Hospodársky denník
USD49,194 Sk
EUR43,323 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,26 Sk
  Štvrtok  19.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Dokážu vzdorovať dominancii reťazcov?

Ľudia pri nákupoch hľadajú kvalitu, ale podľa možnosti za najnižšiu cenu

Vlani to bolo určite poslednýkrát, čo medzi TOP 10 obch. . .

Kto chce málo dať, nesmie mnoho žiadať

Eleonóra Bujačková

Sociológovia tvrdia, že viac ako iným národom je nám vraj milé, keď štát zásadne pomáha chudobným, nezamestnaným, rodinám s deťmi, dôchod. . .

Názory čitateľov

Na webovej stránke Hd je rubrika Názory. Už niekoľko týždňov prijímame cez ňu aj odpovede na dve otázky: 1. Imidž, vystupovanie a postoje ktorého slovenského politika podľa vás naj. . .

Rumové integračné problémy?

Po vstupe do EÚ budeme musieť zmeniť názov

Občania, ktorí si Tuzemský rum nielen ako alkoholický nápoj obľúbili a zvykli si naň, nemusia byť naším predpokladaným vst. . .

FED prekvapil

Federálny rezervný systém (FED), ktorý v USA plní funkciu centrálnej banky, v utorok prekvapil finančné trhy nečakaným znížením kľúčových úrokových sadzieb o pol percentného bodu. Náh. . .

Rast zisku

Rakúska Erste Bank Sparkassen, ktorá je majoritným vlastníkom Slovenskej sporiteľne, zvýšila v minulom roku čistý zisk, podľa medzinárodných účtovných štandardov, o 16,5 % na 191,8 mil. . . .

Znížili stratu

Česká Komerční banka vykázala v minulom roku podľa medzinárodných štandardov konsolidovanú stratu 221 mil. CZK, pričom v roku 1999 hospodárila so stratou 9,289 mld. CZK. Bilančná sum. . .

Hriešny tanec

Mladý slovenský režisér Ján Ďurovčík má na svojom konte nejeden skvelý projekt. Jeho „práce“ iritujú, znepokojujú, fascinujú..., no rozhodne nenechávajú ľahostajnými. Na jeseň sľubuj. . .

Televízor doslúžil?

Tradičné jarné upratovanie

V apríli a máji sa na Slovensku v 49 mestách uskutoční zber a následná ekologická likvidácia starých televízorov značky Philips. Za odovzdanie star. . .

Menej injekcií priemyslu pozná iba jeden výsledok

Málo investícií do elektrotechniky a elektroniky

„Priemyselné podniky s viac ako dvadsiatimi pracovníkmi investovali vlani v bežných cenách . . .

Recyklačný fond finišuje

O separovanom zbere hovoríme už roky

Recyklačný fond, ktorý má vzniknúť na základe návrhu zákona o odpadoch, vyvoláva stále veľa diskusií. Aj keď fond chce podporiť na . . .

Vedie Škoda

Počas prvého štvrťroku 2001 obsadili na Slovensku prvé tri miesta v predaji osobných automobilov modely značky Škoda, keď podľa ZAP SR dominuje Fabia, Felicia a Octavia. Po cestách S. . .

Bez podpory

Návrhy zákona o vede a technike a o SAV z dielne MŠ SR Slovenská rektorská konferencia (SRK) nepodporuje. Podľa SRK v predloženej podobe len fixujú súčasný stav, čo ohrozuje vysoké šk. . .

Dajú! Z čoho?

Jasnú vôľu pristúpiť k úprave mzdových tabuliek pre pedagógov, lekárov a zdravotné sestry, o ktoré žiadala vládu svojím uznesením NR SR, deklaroval včera premiér M. Dzurinda. Rezort. . .

Len odrobinky

Účasť na piatich výstavách, aktualizácia mapy atrakcií a lyžiarskych stredísk, spoločný marketing pre hotely orientujúce sa na kongresovú turistiku sú prioritami plánu Agentúry pre. . .

Strany

SMK - Vedenie Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre doteraz nezaujalo jednoznačné stanovisko k uzneseniu vlády SR z 24. 1. 2001, ktorým odporučila zriadiť aj „maďarskú“ fakultu. Pretože . . .

Platia vedomosti

Východoslovenské energetické závody (VSE), š. p., získali 75,56 % plus jednu akciu v ukrajinskom distribučnom energetickom podniku VAT Žytomyroblenerho v konzorciu s viacerými za. . .

