majú z. . .

Jeden svet s cenou

Najlepším filmom tretieho ročníka medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet s tematikou ľudských práv, ktorý sa konal v Prahe, sa stala snímka franc. . .

Skameneliny ako učebnica

Bohatý nález skamenelín na území Číny umožnil vedcom nazrieť do počiatkov dnes žijúcich obojživelníkov. Viac ako 500 skamenelín vydalo dôkazy o tom, že salamandry . . .

Twist - streda

 6:00  Twist s Vladom Voštinárom

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Annou Vargovou

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna skri. . .

Daň z príjmov fyzických osôb

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Kedy je občan povinný zdaniť príjem za predaj motorového voz. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Valér

vo štvrtok Jela

V Českej republike

dnes Valérie

vo štvrtok Rostislav. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 16. 4. 2001: Bratislava 99,41,. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Mrazivé slnko. Pásmo o osudoch politických väzňov v 50. rokoch

9.30 Králikovci. Seriál

10.00 Minižurnál

10.30 Kam. . .

Streda 18. apríla

MARKÍZA

*19.00*Televízne noviny

*19.30*Priatelia VII. Seriál USA

*20.00*J.P.P. - Jožo Pročko pokúša. Bláznivá naháňačk. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno. Popoludní pribúdanie oblačnosti a miestami prehánky, najmä na severe územia. Od stredných horských polôh snehové. Najvyššia denná teplota 12 až 16 stupňov. Slabý, na hrebeňoch hôr popoludní severozápadný vietor 9 až 13 m/s. Od 1500 m 1 stupeň.Vo štvrtok bude veľká, cez deň na juhu zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky, od asi 900 m snehové. Nočná teplota 4 až 0 stupňov, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 8 stupňov. V piatok bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, od asi 1000 m snehové. Nočná teplota 4 až 0 stupňov, v údoliach miestami slabo pod nulou. Denná teplota 11 až 15, na severe okolo 9 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.56 a zapadne o 19.47 hod.

Amsterdamdážď8
Aténypolojasno19
Belehradoblačno15
Berlínprehánky8
Bratislavaoblačno13
Bruseldážď8
Budapešťoblačno13
Bukurešťoblačno15
Frankfurtprehánky10
Helsinkioblačno5
Istanbulprehánky17
Kodaňdážď4
Lisabonpolojasno20
Londýnoblačno10
Madridpolojasno23
Milánopolooblačno16
Moskvaoblačno9
Oslooblačno5
Parížprehánky10
Prahaprehánky8
Rímpolooblačno18
Sofiaoblačno15
Štokholmoblačno6
Varšavaprehánky8
Viedeňoblačno12
Záhreboblačno16
Ženevaoblačno12

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.