Hospodársky denník
USD49,553 Sk
EUR43,644 Sk
CHF28,603 Sk
CZK1,262 Sk
  Pondelok  2.Apríla 2001

Kolo výsledkových anomálií

Vo futbalovej superlige vedúca trojica na lopatkách

Už dlho sa v našej najvyššej futbalovej súťaži nezrodilo v jednom kole toľko prekvapujúcich výsledkov, ako deň pred „bláznivým“ 1. aprílom. Z trojice, ktorá udáva v superlige tón a s výrazným náskokom sa odčleňuje od zvyšku poľa, nik nebodoval, a to je svojím spôsobom unikát. Vedúci tím tabuľky a úradujúci šampión Inter Bratislava utrpel v 23. kole iba druhú prehru v súťaži, paradoxne opäť na východe republiky. Prvýkrát kapituloval v Košiciach, druhýkrát tentoraz v Prešove, v čase okrúhleho životného jubilea Jozefa Bubenka (50 rokov). Podľa informácií z dejiska súboja mal náš majster územnú prevahu, častejšie ohrozoval bránu domácich Šarišanov, ale v koncovke dostal lekciu. Prešovčania ukážkovo realizovali hru na brejky, dali dva pekné góly, druhý z kopačky Loja ľavačkou do šibenice by bol ozdobou ktorejkoľvek z európskych líg. V zápase bolo niekoľko zaujímavých momentov: v prešovskom drese nastúpil po prvý raz po 10 mesiacoch (zranenie) M. Lengyel, vo farbách Interu mal premiéru Ukrajinec Deripapa, ale citeľne chýbal kanonier Szilárd Németh. Pre zranenie slabín ho tréneri nechali sedieť na lavičke a jeho absencia mala za dôsledok to, že Inter s Prešovom po piatich rokoch znova prehral ligový duel. Tatran sa po obetavom výkone dočkal víťazstva aj bez trénera Mikuláša Komanického, ktorý pre trest musel tretíkrát sedieť na tribúne a mužstvo z lavičky viedol jeho asistent Gombár.

Tehelné v ruinách

Šancu priblížiť sa Interu nevyužil jeho sused z druhej strany Bajkalskej ulice Slovan. Hostil nováčika z Púchova a po predchádzajúcej sérii víťazstvo - remíza sa zrodila z pohľadu slovanistov tretia výsledková eventualita. O výsledku zápasu rozhodlo dvadsať úderných minút (34. - 53.) Púchovčanov, v ktorých najviac zažiaril útočník čiernej pleti Lembakoali zo Stredoafrickej republiky - jeho dva zásahy v podstate urobili vo vývoji jasno. Tretí gól pridal Perniš po zaváhaní brankára Kelemena a Slovan už dokázal urobiť iba kozmetickú úpravu výsledku. Z bratislavskej trojice potvrdila dobrú jarnú fazónu len Petržalka, ktorá v nedeľnej dohrávke nedala šancu na dobrý výsledok Trnave, čím jej do ďalšieho priebehu výrazne skomplikovala boj o existenciu.

Chytanie slamky

Po jeseni zle stojaci Trenčín je síce ešte stále posledný, ale jeho odstup od tímov pred ním sa stále zmenšuje a teraz sa opäť scvrkol po piatkovom zaváhaní 1. FC Košice doma so Žilinou (v ňom získali Košičania po remíze 0:0 prvý jarný bod). Trenčania sa vypli k dobrému výkonu v Ružomberku, s ktorým sa im v minulých sezónach nezvyklo dariť, a naplno zabodovali. Do kariet im zahrala nepremenená penalta Hyravého a strelecká produktivita posily Kusalíka. Topiaci sa chytil slamky a superliga bude mať náboj boja o záchranu azda až do posledného kola,

Ľubomír Dávid

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.