Hospodársky denník
USD49,104 Sk
EUR43,317 Sk
CHF28,456 Sk
CZK1,258 Sk
  Streda  18.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Účtovná závierka za rok 2000

Účtovná závierka 2000 je tradične vydávaná praktická pomôcka určená právnickým a fyzickým osobám účtujúcim v podvojnom účtovníctve pre podnikateľov. Vydávaním tejto pomôcky, tak ako každý rok, vychádzame v ústrety pracovníkom podnikateľských subjektov, ktorí sa zúčastňujú na procese zostavovania účtovnej závierky. Naším cieľom je poskytnúť praktickú pomôcku všetkým pracovníkom, ktorí budú účtovnú závierku zostavovať, prípadne sa budú podieľať na uzávierkových prácach. Pomôcka je len manuálom pri uzávierkových prácach a nenahrádza všeobecne platné zákonné normy, preto je pri tejto činnosti nevyhnutné vychádzať z úplného znenia príslušných predpisov. Pri zostavovaní riadnej účtovnej závierky za účtovné obdobie roku 2000 upozorňujeme na zvýšené požiadavky čo sa týka obsahu prílohy k účtovnej závierke. Platné požiadavky na obsah prílohy vychádzajú z Medzinárodných účtovných štandardov (IAS 1, IAS 7), čím sa zostavovanie a zverejňovanie účtovnej závierky v slovenských národných štandardoch priblížilo medzinárodným zvyklostiam. Pomôcku spracovali odborní pracovníci audítorskej spoločnosti, aby sa podľa nej dali organizovať a vykonať uzávierkové práce za účtovné obdobie roku 2000, aby tiež upozornila na najdôležitejšie účtovné, ale aj daňové súvislosti, týkajúce sa tohto obdobia.

Materiál je spracovaný po aktuálny právny stav všeobecne záväzných právnych predpisov uverejnených v Zbierke zákonov Slovenskej republiky po čiastku 160/2000 a vo Finančnom spravodajcovi po číslo 14/2000.

Zostavenie účtovnej závierky vyžaduje značné pracovné úsilie a nasadenie, ktoré bez patričnej vecnej a časovej koordinácie nemusí viesť k očakávanému a požadovanému výsledku. Metodická pomôcka je spracovaná s cieľom jednoduchou formou usmerniť uzávierkové práce a pripomenúť z nášho hľadiska najdôležitejšie body, na ktoré by sa nemalo zabudnúť. Privítame vaše pripomienky a odporúčania k obsahu a forme pomôcky. V rámci našich možností vám tiež odpovieme na prípadne otázky či nejasnosti.

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno. Popoludní pribúdanie oblačnosti a miestami prehánky, najmä na severe územia. Od stredných horských polôh snehové. Najvyššia denná teplota 12 až 16 stupňov. Slabý, na hrebeňoch hôr popoludní severozápadný vietor 9 až 13 m/s. Od 1500 m 1 stupeň.Vo štvrtok bude veľká, cez deň na juhu zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky, od asi 900 m snehové. Nočná teplota 4 až 0 stupňov, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 8 stupňov. V piatok bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, od asi 1000 m snehové. Nočná teplota 4 až 0 stupňov, v údoliach miestami slabo pod nulou. Denná teplota 11 až 15, na severe okolo 9 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.56 a zapadne o 19.47 hod.

Amsterdamdážď8
Aténypolojasno19
Belehradoblačno15
Berlínprehánky8
Bratislavaoblačno13
Bruseldážď8
Budapešťoblačno13
Bukurešťoblačno15
Frankfurtprehánky10
Helsinkioblačno5
Istanbulprehánky17
Kodaňdážď4
Lisabonpolojasno20
Londýnoblačno10
Madridpolojasno23
Milánopolooblačno16
Moskvaoblačno9
Oslooblačno5
Parížprehánky10
Prahaprehánky8
Rímpolooblačno18
Sofiaoblačno15
Štokholmoblačno6
Varšavaprehánky8
Viedeňoblačno12
Záhreboblačno16
Ženevaoblačno12

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.