Vypíšu konkurz

Sekretariát vládneho splnomocnenca pre riešenie problémov rómskej menšiny prejde do 1. júla prestavbou. Zamestnanci vrátane splnomocnenca V. Danihela sa budú o miesta opätovne uchá. . .

Predpoklady sú

Riešiteľské pracoviská SR sa v prvej fáze 5. ročníka Rámcového programu EÚ pre výskum a technický rozvoj umiestnili lepšie, ako je priemer krajín strednej a východnej Európy. Osemd. . .

Viac práce

V Lučenci otvorili včera odborné fórum Stavba – materiál – surovina 2001. Je to už VI. ročník. Avizovaný Primpark Lučenec predpokladá vytvorenie takmer 2400 nových pracovných príležito. . .

Nové vedenie

Vyše 60 mil. Sk stála rekonštrukcia úsekov vysokonapäťového vedenia 2x110 kV zo Senice do Rohožníka, ktorú spôsobila januárová námrazová a veterná havária. Rekonštrukciu uskutočnil E. . .

Mestokracia?

„V Národnej rade SR je 57 poslancov z Bratislavy, 72 z väčších miest. Dovedna je to 129 poslancov. Na vidiek, teda obce, ostal zvyšok - 21 poslancov. Hovorí to o všetkom. Nechcem t. . .

Dvojité zdanenie a spolupráca

Medzinárodná zmluva má prednosť pred zákonom

V Zbierke zákonov vyšlo pod číslom 112/2001 Z. z. Oznámenie MZV SR o uzavretí Dohody medzi vládou SR a vládou Bielorus. . .

HBP čaká

Ekonomickú situáciu v Hornonitrianskych baniach Prievidza (HBP) mimoriadne komplikujú pohľadávky odberateľov za triedené i energetické uhlie. Podľa generálneho riaditeľa HBP Petra Čičman. . .

Všetko pre kšeft

Postreh Andreja Pokojného

Hnevalo ma, keď som za bývalého režimu chcel kúpiť kvalitnejšie rádio, no takých so „západnou“ normou v bežnom obchode nebolo. Mohol som si ho však d. . .

Každý dlhuje každému

Komentuje Ľudmila Koníková

V mnohých našich nemocniciach stále žijú zo dňa na deň, nevedia regulovať prísun liekov, zdravotníckeho materiálu. Problémy sú nielen s dodávate. . .

Potvrdené finančné istoty

Služby sú vo všetkých väčších mestách

Spoločnosť Amslico AIG Life patrí k lídrom v poistných službách, keď v minulom roku opäť obhájila pozíciu najväčšej zahraničnej . . .

Spoločnosť splnila úlohu

Ďalšie kroky po jesennom zhromaždení

Predseda odborársko-zamestnaneckej spoločnosti Hutník Jaroslav Gruber odôvodnil filozofiu vzniku v roku 1995 a tým nepriamo aj súča. . .

Stihli ovládnuť slovenský trh

Mrazené a chladené výrobky majú boom

Radoma Holding začala v roku 1991 ako obchodná spoločnosť a až neskôr rozšírila svoju činnosť do výrobnej sféry. Dnes vytvára. . .

Pivo Šariš s novým imidžom

Piate miesto na degustačnom paneli v Johannesburgu

Spoločnosť Pivovar Šariš, a. s., ktorá je od roku 1997 vo vlastníctve South African Breweries (SAB), investovala . . .

Vzťah k pôde, trpezlivosť a kondícia

Ján Remiš: Pozorne som počúval, učil sa na chybách

Už trinásty rok pôsobí na slovenskom trhu firma Semper dekor Krakovany, v okrese Piešťany, ktorú pozná la. . .

V Británii rastie počet mobilov

Štyria britskí mobilní operátori v prvom štvrťroku tohto roka získali 3,39 milióna nových klientov, čím sa ich celková základňa zvýšila na 43,46 milióna ľudí, čo z. . .

Zastavia činnosť Napsteru?

Sudkyňa federálneho súdu v San Franciscu Marilyn Patelová pohrozila internetovej spoločnosti Napster zastavením činnosti, ak účinne nezablokuje prístup k skladbám chrán. . .

Bluetooth s dosahom 100 metrov

Na výstave CeBIT 2001 v Hannoveri prezentoval Siemens prvý certifikovaný Bluetooth USB adaptér, ktorý mal svoju premiéru na tzv. Opinion Leader Conference v španiel. . .

