Hospodársky denník
USD49,104 Sk
EUR43,317 Sk
CHF28,456 Sk
CZK1,258 Sk
  Streda  18.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Agresívny duch

Peter Kasalovský

Z druhého na tretieho augusta 1996. roku som pred nečakanou, avšak nastraženou prekážkou na ceste - koľajnicou od zvodidla k zvodidlu nezabrzdil, ale pritlačil plynový pedál. Moja šanca na prežitie by bola minimálna, keby som tak neurobil.

Podľa polície na inkriminovanom úseku bolo tej noci všetko v poriadku. Nebyť podnikateľa, ktorého som stretol na neďalekom benzínovom čerpadle, tak by som bol presvedčený, že tento incident bol dielom únavy z dlhej nočnej jazdy alebo fantázie.

Mal som aj ďalšie incidenty a moji kolegovia tiež.Chtiac-nechtiac som pripustil, že bude za nimi nejaký nespokojný, ba skôr dotknutý čitateľ. Bolo však príjemné, že tento neznámy, neodhaliteľný a „zlý duch“ si na mňa vyše dvoch rokov nespomenul.

V apríli si to však vynahradil. Po trikrát mi natĺkol do pneumatiky mnou používaného auta po troch oceľových účkach. Po niekoľkých kilometroch jazdy boli pneumatiky znehodnotené. Mal som však šťastie, že sa tie defekty nestali na autostráde.

Vo všetkých troch prípadoch som odložil o niekoľko hodín výjazd z Bratislavy kvôli neočakávaným povinnostiam. Naposledy vo štvrtok 12. apríla. V ten deň som tiež parkoval iba na dvoch strážených parkoviskách a pred Slovenským rozhlasom.

Onen zlý duch mi dal opäť šancu rozmýšľať o tom, čím a ktorým článkom v Hd či mojím názorom zverejneným iným médiom som ho prebral k novému životu a tak trochu k objavnej tvorivosti. Bude to tak, že popri zlých jestvujú aj dobrí duchovia.

Hd prišiel o vyše osemtisíc korún a rozčúlenie môjho mechanika sa nedá korunami vyčísliť. Avšak v mojej hlave rotuje veľký červík, či by som predsa aspoň tie moje tri defekty na rovnaký spôsob nemal dostať do Guinnessovej knihy rekordov.

Peter Kasalovský

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno. Popoludní pribúdanie oblačnosti a miestami prehánky, najmä na severe územia. Od stredných horských polôh snehové. Najvyššia denná teplota 12 až 16 stupňov. Slabý, na hrebeňoch hôr popoludní severozápadný vietor 9 až 13 m/s. Od 1500 m 1 stupeň.Vo štvrtok bude veľká, cez deň na juhu zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky, od asi 900 m snehové. Nočná teplota 4 až 0 stupňov, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 8 stupňov. V piatok bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, od asi 1000 m snehové. Nočná teplota 4 až 0 stupňov, v údoliach miestami slabo pod nulou. Denná teplota 11 až 15, na severe okolo 9 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.56 a zapadne o 19.47 hod.

Amsterdamdážď8
Aténypolojasno19
Belehradoblačno15
Berlínprehánky8
Bratislavaoblačno13
Bruseldážď8
Budapešťoblačno13
Bukurešťoblačno15
Frankfurtprehánky10
Helsinkioblačno5
Istanbulprehánky17
Kodaňdážď4
Lisabonpolojasno20
Londýnoblačno10
Madridpolojasno23
Milánopolooblačno16
Moskvaoblačno9
Oslooblačno5
Parížprehánky10
Prahaprehánky8
Rímpolooblačno18
Sofiaoblačno15
Štokholmoblačno6
Varšavaprehánky8
Viedeňoblačno12
Záhreboblačno16
Ženevaoblačno12

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.