Hospodársky denník
USD49,194 Sk
EUR43,323 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,26 Sk
  Štvrtok  19.Apríla 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Dokážu vzdorovať dominancii reťazcov?

Ľudia pri nákupoch hľadajú kvalitu, ale podľa možnosti za najnižšiu cenu

Vlani to bolo určite poslednýkrát, čo medzi TOP 10 obc. . .

Benzínový šok v Amerike?

Po panike na NYMEX prevláda už relatívny pokoj...

V predchádzajúcich dňoch sa medzi obchodníkmi na newyorskej komoditnej burze Nymex strhla takmer panika. Všetci hovoria. . .

Tajne-netajne k nezávislosti

Colnice medzi Kosovom a Srbskom predzvesťou delenia JZR?

Colnice na hranici medzi Kosovom a Srbskom sú v prvom rade otázkou peňazí. Civilná správa OSN (UNMIK) jednod. . .

Kto chce málo dať, nesmie mnoho žiadať

Eleonóra Bujačková

Sociológovia tvrdia, že viac ako iným národom je nám vraj milé, keď štát zásadne pomáha chudobným, nezamestnaným, rodinám s deťmi, dôcho. . .

Názory čitateľov

Na webovej stránke Hd je rubrika Názory. Už niekoľko týždňov prijímame cez ňu aj odpovede na dve otázky: 1. Imidž, vystupovanie a postoje ktorého slovenského politika podľa vás na. . .

Ruské pozície (VI)

Dnes uverejňujeme podstatnú pasáž zo záveru vystúpenia ruského prezidenta Vladimira Putina pred oboma komorami parlamentu začiatkom apríla, v ktorom sa zameral na stav federácie. . .

Rumové integračné problémy?

Po vstupe do EÚ budeme musieť zmeniť názov

Občania, ktorí si Tuzemský rum nielen ako alkoholický nápoj obľúbili a zvykli si naň, nemusia byť naším predpokladaným vs. . .

Záväzné motto?

Na vnútropolitickú scénu vstupuje nová politická strana. Na pozvánke na jej úvodnú tlačovú konferenciu, pod ktorú sa podpísali P. Rusko, J. Banáš a Ľ. Lintner, je veľavravné motto. . .

FED prekvapil

Federálny rezervný systém (FED), ktorý v USA plní funkciu centrálnej banky, v utorok prekvapil finančné trhy nečakaným znížením kľúčových úrokových sadzieb o pol percentného bodu. Ná. . .

Rast zisku

Rakúska Erste Bank Sparkassen, ktorá je majoritným vlastníkom Slovenskej sporiteľne, zvýšila v minulom roku čistý zisk, podľa medzinárodných účtovných štandardov, o 16,5 % na 191,8 mi. . .

Znížili stratu

Česká Komerční banka vykázala v minulom roku podľa medzinárodných štandardov konsolidovanú stratu 221 mil. CZK, pričom v roku 1999 hospodárila so stratou 9,289 mld. CZK. Bilančná . . .

Hriešny tanec

Mladý slovenský režisér Ján Ďurovčík má na svojom konte nejeden skvelý projekt. Jeho „práce“ iritujú, znepokojujú, fascinujú..., no rozhodne nenechávajú ľahostajnými. Na jeseň sľu. . .

. . .

Počasie

Dnes bude v západnej polovici územia oblačno, prechodne až zamračené a miestami slabé zrážky, od 1300 m snehové. Na východe bude polojasno až oblačno a zrážky len ojedinele. Zrána lokálne hmly. Najvyššia denná teplota 12 až 16, na severe miestami okolo 10 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 2 stupne. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s. V piatok bude veľká, cez deň na juhu zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach prehánky alebo občasný dážď, od asi 1200 m snehové. Nočná teplota väčšinou 4 až 0 stupňov. Denná teplota 11 až 16, na severe okolo 9 stupňov. V sobotu polooblačno až oblačno a miestami prehánky, od asi 1000 m snehové. V priebehu dňa od juhu zamračené a časom dážď. Nočná teplota 3 až -1 stupeň. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 8 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.54 a zapadne o 19.48 hod.

Amsterdamdážď7
Aténypolooblačno19
Belehradpolooblačno18
Berlíndážď6
Bratislavaoblačno12
Bruselprehánky7
Budapešťoblačno13
Bukurešťoblačno16
Frankfurtpolooblačno8
Helsinkioblačno5
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno7
Lisabonjasno15
Londýndážď5
Madridjasno21
Milánodážď15
Moskvadážď10
Oslodážď0
Paríždážď6
Prahaprehánky7
Rímjasno18
Sofiazamračené15
Štokholmdážď6
Varšavaoblačno12
Viedeňprehánky10
Záhreboblačno14
Ženevadážď5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.