Procesory pre lacné PC

Spoločnosť Intel predstavila najrýchlejší produkt pre cenovo dostupné stolové PC procesor Intel Celeron na 850 MHz. Procesory majú integrovanú vyrovnávajúcu pamäť L2 Cache . . .

Yahoo! kúpilo stránku Sold.com

Internetová spoločnosť Yahoo! Inc. v rámci úsilia o globálnu expanziu získala austrálsku aukčnú stránku Sold.com, hoci neoznámila podrobnosti transakcie. Yahoo! uvá. . .

Windows xp v ČR už v júni

Spoločnosť Microsoft predstavila nové verzie svojich najznámejších produktov. Nový operačný systém Windows xp a balíček kancelárskych programov Office xp sa v anglickej . . .

Pracovné stanice NetVista sú flexibilnejšie

Nová veľkosť, cena, multimediálne prvky posúvajú výkon Pentia 4 do hlavného prúdu

Spoločnosť IBM predstavila nové PC systémy NetVista A60, ktoré sú m. . .

Nové služby vyžadujú uvoľňovanie frekvenčných pásem

Podľa vládou schválenej Telekomunikačnej politiky SR na roky 2000 až 2002 sa po liberalizácii telekomunikačného trhu očakáva nárast nových prev. . .

Čipy a mikrochladiče

Maličké chladiace boxy s veľkosťou prachového zrnka by mohli už v dohľadnej čase chladiť počítačové čipy, tvrdia vedci z Kalifornskej univerzity v Santa Barbare. Vyvinuli tz. . .

Nesprávne „ohýba“ svetlo

Fyzici vyvinuli materiál so zvláštnymi vlastnosťami lomu, ktoré odporujú bežnému správaniu. Mikrovlny cez tento materiál (kombinácia plastu a medi) prechádzajú smerom, . . .

Kvantové záhady

Je pravda, že jediný atóm môže postupovať súčasne dvoma cestami súčasne? Sú už všetky kvantové záhady rozlúštené? Môže sa čas zastaviť alebo dokonca bežať späť? To a desiatky ďalš. . .

Koncert roka

Už 11. ročník najmilšieho koncertu roka pripravila Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar v spolupráci s Úniou pracovníkov detských domovov. Koncert je súča. . .

Daňový servis, režim i poplatky

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Dlhé roky som sa ako stretával ako podnikateľ na rôznych . . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Jela

v piatok Marcel

V Českej republike

dnes Rostislav

v piatok Marcela. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 17. 4. 2001: Bratislava 99,51,. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Pieseň, hudba a my. Folklórne aktuality

10.30 Ľudia, fakty, udalosti. Pásmo o živote. . .

Štvrtok 19. apríla

GLOBAL

*17.00*Bulvár Pacific Drive. Austrálsky seriál

*17.55*Lokálne vysielanie

*19.00*História jednej lásky. Brazíls. . .

Twist - štvrtok

 6:00  Twist so Zuzanou Čižinskou

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Martinom Halandom

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna. . .

. . .

Počasie

Dnes bude v západnej polovici územia oblačno, prechodne až zamračené a miestami slabé zrážky, od 1300 m snehové. Na východe bude polojasno až oblačno a zrážky len ojedinele. Zrána lokálne hmly. Najvyššia denná teplota 12 až 16, na severe miestami okolo 10 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 2 stupne. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s. V piatok bude veľká, cez deň na juhu zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky alebo občasný dážď, od asi 1200 m snehové. Nočná teplota väčšinou 4 až 0 stupňov. Denná teplota 11 až 16, na severe okolo 9 stupňov. V sobotu polooblačno až oblačno a miestami prehánky, od asi 1000 m snehové. V priebehu dňa od juhu zamračené a časom dážď. Nočná teplota 3 až -1 stupeň. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 8 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.54 a zapadne o 19.48 hod.

Amsterdamdážď7
Aténypolooblačno19
Belehradpolooblačno18
Berlíndážď6
Bratislavaoblačno12
Bruselprehánky7
Budapešťoblačno13
Bukurešťoblačno16
Frankfurtpolooblačno8
Helsinkioblačno5
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno7
Lisabonjasno15
Londýndážď5
Madridjasno21
Milánodážď15
Moskvadážď10
Oslodážď0
Paríždážď6
Prahaprehánky7
Rímjasno18
Sofiazamračené15
Štokholmdážď6
Varšavaoblačno12
Viedeňprehánky10
Záhreboblačno14
Ženevadážď5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.