Hospodársky denník
USD49,104 Sk
EUR43,317 Sk
CHF28,456 Sk
CZK1,258 Sk
  Streda  18.Apríla 2001

Agresívny duch

Peter Kasalovský

Z druhého na tretieho augusta 1996. roku som pred nečakanou, avšak nastraženou prekážkou na ceste - koľajnicou od zvodidla k zvodidlu nezabrzdil, ale pritlačil plynový pedál. Moja šanca na prežitie by bola minimálna, keby som tak neurobil.

Podľa polície na inkriminovanom úseku bolo tej noci všetko v poriadku. Nebyť podnikateľa, ktorého som stretol na neďalekom benzínovom čerpadle, tak by som bol presvedčený, že tento incident bol dielom únavy z dlhej nočnej jazdy alebo fantázie.

Mal som aj ďalšie incidenty a moji kolegovia tiež.Chtiac-nechtiac som pripustil, že bude za nimi nejaký nespokojný, ba skôr dotknutý čitateľ. Bolo však príjemné, že tento neznámy, neodhaliteľný a „zlý duch“ si na mňa vyše dvoch rokov nespomenul.

V apríli si to však vynahradil. Po trikrát mi natĺkol do pneumatiky mnou používaného auta po troch oceľových účkach. Po niekoľkých kilometroch jazdy boli pneumatiky znehodnotené. Mal som však šťastie, že sa tie defekty nestali na autostráde.

Vo všetkých troch prípadoch som odložil o niekoľko hodín výjazd z Bratislavy kvôli neočakávaným povinnostiam. Naposledy vo štvrtok 12. apríla. V ten deň som tiež parkoval iba na dvoch strážených parkoviskách a pred Slovenským rozhlasom.

Onen zlý duch mi dal opäť šancu rozmýšľať o tom, čím a ktorým článkom v Hd či mojím názorom zverejneným iným médiom som ho prebral k novému životu a tak trochu k objavnej tvorivosti. Bude to tak, že popri zlých jestvujú aj dobrí duchovia.

Hd prišiel o vyše osemtisíc korún a rozčúlenie môjho mechanika sa nedá korunami vyčísliť. Avšak v mojej hlave rotuje veľký červík, či by som predsa aspoň tie moje tri defekty na rovnaký spôsob nemal dostať do Guinnessovej knihy rekordov.

Peter Kasalovský

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.